Jak wyglada wasz trening?

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Autor tematu
rg166
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 173
Rejestracja: śr, 27 wrz 2006, 20:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wschowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: rg166 » pt, 20 paź 2006, 14:21


MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » pt, 20 paź 2006, 18:16

Ja mam Sigma Sport Fit Watch (mój pierwszy pulsometr)
Ma troche funkcji nawet nawet, tylko wkurza mnie że nie raz jest brak sygnału podczas ćwiczeń, ale ja myśle że to jest zwiazane z moją chudą klatką bo mam spięty pasek do zera.


i Polar S120 (najniższy model, bo te dobre to kosztują ho ho 1200 zł)


Polecam Polara, jest bardo dokładny, nie przerywa sygnału z paska bo jest kodowany i ma maaase funkcji. Można mieć za dopłatą program komputerowy do niego i czytnik PC.

P.S. Ja nie jestem w stanie biec 20 minut na 210, z resztą mało kto to potrafi, a po drugie dąrzy się do tego by biec na tetnie 170 to co biegniesz teraz na 200. Po to się trenuje czyli robisz ta samą prace ale z mniejszym wysiłkiem.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

MASAKRATOR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 114
Rejestracja: pt, 23 gru 2005, 22:17
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MASAKRATOR » sob, 28 paź 2006, 19:04

ja wcale nie trenuje przedramienia bo nie mozna a jak ktos wytrzymuje 20 min z 210 tentnem to respekt (nie mozliwe) ja nie robie biegania przed motorem i to z takim wysokim tentnem 164 to juz jest wysokie jak ktos chce to 30 40 minut z 150 tentnem wole pobiegac lekko po treningy dla rozprowadzenia kwasow mniejsze zmeczenie przed treningiem to wiecej zrobisz na motorze

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » sob, 28 paź 2006, 19:07

ja wcale nie trenuje przedramienia bo nie mozna
Że co?
but only the devil responded cause god wasn't there...

MASAKRATOR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 114
Rejestracja: pt, 23 gru 2005, 22:17
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MASAKRATOR » sob, 28 paź 2006, 20:30

dlatego ze miesien jest w w specjalnej powloce (nie wiem jak sie to fachowo nazywa) jadac na motorze puchnie miesien przedramienia i w pewnym momecie tz powloka ma zamala objetosc co do miesnia a misien dalej puchnie i zaciska zyly co uniemozliwia przeplyw krwi i wtedy bola rece (cos takiego mniej wiecej) dla tego je sie aspiryne ktora rozzedza krew a jak cwiczysz miesien jest on wiekszy i jest mniej miejsca dla tego jak sie robi operacje na rece to sie nacina ta powloke ktora pozwala na rozrastanie sie miesnia moglem cos pomylic ale cos takiego

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » sob, 28 paź 2006, 20:36

Troche dziwna teoria ale w sumie całkiem sensowna. Nie znam sie na tyle na budowie mięśnia wiec nie mam zamiaru sie kłócić ale ja od jakiegoś dłuższego czasu katuje przedramie, rozgrzewam je przed jazdą i powiem szczerze że mi to pomaga, robie więcej okrążeń i mam "świerze mięśnie" a nie flaki, no i lewa ręka mi nie wysiada od sprzęgła. Może masz racje, nie wiem ale ja nie przestane ćwiczyć. Tak jak MXrool napisał - dobra rozgrzewka, rozciągnięcie mięśnia i nic u mnie nie puchnie. Pozdro
but only the devil responded cause god wasn't there...

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » sob, 28 paź 2006, 20:57

MASAKRATOR pisze:dlatego ze miesien jest w w specjalnej powloce (nie wiem jak sie to fachowo nazywa) jadac na motorze puchnie miesien przedramienia i w pewnym momecie tz powloka ma zamala objetosc co do miesnia a misien dalej puchnie i zaciska zyly co uniemozliwia przeplyw krwi i wtedy bola rece (cos takiego mniej wiecej) dla tego je sie aspiryne ktora rozzedza krew a jak cwiczysz miesien jest on wiekszy i jest mniej miejsca dla tego jak sie robi operacje na rece to sie nacina ta powloke ktora pozwala na rozrastanie sie miesnia moglem cos pomylic ale cos takiego
Wreszcie ktoś to fachowo przedstawił. Takie nacinanie błon miał M.Lubiński ze Szczecina może ktoś kojarzy. Miał duże problemy z rękoma, startował kiedyś w 125Junior.
MASAKRATOR pisze:dla tego je sie aspiryne
Nie bardzo rozumiem, znaczy mniej wiecej czaje. Jak wezme aspiryne to bedzie lepszy przepływ krwi i nie bedą tak rece boleć? Będzie rzadka krew, ale pod czas urazu jest przekichane wtedy. A czy Aspiryne można od tak brać przed wyścigiem? Można ją mieszać np. z Kofeiną i Tauryną?

