Jak wyglada wasz trening?

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Julekmx2
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 7 lut 2008, 11:16
Motocykl: kxf 250 08', YZ 125 sprzedam
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: Julekmx2 » wt, 30 gru 2008, 11:32

o ile sie sie nie zaczyna zbyt późno... prawda jest taka ze jak cos chce sie osiagnac w tym sporcie to trzeba zaczynac od dziecka.

Filip_CK
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 284
Rejestracja: pn, 5 lis 2007, 18:38
Motocykl: KXF 250 2011
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: Filip_CK » wt, 30 gru 2008, 11:36

Dokładnie 8) a teraz to tylko tak dla przyjemności
KTM for life

www.promobile.pl

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: crossmaniak » wt, 30 gru 2008, 16:14

yz125tomesz pisze:Dlaczego? Ja staram sie to robić no, chyba że siły wysze nie pozwalaja mi. Ale jak myślicie dobry ten plan?
Podejdz lepiej do tego na lajcie :weedman: to chyba najlepszy sposób. Pomyśl o tym jak o pasji i zobaczysz, że będzie lepiej. Moim zdaniem trzeba mieć to we krwi, tak, że przychodzi lekko - nic na siłe. Na lajcie jest przyjemniej, a zreszta jak coś nie wyjdzie to nie trzeba sie załamywać. pozdr

Camaro
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 172
Rejestracja: śr, 12 mar 2008, 06:32
Motocykl: KTM 250 SXF
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: Camaro » wt, 30 gru 2008, 18:01

Panowie ciekawi mnie jak ćwiczycie jeden z najważniejszych mięśni naszego sportu .... przed ramienia ..... no tu tu zaraz za nadgarstkiem ... ;> tak się składa że miałem małą kontuzje .... i już mnie nudzą ćwiczenia które przepisała mi rehabilitantka i myślę o jakiś nowych ..... więc opowiadać mi tu zaraz jak ćwiczycie te muły ;D :D :D


!!! Metallica + motocross = orgazm !!!

_krystian_HM
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: sob, 22 lis 2008, 18:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: _krystian_HM » wt, 30 gru 2008, 20:04

ja polcam coś takiego http://www.allegro.pl/item518162647_sci ... rakow.html ...

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: crossmaniak » wt, 30 gru 2008, 20:13

Ja na siłke chodzę, jednak założyłem plan cwiczeń "na masę" a nie na wytrzymałość więc przedramienia w moim treningu nie ma jako osobnej partii mięśni. Przedramię pracuje praktycznie przy wszystkich ćwiczeniach ramion więc automatycznie sie ćwiczy. A z takich osobnych ćwiczeń to jest chyba "podbieranie" (nie znam nazwy) które polega na ruchach nadgarstków z cięzarkiem w dół i górę. Oprócz tego przedramie można jakoś cwiczyć przy wyciskaniu na biceps. Można jeszcze na drążku ćwiczyć podciąganie na wąskim chwycie i zawsze jakoś to wzmocni przedramiona.Zapytaj jeszcze kogoś bardziej doświadczonego. pozdro :)

woytas
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 182
Rejestracja: śr, 12 gru 2007, 19:55
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: woytas » ndz, 4 sty 2009, 22:55

na cale rece jest dobre to uzadzenie,panowie krecic tym 10 min to naprawde osiagniecie....

http://www.allegro.pl/item521233524_pow ... ezent.html


mam takie cos i naprawde jest zaj.....moze wyglada slabo ale utrzymac to 10 min to mostrzostwo
MX Góra Kalwaria/zapraszamy

yz125tomesz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: wt, 23 gru 2008, 22:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: yz125tomesz » pn, 5 sty 2009, 20:29

woytas pisze:na cale rece jest dobre to uzadzenie,panowie krecic tym 10 min to naprawde osiagniecie....

http://www.allegro.pl/item521233524_pow ... ezent.html


mam takie cos i naprawde jest zaj.....moze wyglada slabo ale utrzymac to 10 min to mostrzostwo
No nie wiem czy to cos daje, 60zł+przesyłka to jednak sporo kasy na takie cudo techniki. Ja za te 70zł wolał bym kupic paliwa i pojedzic motorem.

