Odzywki - czyli dbanie o ciało

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odzywki czyli dbanie o ciało......

Post autor: enduroguy » czw, 11 cze 2009, 13:34

To fakt. Mozesz miec mega wytrenowane lapy, mega kondycje, a jak nie czujesz sie pewnie na motocyklu, nie masz swojego sladu i nie jedziesz plynnie to i tak po kilku kolkach zdychasz ;) . Oczywiscie trening wytrzymalosciowy jest bardzo wazny, ale wg. mnie w to warto sie bawic od pewnego poziomu.
pzdr
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

Yeloon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 19 sie 2009, 14:31
Motocykl: KX 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odzywki - czyli dbanie o ciało

Post autor: Yeloon » czw, 20 sie 2009, 20:08

Polecam ruską omke :D

A teraz na poważnie:

Jeżeli ktoś traktuje tą kwestię bardzo poważnie, to myślę, że stosowanie odżywek to nienajgorszy pomysł. Gdy ćwiczyłem na siłowni to brałem HMB. Ochrania ono mięśnie (w pewnym sensie działanie anaboliczne) oraz wspomaga spalanie tłuszczu podczas ćwiczeń.

Apropo wytrzymałości to czytałem ostatnio artykuł o soku z buraków. Warto się z nim zapoznać. Może ktoś zdecyduje się to wyprówać. Tutaj jest ten artykuł: KLIK!. 16% przyrostu wytrzymałości to już coś.

ArekMx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 73
Rejestracja: śr, 5 sie 2009, 11:16
Motocykl: Kx 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Burzyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odzywki - czyli dbanie o ciało

Post autor: ArekMx » pt, 21 sie 2009, 10:08

Po co psuć sobie organizm odżywkami :?: Jakbyś codziennie biegał po 5km a potem szedł byś na basen 2 godziny popływać dobrze byś się odżywiał jadł byś dużo owoców i warzyw to niepotrzebne by ci były żadne odżywki.

Yeloon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 19 sie 2009, 14:31
Motocykl: KX 125 2004
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odzywki - czyli dbanie o ciało

Post autor: Yeloon » pn, 24 sie 2009, 21:31

ArekMx pisze:Po co psuć sobie organizm odżywkami :?: Jakbyś codziennie biegał po 5km a potem szedł byś na basen 2 godziny popływać dobrze byś się odżywiał jadł byś dużo owoców i warzyw to niepotrzebne by ci były żadne odżywki.
no właśnie ... czas ;] nie każdy go ma i po to są te "ułatwiacze". Generalnie nie popieram chodzenia na łatwizne :P Każdy musi sam indywidualnie zdecydować. Najlepszym ćwiczeniem jest i tak jazda motorem, bo wtedy ćwiczysz zarówno kondycję jak i skilla.

ArekMx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 73
Rejestracja: śr, 5 sie 2009, 11:16
Motocykl: Kx 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Burzyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odzywki - czyli dbanie o ciało

Post autor: ArekMx » wt, 25 sie 2009, 11:45

Ja nigdy nie szedłem na łatwiznę zawsze ćwiczę na sucho ale i tak mam dobrą kondycje. Z dopalaczami efekt jest nie wiele większy jak ktoś ćwiczy 1 godzinę dziennie z dopalaczami to nie będzie miał takich efektów jak ktoś kto ćwiczy 2godziny dziennie na sucho.

kaczor01
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: sob, 4 lip 2009, 22:25
Motocykl: yz 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zielona góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odzywki - czyli dbanie o ciało

Post autor: kaczor01 » śr, 26 sie 2009, 11:23

O stary 2 godziny dziennie to spalisz miesnie xD pozatym niektore miesnie nie wymagaja codziennego trenignu np:biceps/klata.Jesli jestes ektomorfikiem jak ja xD to musisz cwiczyc stosunkowo niewiele ale za to na maxxa kazda z grup miesniowych cwiczyc raz w tygodniu(poza miesniami brzucha) ja np cwicze 4 razy w tygodniu - 1. bicepsy i mięśnie grzbietu, 2 mięśnie naramienne i brzucha, 3 tricepsy i mięśnie klatki piersiowej, 4 - mięśnie nóg i brzucha. mam nadzieje ze pomogłem;)
pozdrawiam!(sam na ten trening nie wpadlem ale go stosuje:) )
Tak...to ja:P

omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odzywki - czyli dbanie o ciało

Post autor: omen » śr, 26 sie 2009, 12:10

dieta cały czas pod siebie czyli w zaleznosci od rodzaju miesni jakie ktos posiada szybkokurczliwe czy nie, np od budowy anatomicznej ... żyła ma dobre warunki do jazdy wiec potrzebuje przedewszystkim duzo latwo przyswajalnych weglowodanow i białka przetrwi to spokojnie i spali na torze ,osoba ciezsza raczej lzej duzo spusci plynow z siebie a zyla z miesni wiec bardziej potrzebuje zapasow nie tylko plynow z weglowodanami proponuje najpierw sprawdzis swoj organizm na wadze ele. ilosc wody np? rodzaj miesni itd i potem pod to sie odzywiac bo to moze byc najprostrza przyczyna slabszej kondycji a co za tym idzie jazdy zreszta pewnie widzieliscie na MS jaka kuchnie serwuja zawodnikom :mrgreen: i trening na silowni

