Jaki motocykl wybrać - nigdy nie jezdzilem

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
pawelgl
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 212
Rejestracja: ndz, 25 sie 2013, 10:31
Motocykl: Była Crf 250 2008
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Radom / okolice
Podziękował: 0
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki motocykl wybrać - nigdy nie jezdzilem

Post autor: pawelgl » śr, 5 gru 2018, 19:01

Jednak niektórzy mimo rad raiderow z kilku letnim stażem i tak zdania nie zmienia, ja uważam dokładnie tak jak reszta 250 2t i 450 4t jest dobre dla mistrzów prostej oraz lansu na moc, a jeśli chcesz po trenować, panować nad moto, prowadzić go a nie on Ciebie i objerzac gości na w/w pojemnościach tylko 125 2t 250 4t, jedyne słuszne rozwiązanie, kazdy to powie, mam przykład z mojego otoczenia kumpel latał na szosie litry 600 i nie było na niego mocnego, zarazilem go enduro i kupił crossa lecz tak samo jak autor posta nie posłuchał się i kupił 450 i po dwóch małych wyjazdach dosłownie dwa tygodnie od zakupu mówi do mnie, że żałuję że kupił i zdecydowanie zamieni za 250 4t, także widzisz wszystko zależy czy twoja jazda to będą długie proste i szpan czy jazda techniczna i poprawiając wyniki :)

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki motocykl wybrać - nigdy nie jezdzilem

Post autor: Martin KTM » śr, 5 gru 2018, 19:32

OSK pisze:
śr, 5 gru 2018, 11:56
Kubond pisze:
ndz, 2 gru 2018, 16:45
seta na głębokim piachu będzie ci stała w miejscu.
Tutaj to takiego faila napisałeś, że szkoda gadać :D Nie wprowadzaj innych w błąd. 250 2t tylko jedna osoba ogarnia w Polsce...
Bez przesady z tą jedną osobą ;)

Limbo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 13:49
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Jaki motocykl wybrać - nigdy nie jezdzilem

Post autor: Limbo » czw, 6 gru 2018, 08:15

Intuicja mnie nie myliła.
Karmiliście trolla :)
Post ma w tytule "nigdy nie jeździłem" a do tego pytanie jaki motocykl wybrać.
Nie wiem po co w ogóle pojawiło się tu pytanie skoro mimo wszystkich odpowiedzi nadal wiesz lepiej. To jest dla mnie zwykłe trollowanie.
Nie masz doświadczenia ale wiesz lepiej. W zasadzie to obraziłeś wszystkich uczestników tego wątku.
Powodzenia w użytkowaniu. Jak przyjdzie do remontu ćwiary to też Ci doradzimy :)

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki motocykl wybrać - nigdy nie jezdzilem

Post autor: P.S. » czw, 6 gru 2018, 18:10

Vexart pisze:
ndz, 2 gru 2018, 16:32
Witam. Postanowiłem zakupić crossa. Jeszcze crossami nie jeździłem ale wydaje mi się ze i to opanuję.
Chcę jeździć raczej w terenie jakieś ścieżki drogi polne, las, niedaleko mam nieduży tor piaskarnia jest.
Ważę jakieś 75kg wzrost 178 mam 22 lata
Chciałbym spróbować na yz 250 2t. Tak wiem pierwsze co to od razu mi odradzicie, ale nie wierzę ze nie jest do opanowania. Trochę oleju w głowie mam i wydaje mi się że bym sobie poradził.
Jak na razie myślę o jeździe rekreacyjnie może z jakąś grupką jeżeli znajdę. o zawodach jak na razie nie myślę.
Moto bez homologacji.
Jak bym miał kupować yz 250 to do 6 max 7 tyś rocznik 2000-2003
Przez zimę chciałbym rozebrać na części i wszystko naprawić. Rama do malowania proszkowego i inne elementy silnik naprawić by był w dobrym stanie.
i jak przyszedł by sezon letni spróbować swoich sił.
Wydaje mi się ze wszyscy zaczniecie mi od razu odradzać na coś mniejszego. Ale i taki motor da się ogarnąć na pewno.
Co nieco przeczytałeś - tu każdy wypowiada się przez swój własny pryzmat - jak dla mnie brzmisz rozsądnie (rozumiem że stwierdzenie "jeszcze nie jeździłem crossami" nie oznacza że jesteś zupełnie :mrgreen: .
idz swoja drogą zaden motor cie nie sponiewiera , najwyżej przy braku rozwagi ty sam się na nim sponiewierasz umiejętność jazdy polega na panowaniu nad pojazdem a cała reszta to są oceny .250 w 2t to nie jest jakiś macher który sponiewiera rozsądnego ridera .
Pozdrawiam

