Moto do lasu/łąki/pola do ok. 10k

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Moto do lasu/łąki/pola do ok. 10k

Post autor: Niosąca » sob, 4 mar 2017, 16:34

Witam!

U mnie trochę zmian, więc potrzebuje nowych porad :) W przyszłym roku planuje kupić nowego freeride`a 250r z wyprzedaży rocznika, w tym roku muszę kupić auto do pracy i wyprzedały mi się już ktmy z ubiegłego rocznika :/ Więc plan jest taki żeby kupić teraz coś na rok czasu. Zależy mi więc na tym żeby dużo na nim nie stracić sprzedając go za rok. Z moją jazdą na pewno go nie zakatuje itp ;)

No a teraz zgodnie ze schematem... :

-W opisie uwzględnić czy się już jeździło: honda cr125 i yamaha yzf250, jeszcze z początku suzki dr125, a wcześniej wski,mztki ;) ale nie powiedziałabym żebym miała jakieś specjalne umiejętnosci jazdy w terenie, ostatnio podchodzę już mniej ambicjonalnie, a bardziej realistycznie, młodsza też się nie robie ;) tego KTMa wypatrzyłam sobie m.in. temu, że ma mniej koni (bo tych ok. 40 w crossówkach i tak nigdy nie wykorzystywałam..)i że jest prostszy/przyjemniejszy? w obsłudze. No wprost, napisali, że do nauki jazdy (a w terenie myśle mam nadal sporo do nauczenia) jest łatwiejszy i wręcz gdzieś napisano, że dla kobiet może być właśnie niezły (tak, skończyły się ambicje do dorównywania facetom ;) ) No ale w tym roku mogę się jeszcze "przemęczyć" nie jakimiś ideałem pode mnie ;)

-Gdzie się będzie jeździło: zamierzam moto zabierać ze sobą do pracy, a pracujemy na północy i wschodzie Polski(m.in. podlasie,mazury,pomorze), więc wszelkie tereny tam typu lasy, żwirownie, podjazdy, generalnie co popadnie ;) czyli teren, na tory pewnie nie będe za specjalnie zaglądać, acz może się zdarzyć, ale nie to ma być przeznaczeniem

-Coś o sobie (waga: ok. 60kg +- 2kg , wzrost: 177 cm, wiek: oj, rocznikowo już 29:P ).

-W jaką celujesz pojemność i myślisz, że będzie odpowiednia dla ciebie : no myślę, że 250 4T

-Czy będziecie startować w jakiś zawodach czy też jeździć rekreacyjnie: zdecydowanie rekreacyjnie :)

-Czy motocykl ma mieć homologację czy też nie: szczerze, to się zastanawiam, ten docelowy to tak, ale może przez ten rok bym sobie poradziła bez? no lepiej gdyby miał, ale mogę rozważyć również coś bez.

-Czy ma być tani w utrzymaniu - dobrze by było, trzeba odkładać na nówke na przyszły rok ;)

To teraz czekam na Wasze mądrości :)
Pozdr!
Karina

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”