Pozdro :D
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

MASAKRATOR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 114
Rejestracja: pt, 23 gru 2005, 22:17
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MASAKRATOR » sob, 28 paź 2006, 22:33

Ja tam nie cwicze przedramion i jest dobrze nie mam problemow rozmawialem z ludzmi co sie znaja lepiej na tym i tak mowili ja tego nie wymyslilem dowodem jest jak wsadzisz na motor jakiegos steryda to pierwsze co to mu rece rozsadza i mozna cwiczyc zwijajac paier toaletowy tak na prawde jedyna metoda to wyjezdzic po dziurach swoje i tyle a aspiryne nie wiem czy mozna mieszac z czyms tam

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » sob, 28 paź 2006, 22:55

A przybliżył byś temat o tej aspirynie, bo jestem szczerze mówiąc zainteresowny i pozytywnie zaciekawiony. Jak to działa praktycznie na ręce i jak to działa na organizm podczas wysiłku?

A co powiecie na bieganie wieczorem na orbitreku? Biega ktoś z was tak, lub na bierzni czy rowerku lata stacjonarnym?

Pozdro!
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Kajec » sob, 28 paź 2006, 23:26

Mój trening .Trzeba ostro przepracowac zime !!
1 dzień -Bieganie kiilka kilometrów z maaalutkimi przerwami po kilkanaście sekund
2 dzień cwiczenie na siłowni -plecy,barki(podnoszenie i opuszczanie sztangi z nad głowy za głowe gdy stoje) ,przedramię (podciąganie kilkudziesięcu KG na zawiasie do cwiczenia nóg) dobrze to skutkuje ,naprawde można ładnie wycwiczyc przedramię ,nastepnie serie podnoszenia na klate i na nogi
3.Dzień ROWER-kilka kilometrów ostrej dzidy ale stopniowo zwiększam dystans
4 .dzień -box(wyżywanie sie na worku) kilkunasto minutowe nawalanie jest ostro męczące ,chwila przerwy i znowu nawalanie
6.dzień -Bieganie
7. siłownia
I tak w kółkO


Jak mówicie może byc taki trening ??[/code]

MASAKRATOR
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 114
Rejestracja: pt, 23 gru 2005, 22:17
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MASAKRATOR » sob, 28 paź 2006, 23:46

mylicie trening dla stragmanow a nie dla motocrossowcow bieganie 1h prawie co dziennie (max 2 razy interwal w tygodniu)1,5 -2 godziny rower silownia bardzo malo a jak robic to maly ciezar i okolo 35 razy pompki podciaganie rozciaganie walenie w worek dobre polecam koordynacja pracuje plywanie ale biegac i rower podstawa .Aco do aspiryny to nie wiem jak dziala na organizm napewno sprzyjajaca nie jest i pic trzeba wode 4l dziennie

yogi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 361
Rejestracja: czw, 13 kwie 2006, 20:41
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tuchola
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: yogi » ndz, 29 paź 2006, 11:29

MXrool pisze:ktoś z was biega czy rowerku lata stacjonarnym?
Ja latałem zeszłej zimy na rowerku ok. 1,5 godziny (ok.45-50km) co 2 dzień. I jak nie jeździłem to bieganie ok. 1 godziny.. Do tego brzuszki i pompki aż do bólu, troche przerwy i dalej. Pod koniec zimy zrobiłem sobie ławeczke i dawałem 15 kg 4 serie po ok. 100 powtórzeń na wycisk i troche na biceps. ale to tak góra 2-3 razy w tygodniu.

Teraz mam przerwe i za ok. 2 tyg. zaczynam znów katanie siebie. Fajne to nawet jest, bo jak sie ćwiczy ciągle to żadko sie choruje.


Chyba w tym roku dołoże jeszcze worek, bo mnie zaciekawiliście tym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”