Gracjan#44
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 137
Rejestracja: wt, 27 maja 2008, 17:58
Motocykl: RMZ250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odzywki - czyli dbanie o ciało

Post autor: Gracjan#44 » śr, 26 sie 2009, 13:14

Dołącze do tematu i powiem tak. Po duzym wysiłku warto jakos wspomóc regeneracje organizmu ale tak jak kilku kolegów wcześniej wspomniało wystarcza witaminy, uzupełnienie płynów. Warto mocno skupić się nad techniką jazdy i wtedy jest to dużo mniej meczące i przyjemniejsze. Trzeba pozwolic motocyklowi jechać a nie sie z nim szarpać. Uważam, że 70% to praca nóg i je warto wzmocnić. Trzymać i kierowac nimi motor wtedy ręce dużo dłużej wytrzymują.
Pozdrawiam

JEST TAKA ZASADA,
NIE KAŻDY JĄ ZNA.
WOLNOŚĆ ZACZYNA SIĘ WTEDY,
GDY KOŃCZY SIĘ STRACH

Bostorn
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 118
Rejestracja: czw, 26 mar 2009, 22:34
Motocykl: exc 450 / CRX Del Sol
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Odzywki - czyli dbanie o ciało

Post autor: Bostorn » sob, 5 wrz 2009, 15:14

ja cwicze od 3ch lat, lecz niectety miałem bardzo długie przerwy tak więc g..no co wyszło ale

od 2 miechów ponad powróciłem do cwiczen wytrzymałościowych tzn mniejsze ciężary, serie po 20, 20, 15, 15 i kilka cwiczen na daną partię mięsni

diety? jakoś zacząłem tylko dla tego że schudnąć chce bo piwsko przez wakacje niechciany mięsień :evil: :evil: powiększyło :PP

z odżywek biore tylko gainera to takie białko z węglowodanami, innych polepszaczy nie biorę bo po 1
drogie są- jeżeli mówimy o suplementach z wyższej półki, w badziewiaki za 50 itp zł nie ma co się bawic bo i gorsze są jakościowo i smakowo

po 2 szkoda na to kasy, zresztą w motocrossie potrzebna jest wytrzymałośc a nie to kto jest szerszy

a tak poza tym siłownię traktuję jako oderwanie się od codziennej rutyny - szkoła dom, nauka, komp i tak dalej

zachęcam kolegów do pokazania się w jakim stopniu kokszenia są ;d takie małe fotki jak kto wygląda, i jak długo o to walczył :twisted: z małym opisem jego trybu życia np dieta, suplementy i treningi,
mozna by było też wymieniac się treningami

jeżeli potrzebował by ktoś porządny trening wytrzymałościowy, i jakieś porady na pewno pomogę :)
Polerowanie Alu,serwis motocykli, części,ubrania i akcesoria na zamówienie
No Risk, No Fun :D

Factory450
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 21:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odzywki - czyli dbanie o ciało

Post autor: Factory450 » ndz, 9 sty 2011, 16:37

To podrzuć kolego jakiś dobry plan wytrzymałościowy:-) chętnie skorzystam

Oleek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 50
Rejestracja: sob, 20 lut 2010, 15:41
Motocykl: EXC 300
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odzywki - czyli dbanie o ciało

Post autor: Oleek » ndz, 9 sty 2011, 21:27

Poczytałem sobie wasze wypowiedzi na temat odzywek i troche postaram sie Wam przyblizyc co bedzie odpowiednie jezeli chodzi o trening i diete
Po pierwsze nie uzywajcie odzywek wczesniej nizeli 18 rok zycia i nie szybciej nizeli przed 3 miesiacem treningu na silowni([podczas pierwszych 3 miesiecy organizm roziwja sie tak jak na sterydach).omijajcie tez PH(prohormony)
Jezli chodzi o trenowanie pod wzgledem mx to proponuje
Gora 3 x w tygodniu trening silowy ,typowo wytrzymalosciowy.Podczas jednego treniongu zrobic 2 partie miesiowe,np triceps+klatka
Min 4 x w tygodniu trening aerobowy
Min 2 x w tygodniu basen

Dieta powinna skladac sie z min 5 posilkow podczas dnia,nie mylic z jedzeniem na sile a dostarczaniem odpowiedniej ilosci pozywienia
Podczas aerobow proponuje picie carbo,podczas ogólnego treningu isostar(na torze bylby on tez odpowiednim suplementem diety)
Jezeli ktos bedzie mial pytania co do diety,treningu itd to prosze pisac
Pozdrawiam
Zycie to nie je bajka,to je bitwa!!

Factory450
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 21:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Odzywki - czyli dbanie o ciało

Post autor: Factory450 » ndz, 9 sty 2011, 22:46

A mógłbyś przybliżyć bardziej szczegółowo trening wytrzymałościowy i aerby?? Mam tu na myśli jakie najlepiej partie mięśni cwiczyć, ile serii jakimi ciężarami itp. Tak samo aeroby co najlepiej, na co kłaść w szczególności nacisk itp.? Z góry dzięki za każde info

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”