Pierwsze Enduro do 25 tys.

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
trueAvir
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 1 mar 2019, 11:53
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Pierwsze Enduro do 25 tys.

Post autor: trueAvir » pt, 1 mar 2019, 12:54

Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze pierwszego enduro :D

Styczność z motocyklami już miałem jednakże nie licząc skuterów były to krótkie znajomości. Nie szukam motocykla do jazdy zawodowej czy na torach a raczej do casualowej, choc w perspektywie czasu zapewne dynamicznej jazdy po lasach,piaskach i pagórkach. Mam 19 i przy wzroście 186 ważę 93kg dlatego celowałbym w moto 4t 250cc+. Ważnym dla mnie jest żeby motocykl posiadał homologację drogową lub przynajmniej światło przednie :D Z ofert które przeglądałęm najciekawszym wyborem wydaje się KTM EXC lub Yamaha YZF. Budżet na sam motocykl to ok 20-25 tys. Nowego motocykla raczej za to nie kupię więc celowałbym w coś używanego 2015+. Zapewne są tutaj fani 2t którzy zaproponowali by ciekawe motocykle, ja jednak jestem całym sercem za 4t i jest to dla mnie jedyna droga :D (Nie chcę obrażać fanów 2t ale te motocykle brzmią jak wybitnie irytujący komar nie dający spać w letnią noc :D) Byłbym również wdzięczny za informacje na co zwracać uwagę przy zakupie żeby nie wpakowac sie na mine która zaraz pochłonie kolejne tysiące przez naprawy.

Pozdrawiam trueAvir

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pierwsze Enduro do 25 tys.

Post autor: kris514 » pt, 1 mar 2019, 16:44

Yzf to cross. Czyli szukaj ktma exc lub Yamahy wr. Sądzę że 250 będzie idealną pojemnością do tego czego oczekujesz. Poradników co oglądać przy zakupie było już setki, poszperaj a napewno coś interesującego tutaj znajdziesz.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pierwsze Enduro do 25 tys.

Post autor: Martin KTM » pt, 1 mar 2019, 18:33

Tak jak Kris napisał.
Na Twoim miejscu rozglądałbym się za Yamahą WR 250F i KTM EXC-F 250

Autor tematu
trueAvir
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 1 mar 2019, 11:53
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze Enduro do 25 tys.

Post autor: trueAvir » pt, 1 mar 2019, 18:54

A czy warto patrzeć np. na Hondę? Są dosyć konkurencyjne cenowo, ale jak się sprawdzają w terenie?

Awatar użytkownika
fiffikrul
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: śr, 2 sty 2019, 16:09
Motocykl: KTM SX 144
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze Enduro do 25 tys.

Post autor: fiffikrul » pt, 1 mar 2019, 19:06

trueAvir pisze:
pt, 1 mar 2019, 12:54
Byłbym również wdzięczny za informacje na co zwracać uwagę przy zakupie żeby nie wpakowac sie na mine która zaraz pochłonie kolejne tysiące przez naprawy.
Wystarczy na Youtube wpisać frazę "how to buy used dirtbike",
a jeśli nie umiesz na tyle angielskiego to polecam obejrzeć serię filmików od Lobomoto:
https://www.youtube.com/watch?v=tGczT1r-8RQ
Seria ma 8 odcinków i w każdym zwraca uwagę na rzeczy, które trzeba sprawdzić przy zakupie.
Plus przeszukaj forum jeśli to nie wystarczy :D

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: Pierwsze Enduro do 25 tys.

Post autor: KaLi » pt, 1 mar 2019, 20:02

Ja też polecałbym 250 4t w enduro ktm, yamaha, hsq. Chodzi Ci o hondę crf 250 X? Jeżeli tak to pewnie jest to łagodniejsza wersja crossówki przystosowana do enduro. Pewnie ich mało na rynku.
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze Enduro do 25 tys.

Post autor: P.S. » sob, 2 mar 2019, 00:28

trueAvir pisze:
pt, 1 mar 2019, 12:54
Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze pierwszego enduro :D

Styczność z motocyklami już miałem jednakże nie licząc skuterów były to krótkie znajomości. Nie szukam motocykla do jazdy zawodowej czy na torach a raczej do casualowej, choc w perspektywie czasu zapewne dynamicznej jazdy po lasach,piaskach i pagórkach. Mam 19 i przy wzroście 186 ważę 93kg dlatego celowałbym w moto 4t 250cc+. Ważnym dla mnie jest żeby motocykl posiadał homologację drogową lub przynajmniej światło przednie :D Z ofert które przeglądałęm najciekawszym wyborem wydaje się KTM EXC lub Yamaha YZF. Budżet na sam motocykl to ok 20-25 tys. Nowego motocykla raczej za to nie kupię więc celowałbym w coś używanego 2015+. Zapewne są tutaj fani 2t którzy zaproponowali by ciekawe motocykle, ja jednak jestem całym sercem za 4t i jest to dla mnie jedyna droga :D (Nie chcę obrażać fanów 2t ale te motocykle brzmią jak wybitnie irytujący komar nie dający spać w letnią noc :D) Byłbym również wdzięczny za informacje na co zwracać uwagę przy zakupie żeby nie wpakowac sie na mine która zaraz pochłonie kolejne tysiące przez naprawy.

