Moto na tor w Biskupicach

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
caml
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pn, 28 maja 2018, 18:54
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Moto na tor w Biskupicach

Post autor: caml » pn, 28 maja 2018, 19:05

Heja :) Jestem nowy więc witam wszystkim serdecznie.

Od 1,5 sezonu jeżdżę swoim pierwszym crossem czyli Yamahą WR450F 1999 (tak, wiem, świetny wybór na pierwsze moto :doh: ). Tak się składa, że w okolicach gdzie jeżdżę znajduje się tor w Biskupicach, znany chyba większości osób na forum i moim zdaniem dość ciężki - piach, wydmy, koleiny, generalnie męczący :)

Nudzi mnie już jazda po lesie więc od sezonu ćwiczę sobie regularnie na tym torze i po kilku wizytach stwierdzam, że WR450F to super motocykl ale na ten tor trochę zbyt ciężki (pełen rynsztunek, światła, homo). Szukam jakiegoś motocykla, który będzie się dobrze sprawdzał w tamtych warunkach - tj. będzie lekki i w miarę mocny a jednocześnie nie będzie wymagał intensywnego serwisowania i wymiany tłoków. Zastanawiam się nad klasycznymi 250 4T tj.:
YZF 250
KMX 250
RMZ 250.

2T również wchodzą w grę ale na sam tor dojeżdżam na kołach więc w sezonie robię jakieś 40-50 mth i chciałbym nie musieć wymieniać tłoka częściej niż raz na sezon (a najlepiej jeszcze rzadziej).

Druga kwestia to kopka lub elektryczny starter. Z jednej strony wiem, że trochę to dodaje masy, z drugiej jeśli po całym dniu jazdy moto mi zgaśnie i przez 15 minut próbuję go odpalić z kopa w pełnym słońcu i rynsztunku to mam ochotę się zachlastać. Wolałbym więc mieć elektryczny rozrusznik na wyposażeniu ale w tych modelach, które wybrałem chyba żaden go nie ma :) Może ktoś poleci jakąś spoko alternatywę - celuję w wagę do 95 kg i budżet do 10k PLN ale jeśli coś godnego uwagi będzie droższe to również rozważę :)

Przy okazji - jak nazywa się klucz do regulacji gwintowanego zawieszenia i czy jego rozmiar jest uniwersalny dla większości crossów?

Dzięki i do zobaczenia na torze!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”