Początek-wątpliwości

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Autor tematu
Arclight
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 20 wrz 2009, 20:29
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Początek-wątpliwości

Post autor: Arclight » pn, 21 wrz 2009, 17:24

Witam :D Wiem, że podobny wątek już się pojawił, jednak moim największym problemem nie jest jak na razie początek jazdy na motocrossie, tylko wątpliwości z tym związane. Wydaje mi się, że mój wiek (prawie 18 lat) raczej mi to uniemożliwia...Sama nie wiem czy jest za co się brać. Mam nadzieję, że napiszecie co o tym sądzicie. Oczywiście, mam na myśli tylko jazdę amatorską. Jestem kompletnie zielona, więc nie wiem od czego ewentualnie miałabym zacząć...może treningi indywidualne albo coś w tym stylu?
Z góry dzięki za odpowiedzi

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek-wątpliwości

Post autor: ecik » wt, 22 wrz 2009, 11:04

Nic nie chce mówić ale ja zacząłem jeździć jak miałem 18 lat i całkiem dobrze sobie radzę :). Oczywiście najważniejsza jest przyjemność z jazdy :D.

Od razu najlepiej zacząć jeździć na torze i się skupić na podstawach - jeżeli będziesz miała możliwość pośmigania z kimś kto już trochę jeździ to podpytać się co i jak żeby wytłumaczył. Co do indywidualnych lekcji to napewno super sprawa pod warunkiem, że będziesz pod okiem kogoś kto się na tym zna - napewno dużo szybciej załapiesz niż jakbyś miała sama do wszystkiego dochodzić (jak się jeździ, jaka pozycja gdzie).

Bober
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: sob, 14 lut 2009, 23:02
Motocykl: Cr 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek-wątpliwości

Post autor: Bober » czw, 24 wrz 2009, 21:23

Jeśli Cie to kręci i masz warunki to się nawet nie zastanawiaj tylko kupuj sprzęta :D Jak będziesz mogła jeździć na jakieś zgrupowania to super :) A jeśli nie to myślę że na forum się znajdzie jakiś dobry jeździec który przekaże Ci trochę wiedzy.

piotrek20060
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pn, 6 kwie 2009, 20:59
Motocykl: Sv 1000N '07, Crf 450' 06
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek-wątpliwości

Post autor: piotrek20060 » pt, 25 wrz 2009, 11:40

Arclight pisze:Witam :D Wiem, że podobny wątek już się pojawił, jednak moim największym problemem nie jest jak na razie początek jazdy na motocrossie, tylko wątpliwości z tym związane. Wydaje mi się, że mój wiek (prawie 18 lat) raczej mi to uniemożliwia...Sama nie wiem czy jest za co się brać. Mam nadzieję, że napiszecie co o tym sądzicie. Oczywiście, mam na myśli tylko jazdę amatorską. Jestem kompletnie zielona, więc nie wiem od czego ewentualnie miałabym zacząć...może treningi indywidualne albo coś w tym stylu?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Jesli czujesz ze cie to kreci i nie boisz sie siniakow blota itp to nie ma problemu....czlowiek uczy sie przeciez cale zycie:)

Autor tematu
Arclight
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 20 wrz 2009, 20:29
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek-wątpliwości

Post autor: Arclight » pt, 16 paź 2009, 15:18

Dzięki za odpowiedzi. Jednak wciąż wiem za mało, dlatego postanowiłam jeszcze sie dopytać :) W moim mieście niestety nie ma torów, ani niczego podobnego. Myślałam, żeby wyjechać do innego miasta i tam zacząć. Znacie może jakieś szkoły, gdzie są udzielane treningi indywidualne. Najbardziej interesują mnie województwa małopolskie, podkarpackie i mazowieckie, ale jeżeli znacie w innych to tez napiszcie :)

Bober
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: sob, 14 lut 2009, 23:02
Motocykl: Cr 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek-wątpliwości

Post autor: Bober » pn, 19 paź 2009, 10:59

Z nim się pewnie dogadasz :D http://www.kurowskiracing.com

bajktomi
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: pt, 7 wrz 2007, 09:12
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek-wątpliwości

Post autor: bajktomi » pt, 23 paź 2009, 15:04

Wiek chyba nie ma znaczenia jeżeli jeździsz amatorsko.
Niektórzy traktują terenig MX jak porządną siłownie z 10km bieganiem.
Ja pierwsza styczniość z MX miałem w wieku 16 i po ponad 13 latach przerwy (teraz 31) kupiłem moto i smigam znowu .
Najważniejsze jest czerpać radość z jazdy i spotkań z ludzmi którzy są tak samo zkręceni jak ty.
Ostatnio do naszej paczki dołaczył kolo 46 lat ( ponat 25 lat przerwy).
Pozdrawiam.