woytas
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 182
Rejestracja: śr, 12 gru 2007, 19:55
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: woytas » śr, 7 sty 2009, 17:25

ale tu niechodzi o jazde tylko o przygotowanie sie do niej jak najlepiej,wybralem akurat to bo bylo najlepiej opisane sa tez takie same za 30zl ale efekty rewelacyjne naprawde polecam,dopuki tym niepokrecisz niezrozumiesz ze to cos moze dac ale przeciazenia jakie tam zachodza sa ogromne,sam nieiwezylem dopuki mi kumpel niepokazal tego bylem zaskoczony ze niemoge takiej kulki utrzymac:D
MX Góra Kalwaria/zapraszamy

Gracjan#44
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 137
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 17:58
Motocykl: RMZ250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: Gracjan#44 » śr, 7 sty 2009, 19:06

Ciekawa sprawa z tą "kulką". Zamówiłem sobie, 3- dychy mozna zaryzykować.
Zawsze w okresie zimowym miałem problem z ćwiczeniem rąk - ile mozna robic pompki, a na siłowni ćwicze czasami tylko nogi na wytrzymałość (dużo powtórzen niewielkim cięzarem). Poza tym staram sie 4-5 razy w tygodniu biegać, no i basen. Wiadomo, ze nic nie zastąpi treningu na motocyklu, ale teraz o to ciężko.
Pozdrawiam

JEST TAKA ZASADA,
NIE KAŻDY JĄ ZNA.
WOLNOŚĆ ZACZYNA SIĘ WTEDY,
GDY KOŃCZY SIĘ STRACH

Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: Sierot » śr, 7 sty 2009, 20:27

Jeśli ćwiczycie już przedramiona to starajcie się dobierać ćwiczenia, przy których jak najmniej rozrastają się mięśnie a niech w nie wchodzi siła. Zapytajcie się trenerów jakie ćwiczenia proponują. Ja po opowiadaniach innych, że gdy mieśnie przedramion rozrosną się za bardzo i wtedy puchną łapy i jedynym lekarstwem jest operacja polegająca na nacinaniu błon mięśniowych staram się jak najmniej ćwiczyć tą partię. Jedynie to przy towarzyszących ćwiczeniach. Wiem po sobie, że ręce przestają boleć przy częstych treningach motocyklowych. Sam wiem po sobie, że jak zrobiłem po sezonie caly listopad przerwy to nie mogłem później jeździć, jednak po kilku treningach wraca wszystko do normy. Polecam robić sobie taki trening motocyklowy : jedziemy tak długo jak to możliwe na 60-70% swoich możliwości. Wtedy dodatkowo możemy bardziej skupić się na technice oraz przyzwyczajamy mięśnie co w późniejszych fazach treningów pozwoli na szybszą jazdę. Jeśli będziecie już wytrzymywać te 20 min przypuśćmy i będziecie wiedzieć, że jesteście w stanie szybciej no to wiadomo. Czytałem w książkach, że jeśli chodzi o kondycję bardziej wydajny jest rower lub rower stacjonarny od biegania. Bardziej pomaga w wytrenowaniu wydolności od biegania. Bieganie najczęściej stosowane do odchudzania. Pobudza bardziej metabolizm oraz można robić to dlużej niż jeżdżenie na rowerze, którym musimy się naprawdę napocić, aby było widać efekty. Do kondycji polecam rower.
pozdrawiam. Siłownię to trening ogólnorozwojowy powinien być odpowiedni. Bez wskazań na daną partię mięśni. No i u mnie z wyjątkiem tych przedramion, których staram się nei przeciąrzać :)
pozdrawiam i udanego sezonu 2009!
KTM 125SX '10 :]

woytas
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 182
Rejestracja: śr, 12 gru 2007, 19:55
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak wyglada wasz trening?

Post autor: woytas » śr, 7 sty 2009, 21:10

nam chodzi tu o ręce,ty Sierot mowisz zeby jezdzic jezdzic i jezdzic ,dobra zgadzam sie z Toba w 100% tylko jak tu jezdzic jak za oknem -20 stopni?niestety u nas nieda sie jezdzic caly rok,sa tacy desperaci co jezdza w taka pogode ale niekazdy to bedzie robil,ta kulka (przynajmniej dla mnie) powoduje identyczne zmeczenie rąk jak moto,te same partie miesni bola co po kilkunasto minutowej jezdzie.do tego rowerek stacjonarny i powinno byc elegancko na nowy sezon.
MX Góra Kalwaria/zapraszamy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”