Rmz 250 2013- oględziny, czy warto?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Awatar użytkownika
mejku
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 100
Rejestracja: śr, 13 mar 2013, 17:48
Motocykl: RMZ 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: pomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rmz 250 2013- oględziny, czy warto?

Post autor: mejku » pt, 7 cze 2019, 15:11

Najlepiej kontrolować je co jakiś czas. Ja sprawdzałem co 20 mth i było okej. W serwisówce masz podane jakie są dopuszczalne luzy zaworowe.Tak jak pisałem wcześniej, musisz mieć szczelinomierz żeby je dokładnie sprawdzić. Jeżeli się nie zgadzają z serwisówką to regulujesz. Jak moto ciężej odpala to może to być właśnie kwestia nieodpowiedniego luzu.
Jak nie wiesz jak to zrobić to obczaj filmiki lobo moto na yt, mają fajne poradniki.
Będziesz czy sam będziesz robił remont czy oddasz do zaufanego mechanika? Najlepiej takiego który powie co jest do zrobienia.

Pytanie też jak często będziesz jeździł w tym sezonie bez remontu. Ja zaryzykowałem i zrobiłem 20 mth, remont też nie wiadomo kiedy był robiony.
No ale jak będziesz miał mniej szczęścia to chyba wiesz jak ogromne mogą być koszta remontu :P Moto może pracować ładnie bez stukania ale to nie znaczy, że nie ma prawa się rozlecieć :(
CR125 97'>YZ125 11'>RMZ250 13'>SE-R250 15'

Autor tematu
danonek122
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: wt, 4 cze 2019, 18:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rmz 250 2013- oględziny, czy warto?

Post autor: danonek122 » pt, 7 cze 2019, 18:51

Czyli zużyte zawory po prostu ciężko wyregulowac ta? Jeśli chodzi o mnie, to mam zamiar we własnym zakresie robic podstawowy serwis, taki jak kontrola luzów, czy wymiana łańcuszka rozrządu. Grubsze sprawy, zostawiam zaufanemu mechanikowi :) Nie czuje się na siłach robić samemu Generalki. Jeszcze coś źle złożę I przy pierwszym rozruchu będzie na nowo do remontu 😅

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rmz 250 2013- oględziny, czy warto?

Post autor: kris514 » pt, 7 cze 2019, 19:22

Przy zużytych zaworach bardzo szybko zmienia się luz. Te roboty o których mówisz niby proste a bardzo łatwo coś spier....
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
danonek122
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: wt, 4 cze 2019, 18:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rmz 250 2013- oględziny, czy warto?

Post autor: danonek122 » sob, 8 cze 2019, 03:32

kris514 pisze:
pt, 7 cze 2019, 19:22
Przy zużytych zaworach bardzo szybko zmienia się luz. Te roboty o których mówisz niby proste a bardzo łatwo coś spier....
Już patrzyłem na poradniki i tak się zastanawiam co tam można zepsuć? Jeśli robisz wszystko z poradnikiem, to chyba nie ma co tam zepsuć? Pilnujesz tych oznaczeń i tyle (ale może się mylę, bo tak jak mówię, jestem laikiem ) :)
Pytam, bo chciałbym właśnie, aby mój startowy serwis obejmował wymianę oleju, wszystkich płynów, wymianę łańcuszka, regulację zaworów :)

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Rmz 250 2013- oględziny, czy warto?

Post autor: kris514 » sob, 8 cze 2019, 06:59

Pomyślisz oznaczenia zawory mogą pocałować się z tłokiem. Nie masz klucza dynamometrycznego możesz zepsuć walki + głowice. Takie tam szczegóły.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
danonek122
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 10
Rejestracja: wt, 4 cze 2019, 18:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Rmz 250 2013- oględziny, czy warto?

Post autor: danonek122 » sob, 8 cze 2019, 11:33

Dzięki za cenne rady!
Oficjalnie mogę się pochwalić. Kupiłem rmz za 8750zł. Jest to 2013 rok, potwierdzony po vin. Właściciel bardzo w porządku facet. Nawet mi go przywiózł. Widziałem też parę innych crossow od znajomych i ta moja suzi, jest naprawdę w ładnym stanie. Po drodze jak jechaliśmy, to wydaliśmy się w dyskusję i jednak okazało się, że on na nim prawie w ogóle nie jeździł. Zapewnia mnie, że olej i świece on wymienił. Reszty nie tykał. Wyglądał raczej na bogatego, więc nie chce mi się wierzyć, żeby kombinował. Nagram w najbliższych dniach filmik ( jak kupie stojak) przedstawiający mój sprzęt.
Poniżej krótki filmik przedstawiający pracę na zimym silniku i jak puszcza dymka. Na ciepłym już nie puści ;)
https://www.youtube.com/watch?v=DejS05g ... s0wtCYN5dQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”