Wysokość siedzenia względem kierownicy?

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Autor tematu
Gany
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 194
Rejestracja: czw, 2 paź 2008, 17:58
Motocykl: Zx6r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Wysokość siedzenia względem kierownicy?

Post autor: Gany » śr, 12 maja 2010, 12:42

Witam
Mam problem z łokciami. Mozna w jakis sposob go zniwelowac obnizając/podwyzszając siedzenie/kierownice?? ja chybe poszedłem w złą strone..tzn bez zastanowienia podwyższyłem kierownice a obnizyłem siedzenie. Teraz dopiero chce popracowac nad łokciamy i doszedłem do wniosku ze chyba takie ustawienie tylko przeszkadza..mam racje?? Prosze o jakies podpowiedzi w tej kwestii-z góry bardzo dzięki !
Import motocykli z Danii ! Pewne motocykle z pewną historią na zamówienie ! Duzo czesci zamiennych oraz gratisy.Tel 0048 514 245 135 www.moto-cross.eu < szukasz motocykla ? wypełnij formularz-sprowadzimy go dla Ciebie ! bez zaliczek, bez wpłat !

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wysokość siedzenia względem kierownicy?

Post autor: MX_Bartek » śr, 12 maja 2010, 14:15

http://www.scigacz.pl/Offroadowa,szkolk ... 12648.html
powinno pomóc

KristofSX
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: czw, 24 lip 2008, 09:50
Motocykl: 450 SX-F '11
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wysokość siedzenia względem kierownicy?

Post autor: KristofSX » ndz, 16 maja 2010, 21:13

Pamiętaj że lepiej jeździ się z łokciami wysoko, przy dużym zmęczeniu łokcie opadają samoczynnie, wtedy zbyt wysoko umieszczona kierownica będzie przeszkadzała, z drugiej strony, jeśli kierownicę masz zbyt nisko - będzie powodowało to "koci grzbiet" a tym samym złe rozłożenie środka ciężkości itd...,a z trzeciej strony ,kierownica musi być na tyle wysoko by przy wejściu w zakręt nie przeszkadzała w wystawieni nogi. ja mam ponad 190 cm w KTM 450 sxs 2005 - amor tył mam podwyższony na maxa, pod kierę mam 1,5cm podstawkę (renthal) i jest wygodnie :)
Jeżeli wszystko masz pod kontrolą to znaczy że nie jedziesz jeszcze dostatecznie szybko!
http://kristofsx.com - Manuale KTM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”