Autor tematu
Vexart
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 2 gru 2018, 14:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki motocykl wybrać - nigdy nie jezdzilem

Post autor: Vexart » czw, 6 gru 2018, 19:08

Limbo prosił bym abyś więcej się nie wypowiadał w tym temacie. Wkurzasz mnie z tym trollem. Temat był inny, został zmieniony przez moderatora chyba :? Jak dla mnie to Ty jesteś trollem.
Da się kogoś zablokować by nie pisał w moim temacie??

P.S. piszesz to z ironią czy poważnie bo po tych wszystkich postach to nie wiem.

Postanowiłem ze spróbuję na 250 2t z ciekawości. Ale zakupię prawdopodobnie klasę niżej. Yamaha jakaś będzie dobra? chodzi mi najbardziej o dostępność części, cenę itp. no i 2t czy może jednak 4t?

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki motocykl wybrać - nigdy nie jezdzilem

Post autor: P.S. » czw, 6 gru 2018, 19:54

Ja nie ironizuje - masz jakiś zamysł pewność siebie pytasz ? dostajesz odpowiedzi jak twoja wola pod wpływem innych ludzi ulega wypaczeniu to cóż ci mogę powiedzieć ? .Przecież nie kupujesz sprzeta aby profesjonalnie się ścigać tylko masz taka "zajawkę" .
A reszta jak wyżej .

Autor tematu
Vexart
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 2 gru 2018, 14:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki motocykl wybrać - nigdy nie jezdzilem

Post autor: Vexart » czw, 6 gru 2018, 20:10

Nie mam zamiaru się ścigać. Chcę po prostu spróbować czegoś nowego. I wydaje mi się ze offroad na crossie byłby spoko.
Chciałbym kupić taki motor by po roku czasu mi się nie znudził i nie zabrakło mocy :D
Osobiście lubię 2t w motocyklu. I po zainteresowaniu się trochę doczytałem ze 250 jest żywotniejsze od 125, A trochę mi na tym zależy by był żywotny. I nie musiał po jednym sezonie robić remontu silnika. Przynajmniej ze 2 max 3. Chociaż mam świadomość że to nie tania zabawka, i nie żałował bym na części itp.

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki motocykl wybrać - nigdy nie jezdzilem

Post autor: Martin KTM » czw, 6 gru 2018, 20:53

P.S. pisze:
czw, 6 gru 2018, 19:54
Ja nie ironizuje - masz jakiś zamysł pewność siebie pytasz ? dostajesz odpowiedzi jak twoja wola pod wpływem innych ludzi ulega wypaczeniu to cóż ci mogę powiedzieć ?
Wypaczeniu?
Twoim zdaniem udzielanie rad to wypaczenie?

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki motocykl wybrać - nigdy nie jezdzilem

Post autor: P.S. » czw, 6 gru 2018, 22:27

Martin KTM pisze:
czw, 6 gru 2018, 20:53
P.S. pisze:
czw, 6 gru 2018, 19:54
Ja nie ironizuje - masz jakiś zamysł pewność siebie pytasz ? dostajesz odpowiedzi jak twoja wola pod wpływem innych ludzi ulega wypaczeniu to cóż ci mogę powiedzieć ?
Wypaczeniu?
Twoim zdaniem udzielanie rad to wypaczenie?
Wybacz :? zapewne popełniłem jakiś bład interpunkcyjny , lub stylistyczny (skoro zadajesz tego typu pytania ? ) dla mnie moja wypowiedz jest jednoznacznie brzmiącą :) .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”