Najniższe crossidło 125

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Tomasz94
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 2 lis 2016, 14:28
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Najniższe crossidło 125

Post autor: Tomasz94 » śr, 2 lis 2016, 14:44

Witam wszystkich świrów ( bo przynajmniej delikatnym świrem trzeba być jeżdżąc czymś takim :) ).
Przejdę od razu do rzeczy. Chcę kupić jakiegoś crossa o pojemności 125ccm, przez którego gaźnik ma płynąć mieszanka, więc już wiecie też, ile ma mieć suwów. Problem pojawia się natomiast taki, że los przydzielił mi jedynie 170cm wzrostu ( nawet bez 1cm.. ), więc potrzebuję coś, co ma NAJNIŻEJ osadzone siedzenie ze wszystkich takich. Wiem, że wszystko da się przerobić i chociażby na sprężynie go obniżyć, ale różnice w fabrycznej wysokości siedzenia pomiędzy poszczególnymi producentami na pewno są. Drugim problemem ( a może to nie problem? ) jest budżet , i jest to niestety 6 tys. zł. Więc muszę wybrać pomiędzy starymi yz, kx, cr, rm czy sx. Dodam, że 2 sezony spędziłem na lekkim enduro kawasaki kmx 125 a wcześniej dt 50, więc pojęcie o co chodzi mam :) Kto cokolwiek wie, proszę o odpowiedź. Nie będę walił kilometrów żeby "przymierzyć" każdy motocykl, a w necie wiadomo, jak niektórym danym daleko jest od rzetelności... Pozdrawiam i z góry dzięki ;)

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: Najniższe crossidło 125

Post autor: KaLi » wt, 8 lis 2016, 19:41

Jeżeli jeździsz typowy motocross to pewnie wzrost nie jest tak ważny. Sądzac po tym, że jeździłeś do tej pory KMX'em to raczej było to enduro więc wiadomo jest więcej podpierania nogami itp. Wszystkie te crossówki będą naprawdę bardzo zbliżone wysokością siedziska. Możesz poszukać danych technicznych tych motocykli i jest tam też to podane. Sprężyne trzeba dobrać po pierwsze do wagi. Obniżanie jej w nieskończonośc odbija się na złej pracy zawieszenia, a raczej nie oto tu chodzi. Myślę, że przy tym wzroście będziesz przynajmniej na palcach dostawał do ziemi, a co do dokładnych wysokości radzę użyć wujka Google :)
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”