motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
qbacross
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pn, 29 gru 2008, 15:52
Motocykl: YZF450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: qbacross » wt, 30 gru 2008, 16:28

czolem,
moze juz ten temat sie pojawi na forum ale niestety nie dotarlem do niego.
chce zrobic leasing na moto jak wiadomo nierejestrowalne i wrzucici je do firmy w zzwiazku z tym pyatnie : czy ktos ciwczyl ten wariant i co na to US ?? bede wdzieczny za info ,pozdrawiam! i wszystkiego dobrego wszystkim rider'om na nowy rok 2009 !
qba

luuk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 68
Rejestracja: wt, 23 sty 2007, 11:23
Motocykl: sx 125 '04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: luuk » wt, 30 gru 2008, 19:43

Z zarejestrowanym moto to możliwe sam przerabiałem, ale z crossówką może być problem.
Chociaż tak naprawdę zależy to od danego US i osoby, która potem przyjedzie na kontrole.
Chyba , że prowadzisz działalność związaną z motocyklami. Chodzi mi oczywiście o sprawę z US, bo rozumiem, że chcesz odpisać podatek Vat;p

zielony
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: śr, 3 wrz 2008, 19:56
Motocykl: CRF450X
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: zielony » wt, 30 gru 2008, 19:49

Jak działalność dotyczy pracy (częściowo) w plenerze to nie powinno być problemu. kredyty i leasing dają bez problemu :wink:

Autor tematu
qbacross
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pn, 29 gru 2008, 15:52
Motocykl: YZF450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: qbacross » wt, 30 gru 2008, 22:16

czolem,
motocykl enduro z rej. nie wchodzi w gre :( wole cross'a.
co do VAT'u to sprawa jest jasna, ze bardzo chetnie bym go odliczyl a koszty eksploatacyjne w koszty...
naleze do amatorskiego klubu i zastanawiam sie nad ew. wypozczaniem...
w kazdym badz razie dzieki za odpowiedz.

wojtek07
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pn, 15 gru 2008, 08:10
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: wojtek07 » pt, 23 sty 2009, 07:54

Mam taki sam problem, czy ktos to juz moze przerabial, chce odliczyc vat ale moja dzialalnosc nie ma nic wspolnego z motorami, zna ktos moze jakis patent na odliczenie ?

witson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: pt, 13 kwie 2007, 21:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: witson » pn, 9 lut 2009, 21:24

Rozszerz działalność o coś związane z takim motorkiem, np wypożyczanie sprzętu sportowego czy coś takiego, kupisz taką maszyne na firme, odliczysz VAT itd, raz na jakiś czas wykaż ze wypożyczyłeś maszynę :) powinno być okej, Urząd sie nie doczepi, zawsze możesz powiedzieć że nie ma klientów i tyle, powodzenia

diego
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 31 paź 2007, 21:55
Motocykl: sx125 / YZ250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: diego » śr, 11 lut 2009, 00:32

Mam pytanie ,a da moto w ten sposób kupić jako wewnętrzny środek transportu. Tzn.do poruszania się po terenie jakiegoś zakładu? Sporo o tym szukałem i z tego co wyszukałem wydaje mi się że nie ma za bardzo możliwości kupienia crossa na firmę bez żadnego zakombinowania :rolleyes: I jeszcze jedno jak to wygląda z częściami, prosił bym aby ktoś to wytłumaczył. Z góry dzięki

sseerr
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pn, 11 lut 2008, 14:42
Motocykl: ttr 600
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Radymno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: sseerr » czw, 12 lut 2009, 11:06

Jeśli komuś to pomoże to pracuje w biurze rach. i miałem sytuacje z motorami w leasingu. Była do duża firma ze sprzedażą materiałów budowlanych i wzięła 2 motory w leasing którymi woziła pieniądze do banku ponieważ w mieście są korki :), co do odliczenia vatu można było odliczyć tylko 60 %. W innej firmie to już państwowej wzięto motor i quada i tłumaczono to szybkim dojazdem do ludzi. Wszystko zależy jaką działalność prowadzimy i czymś musimy się tłumaczyć. A co do rejestracji motoru to nie jest to obowiązkowe

witson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: pt, 13 kwie 2007, 21:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: witson » pt, 13 lut 2009, 10:49

Oczywiscie trzeba uzasadnic po co taki motocykl ma byc wykorzystywany w firmie (musi miec zwiazek z osiaganymi przychodami wtedy mozna zaliczyc go w koszty), jesli chodzi o motocykl crossowy to moim zdaniem raczej nie uzasadnisz tego np dojazdem do klienta bo nim nie mozna poruszac sie po drogach, wiec wydaje mi sie ze najlepsze rozwiazanie to rozszerzyc dzialalnosc o wypozyczanie takich sprzetow, wtedy nikt sie nie doczepi, raz na jakis czas wypozyczyc ;) i wystawic fakture na usluge wypozyczenia crossa za np 100zl (zawsze po kilku takich wypozyczeniach coś sie zepsuje i wtedy koszta naprawy i czesci tez mozna rozliczyc w firmie) oczywiscie to rada dla ludzi ktorzy płacą podatki, bo takie firmy są rzadko kontrolowane przez US, jest jeszcze mozliwosc zeby kupic taki motocykl jako towar handlowy, wtedy mozna by odliczyc calosc VAT-u ale wiadomo taki towar musialby byc "na stanie" w firmie. Quada też można wypożyczac, albo używac jako pługu do odgarniania śniegu :) lub tak jak kolega wspomniał wyżej, dojazd do klienta, rozwożenie ulotek itd itp

ROBOS66
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 57
Rejestracja: czw, 27 mar 2008, 21:31
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: ROBOS66 » pt, 13 lut 2009, 15:53

Zastanawia mnie czy motocykl crossowy można wrzucić w koszty jako urządzenie reklamowe lub coś w tym stylu. Okleić go własnym logo i startować czasem w zawodach, koszty z tym związane też by można upchnąć (hotel. wpisowe, ubezpieczenia itp. Jak myślicie: US by to zaakceptował? :wink:

omen
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 286
Rejestracja: pn, 28 lip 2008, 22:02
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: gorskie okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: omen » pn, 9 mar 2009, 19:52

mozna bez problemu leasingowac crossa jak chcesz to napisz mi na priwa skad jestes i tel a ja podam namiary co i jak , na bank w małopolsce i na slasku sie da




acha o ile sie nie myle to musza to byc nowe motory nie z ALlegro :mrgreen:

Autor tematu
qbacross
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pn, 29 gru 2008, 15:52
Motocykl: YZF450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: motocykl cross'owy w firmie ,pomocy!!!

Post autor: qbacross » czw, 26 mar 2009, 17:59

ROBOS66 pisze:Zastanawia mnie czy motocykl crossowy można wrzucić w koszty jako urządzenie reklamowe lub coś w tym stylu. Okleić go własnym logo i startować czasem w zawodach, koszty z tym związane też by można upchnąć (hotel. wpisowe, ubezpieczenia itp. Jak myślicie: US by to zaakceptował? :wink:
czolem, rozmawialem z ksiegowa i reklama oraz jakies tam wypozyczenie jest jak najbardziej ok.
toche trzeba bedzie sie pewnie nagimnastykowac jesli bedzie kontrola ( tzn. jakies foty, opisy imprez,itp )
natomiast odliczamy 100% Vatu bo nie jest to pojazd przeznaczony do ruchu miejskiego, bez homologacji.
jesli ktos ma maszyny w firmie to spoko moze to tez byc maszyna! :)
pozdr,
K

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”