Wybór motoru trial! Kawasaki vs Yamaha (85!) do 4tys.

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
ZielonaKAWA
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: czw, 9 cze 2016, 20:51
Styl jazdy: Trial
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Wybór motoru trial! Kawasaki vs Yamaha (85!) do 4tys.

Post autor: ZielonaKAWA » czw, 9 cze 2016, 21:25

Witam!
Motocykl do:
- wypraw po lasach
-polankach
-lekkich mokradłach
-piaszczystych drogach
-tory rzadko ale spróbować trzeba bo mam w obrębie 3km 4 takie tory prywatne kumpli.

Pieniążki:
-puki co mam 2,2 tysiąca lecz są wakacje i tygodniowo mogę zarobić 400zl więc sądzę że coś do 4 tysięcy za sam motor.
(nie licząc paliwa na pojechanie gdzieś w Polskę po niego. Jak kupie moto wtedy strój i nie będę jeździł bez stroju ale wole najpierw kupić motor)

Jeździłem na swoim byłym chińskim 110cm3 a tak to kolegów przejażdżki np. husqvarna 250, ktm sx 125 itp.

Tak jak pisałem wyżej interesują mnie głownie wyprawy po płytkich strumykach i ogólnie takie trialowe wyprawy ale nie zbyt extremalne.

Waga- ok 55kg wzrost-ok 175cm wiek-18

Pojemność myślę że 32 konie będzie idealna dla mnie. Więc rozważam najbardziej poważnie o yamaha yz 85 i kawasaki kx 85.
Bardziej jestem za kawasaki. Rocznik w zależności jak będzie na ogłoszeniach, myślę że 2004-2008.
Z racji że prawka nie robiłem nie mam żadnych papierów także bez homologacji.
Nie będę nigdzie startował i koszt utrzymania jakieś (bez paliwa) -/+ 500zl na sezon. I wiadomo żeby palił adekwatnie do osiągów.
Co myślicie? Nie będę wyglądał śmiesznie na tej 85? dzwoniłem po ogłoszeniach i mówił chłop na przykład że ma 180 i normalnie jeździł na niej.
Dodam że wieczorami chciałbym poduczyć się stuntu lekkiego na ślepych drogach. Ważne jest żebym z osiedla zdołał uciec przed dzielnicowym (wiadomo). I żeby auta nie musiały mnie wyprzedzać na jakiejś dłuższej prostej. Bo na tej 110 to naprawdę wstyd jechać jak każde auto wyprzedzało.

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: Wybór motoru trial! Kawasaki vs Yamaha (85!) do 4tys.

Post autor: KaLi » śr, 15 cze 2016, 22:45

Trochę chaotycznie piszesz. 85 będzie na Ciebie zdecydowanie za mała. Szukaj jakiejś Yamahy dt 125 lub coś w tym stylu..
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

bodziokardasz
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: czw, 2 paź 2014, 19:55
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wybór motoru trial! Kawasaki vs Yamaha (85!) do 4tys.

Post autor: bodziokardasz » śr, 15 cze 2016, 23:13

Motocykle które podales sa stworzone do jezdzenia po torze mx , sa mocne, lekkie i daja duzo mozliwosci ale wymagaja dobrego traktowania. Dla kogos powyzej 170 beda jednak za male, do tego jesli chcesz sie scigac z autami, jezdzic tylko czasami po torze a w wiekszosci w terenie to pomysl o dt 125 jest wyzsza , bardziej trwala wiec nie zje Cie w kosztach. wez jeszcze pod uwage kawasaki kmx 125 i podobne

Autor tematu
ZielonaKAWA
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: czw, 9 cze 2016, 20:51
Styl jazdy: Trial
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wybór motoru trial! Kawasaki vs Yamaha (85!) do 4tys.

Post autor: ZielonaKAWA » pt, 17 cze 2016, 16:52

Myślałem właśnie nad dt 125.. mam pytanko jeszcze dotyczące roczników.. jaki minimum rocznik? żeby się nie sypał za mocno? Co sądzicie o dt z 2002 roku lub 00/99?

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: Wybór motoru trial! Kawasaki vs Yamaha (85!) do 4tys.

Post autor: KaLi » ndz, 26 cze 2016, 22:25

Niema minimum, patrz na stan, moto będzie miało około 15 lat już, a to trochę jest.
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”