Pozdrawiam trueAvir
Dobry wieczór
czytam sobie tak na lekko dopijając browarka i się zastanawiam ?
Po co ci wyżyłowany sprzęt o wyczynowych parametrach ? moze cos bardziej dualowego zakup sobie ? niczego nie sugeruje drz 400 , honda xr 400 można sypać propozycjami bez końca ;) .
Zakup to jedno a koszta wynikające z prawidłowej eksploatacji i serwisowania to inna sprawa .

Autor tematu
trueAvir
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 1 mar 2019, 11:53
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze Enduro do 25 tys.

Post autor: trueAvir » sob, 2 mar 2019, 00:42

P.S. pisze:
sob, 2 mar 2019, 00:28
trueAvir pisze:
pt, 1 mar 2019, 12:54
Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze pierwszego enduro :D

Styczność z motocyklami już miałem jednakże nie licząc skuterów były to krótkie znajomości. Nie szukam motocykla do jazdy zawodowej czy na torach a raczej do casualowej, choc w perspektywie czasu zapewne dynamicznej jazdy po lasach,piaskach i pagórkach. Mam 19 i przy wzroście 186 ważę 93kg dlatego celowałbym w moto 4t 250cc+. Ważnym dla mnie jest żeby motocykl posiadał homologację drogową lub przynajmniej światło przednie :D Z ofert które przeglądałęm najciekawszym wyborem wydaje się KTM EXC lub Yamaha YZF. Budżet na sam motocykl to ok 20-25 tys. Nowego motocykla raczej za to nie kupię więc celowałbym w coś używanego 2015+. Zapewne są tutaj fani 2t którzy zaproponowali by ciekawe motocykle, ja jednak jestem całym sercem za 4t i jest to dla mnie jedyna droga :D (Nie chcę obrażać fanów 2t ale te motocykle brzmią jak wybitnie irytujący komar nie dający spać w letnią noc :D) Byłbym również wdzięczny za informacje na co zwracać uwagę przy zakupie żeby nie wpakowac sie na mine która zaraz pochłonie kolejne tysiące przez naprawy.

Pozdrawiam trueAvir
Dobry wieczór
czytam sobie tak na lekko dopijając browarka i się zastanawiam ?
Po co ci wyżyłowany sprzęt o wyczynowych parametrach ? moze cos bardziej dualowego zakup sobie ? niczego nie sugeruje drz 400 , honda xr 400 można sypać propozycjami bez końca ;) .
Zakup to jedno a koszta wynikające z prawidłowej eksploatacji i serwisowania to inna sprawa .
Propozycja ciekawa ale w perspektywie czasu chciałbym wykrozystać możliwości moto :D Nie jestem zorientowany ale czy Twoje propozycje sprawdzą się na ostrzejszych podjazdach i w terenie? Do tej pory obcowałem tylko z tego typu enduro i dlatego są w centrum zainteresowania :D Choć ciekawe alternatywy wezmę pod uwagę :D

Autor tematu
trueAvir
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 1 mar 2019, 11:53
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze Enduro do 25 tys.

Post autor: trueAvir » pn, 4 mar 2019, 15:02

Pojawił mi się pewien dylemat,lepiej kupić nowe kawasaki czy raczej używany KTM/Yamaha?
Jakie mogą być różnice pomiędzy markami, czy faktycznie warto płacić więcej czy to kwestia renomy marki?

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Pierwsze Enduro do 25 tys.

Post autor: kris514 » pn, 4 mar 2019, 17:00

Ja bym wybrał nowy.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Pierwsze Enduro do 25 tys.

Post autor: P.S. » pn, 4 mar 2019, 22:09

trueAvir pisze:
pn, 4 mar 2019, 15:02
Pojawił mi się pewien dylemat,lepiej kupić nowe kawasaki czy raczej używany KTM/Yamaha?
Jakie mogą być różnice pomiędzy markami, czy faktycznie warto płacić więcej czy to kwestia renomy marki?
Niedawno temu oglądałem taki filmik
https://www.youtube.com/watch?v=IygMF52lIl4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”