miki1331
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: wt, 9 paź 2007, 16:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek-wątpliwości

Post autor: miki1331 » sob, 31 paź 2009, 13:47

Wiek jak dla amatora mówię tu o zawodach amatorskich nie przeszkadza wiadomo wolniej sie uczysz niż 13 latek ale na pewno sobie poradzisz jeżeli bardzo chcesz mam tylko jedno pytanie czy będzie cię stać na trenowanie parę razy w tygodniu oraz szkółki MX co do linku podanego przez kolegę Qurak bardzo dobrze uczy ( sam byłem wiem ) oraz można z nim normalnie pogadać po prostu jest zaje***:) ale wiadomo ze takie treningi kosztują i to nie tanio :)

RafQ
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 17 lis 2006, 12:34
Motocykl: CRF250 '05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów/Lubaszowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Początek-wątpliwości

Post autor: RafQ » sob, 31 paź 2009, 15:40

Myślę że każdy wiek jest dobry aby zacząć.Grunt żeby czerpać przyjemność z tego co się robi i to jest najważniejsze.Kocham jednoślady odkąd skończyłem 6 lat,wtedy to po raz pierwszy siadłem na motorze.Teraz mam 27 i planuje na przyszły sezon troche pośmigać po torze gdyż do tej pory to tylko jazda w terenie po lasach itp.Co prawda po torze już jeździłem kilka lat temu ale nie ukrywam że jestem kompletnym laikiem.Uważam jednak że nigdy nie jest za późno na naukę a jeżeli ma się pasję i są możliwości aby ją rozwijać to nic nie stoi na przeszkodzie aby to robić.
"Racing is life.Anything that happens before or after is just waiting." Steve McQueen

Autor tematu
Arclight
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 20 wrz 2009, 20:29
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek-wątpliwości

Post autor: Arclight » ndz, 1 lis 2009, 13:33

miki1331 pisze:Wiek jak dla amatora mówię tu o zawodach amatorskich nie przeszkadza wiadomo wolniej sie uczysz niż 13 latek ale na pewno sobie poradzisz jeżeli bardzo chcesz mam tylko jedno pytanie czy będzie cię stać na trenowanie parę razy w tygodniu oraz szkółki MX co do linku podanego przez kolegę Qurak bardzo dobrze uczy ( sam byłem wiem ) oraz można z nim normalnie pogadać po prostu jest zaje***:) ale wiadomo ze takie treningi kosztują i to nie tanio :)
O właśnie, jeżeli chodzi o ceny to ile to w przybliżeniu kosztuje? O uszy mi się obiło, że godzina nauki indywidualnej to 80 zł, ale nie wiem czy to prawda.

miki1331
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: wt, 9 paź 2007, 16:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek-wątpliwości

Post autor: miki1331 » ndz, 1 lis 2009, 14:44

zależy u kogo ja byłem z qurakiem na 2 dni podajże 250zł ale to była grupa ludzi indywidualnie to będzie bardzo dużo kasy ale idzie sie nauczyć co i jak mi np dało bardzo dużo :) ogólnie bracia Kędzierscy tez bardzo dobrze uczą jest dużo zawodników którzy prowadza szkółki musisz wybrać który styl jazdy ci odpowiada i do tego dożyc :D

PakaL
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 252
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 21:54
Motocykl: Yamaha YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Początek-wątpliwości

Post autor: PakaL » pn, 2 lis 2009, 19:29

Znam szkółkę w której też sam jeżdżę, z Chorzowa to trochę drogi z tych rejonów co podałaś.
Ale nie wiem może ci to pasuje może nie. Za trening godzinny płacę 50zł ale gość bardzo dobrze uczy czyli ojciec od Łukasza
Wysockiego i Tomka :) Nawet niekiedy sam Łukasz jak jest na miejscu uczy ;] Narazie jesteśmy na treningu wjazdu w zakręt z
koleiną na piasku więc jest spoko... Ale nie ukrywam zaczynało się od ósemek z jedną ręka i na stojąco na siedząco itp.

Z chęcią zapraszam :)
Jak chcesz jakieś namiary to pisz. :lol:
Było:
Honda CR 125 '03

Jest!:

Yamaha YZ 250F (w miarę młodziutka:D)
Honda XLR 125 (można powiedzieć że na tym się u mnie zaczęła zabawa w MX:D)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”