Cross na powrót ;]

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
AccordingOne
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: wt, 21 lis 2017, 15:18
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Cross na powrót ;]

Post autor: AccordingOne » wt, 21 lis 2017, 15:50

Witam, po kilku latach bez jazdy wracam do sportu i co się z tym wiąże poszukuję motocykla w sam raz dla siebie.
Mam 22 lata, 188 cm wzrostu i ważę okrągłą stówę :D Przerwa w jeżdżeniu trwała ponad 4 lata (Chodzi o stałe treningi) a wcześniej jeździłem na wszystkim co się dało od RM 125 k8 po KTM'a SXF 450 z 2008 roku. W tym roku dorwałem na 2 przejazdy po 10 kółek KXF 250 kumpla i była tragedia z kondycją ale na szczęście pamiętam jak się trzyma kierownicę :P Wiadomo, że powrót będzie trwał ... i na początek pewnie wystarczyłaby mi 250 w 4t. Jednak zastanawiam się czy przy mojej wadze (Ja + motor to już 200KG xD ) 40 KM wystarczy na długo i czy nie odczuję braku mocy w połowie przyszłego sezonu i czy 450 nie będzie bardziej adekwatna do wzrostu i wagi. Jak pisałem już jeździłem na podobnym motorze i radziłem sobie mimo, że byłem sporo lżejszy.
Do rzeczy, Budżet to około 10 tys. zł, celuję raczej w 4T bo ceny używanych 2T mnie obecnie przerażają a starocia nie chcę brać. Kupna wolał bym dokonać bliżej sezonu żeby nie zamrażać pieniędzy ale chcę mieć wcześniej pełne rozeznanie. Interesują mnie wyłącznie roczniki 2008+. Fajnie byłoby wiedzieć jakie są różnice modelowe w różnych rocznikach żeby nie oszczędzić 100 zł kosztem poważnych zmian w ramie czy silniku (in plus) albo też nie wydać 2000 więcej za zmianę numera ramy :D N.p. wiem że w Yamaha robiła zmiany w modelu YZ250F w 2010 r. i jeśli chodzi o tą markę to te roczniki wydają się bardziej atrakcyjne. Wiadomo że wszystko zależy od stanu konkretnego egzemplarza i trzeba sprawdzić co tylko się da (Opony, klocki, zawieszenie, napęd, skrzynie i silnik w miarę możliwości, wszystko) Czekam na sugestie w tym budżecie i z tych roczników. Co myślicie o wyborze 250/450 ? Pozdrawiam

Gany
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 194
Rejestracja: czw, 2 paź 2008, 17:58
Motocykl: Zx6r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Cross na powrót ;]

Post autor: Gany » wt, 21 lis 2017, 23:20

yzf 250 2009, kxf 250 2009/10, crf 250 2010....no i wzwyż. bo w sumie osanio crf 13 sprzedalem do 10k zł
Import motocykli z Danii ! Pewne motocykle z pewną historią na zamówienie ! Duzo czesci zamiennych oraz gratisy.Tel 0048 514 245 135 www.moto-cross.eu < szukasz motocykla ? wypełnij formularz-sprowadzimy go dla Ciebie ! bez zaliczek, bez wpłat !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”