Husqvarna FC250 czy Kawasaki KX250F

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
dellos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: wt, 21 lip 2015, 23:47
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Husqvarna FC250 czy Kawasaki KX250F

Post autor: dellos » czw, 2 cze 2016, 22:17

Drodzy forumowicze. Staję przed wyborem zakupu nowego motocykla do wczoraj myślałem o KX250F dziś byłem w salonie Husqvarny i dowiedziałem, się że to też może być bardzo udany zakup tyle że droższy o 7000zł w stosunku do Kawasaki. A jak wasze opinie nt. tych sprzętów, czy Kawasaki mimo mniejszej ceny jako plus a braku elektrycznego startera i hydraulicznego sprzęgła jako minus może być dobrym wyborem?

Jak widzę po aktualnych wynikach w PL odnośnie motocrossu KTM'y i Huski są bardzo wysoko a Kawy gdzieś w drugiej połowie czołówki się zdarzają. Ale jak rozumiem, Kawasaki jest mniej popularnym motocyklem w PL, więc pewno występuje go u nas na torach mniej. Czy mam rozumieć, np. że Kawasaki jest mniej wytrzymałą maszyną niż Husqvarna czy gorszą / inną ?

Awatar użytkownika
mejku
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 100
Rejestracja: śr, 13 mar 2013, 17:48
Motocykl: RMZ 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: pomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna FC250 czy Kawasaki KX250F

Post autor: mejku » ndz, 5 cze 2016, 11:39

Moi znajomi jeżdżą na kxf250 i są bardzo zadowoleni z wyboru ;)
CR125 97'>YZ125 11'>RMZ250 13'>SE-R250 15'

Autor tematu
dellos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: wt, 21 lip 2015, 23:47
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna FC250 czy Kawasaki KX250F

Post autor: dellos » pn, 6 cze 2016, 09:29

Wielkie dzięki za informacje, tak właśnie myślę i czekam na nową kawę niech się tylko pokaże u mojego dealera to podskoczę podotykać... :)

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Husqvarna FC250 czy Kawasaki KX250F

Post autor: amator » pn, 6 cze 2016, 22:42

Wysoko mierzysz, szukasz firmy do pobudowania toru :), kupujesz nowy motocykl , to dobrze że tacy ludzie sa wsród nas , przynajmniej wiedza czego chcą . Jak ogladałes po wynikach to za duzo tych husqvarn w polsce nie jeździ wiec ni jak to sie nie ma do rankingu kxf250 vs fc250. Te motocykle z husqvarny to calkowicie nowa husqvarna niz starsze modele. Nowe husqvarny to w zasadzie KTM'y bo KTM kupił markę husqvarna, tyle ze ubrane w nowe plastiki w zmienionych nieco kształtach i kolorach w stosunku do protoplasty czyli ktm"a.Reszta jest w 95% ktm'em. Ty jako poczatkujacy nie odczujesz róznicy co jest lepsze . Jeden i drugi motocykl ma dobre i slabsze strony. Ja będę ci polecal kawe bo sam taka mam od 3 lat i jestem zadowolony . Mocny trwały silnik , b. dobre zawieszenie z przodu i tyłu,trwała głowica i zawory, dosc dobrze zestrojona skrzynia ,podwójny wtrysk , w standarcie dostaniesz 3 kostki za mapami zapłonu . łatwośc , dostepnośc i przyzwoita cena oryginalnych częsci a także powszechny wybór markowych zamiennikow częsci . do uruchomienia silnika wystarcza trampki na nogach oraz 3 kopniecia kickstarterem . nie potrzebny jest taki element jak rozrusznik elektryczny. no i jak sam piszesz cena 7k niższa . Kawa odpowiednio dbana odwdzięczy sie z pewnościa trwałością :drinkers:

Autor tematu
dellos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: wt, 21 lip 2015, 23:47
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna FC250 czy Kawasaki KX250F

Post autor: dellos » pn, 6 cze 2016, 22:51

Oooo jaka dobra uwaga. A możesz mi powiedzieć, jak rozumiem z Twojego postu nie ma co słuchać "pseudo" reklamy od dealera Yamahy, który psioczył, że kawasaki to najmniej trwałe motocykle w MX'ach a tak zachwalał Yamahy. W sensie nie masz problemu jak rozumiem z wytrzymałością żadnych ?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Husqvarna FC250 czy Kawasaki KX250F

Post autor: amator » wt, 7 cze 2016, 00:06

Nie nie słuchaj na pewno dealera, odpowiednio wyszkolony wcisnie kazdy kit aby zgarnąc marżę w kieszeń . Nie dawno ktos stał przed podobnym dylematem co ty tyle ze tam były 4 marki do wyboru . Y,K,H, KTM. jak chcesz poszukaj w moich postach wybor-motocykla-f16/jaki-cross-4t-250-2016r-t37148.html . Yamaha 250f jest stosunkowo nową konstrukcją . jest to moto zrobione na wzór 450'ki. silnik charaktreryzuje się tym ze cylinder jest odwrócony i przesuniety z osi silnika do tyłu . Wtrysk , zasilanie od filtra idzie z przodu silnika a wydech z tyłu (tam gdzie jest zawsze gażnik/wtrystk), filtr pow troche inna konstrukcja, cierpi jeszcze na "choroby wieku dzieciecego" . Osobiscie jeszcze nie jeździłem, Kędzierscy chwalą ale oni sa z tą firmą jakby utożsamiani. Podkreśle jeszcze raz, co prostsze w konstrukcji to potrzebuje potem mniej obslugi . Wytrzymałość motocykli jest porónywalna z tą róznica że japońskie są jednak trwalsze niż inne.
w wielu japońkich znajdziesz częsci od tego samego wytwórcy np ; hamulce "nissin" , koła DiD lub excel, zawieszenia Kayaba , showa. a na przeciwnym końcu rodzina ktm; dobre hamulce Brembo, zawieszenia WP ?/? . Mechanicy i zawodnicy ze stażem mówia :Stare ktm' y to były ktmy a te nowe odchudzone i biedne . Takiej Asi Millerowej w nowej furze 2016 poleciała skrzynia i dziewczyna nie mogła dostać do tego motocykli czesci do skrzyni bo nigdzie w europie ich nie było a zawody były za pasem . To parodia . Bodajże jej diler zlitował sie i podstawił jej nowy egzemplarz motocykla bo tamtego nie było jak naprawić , Jeśli jestes z okolic Poznania to skontaktuj sie z Jarominem ze Wschowy albo z Klanem Lonków to bardzo zyczliwi i uczynni ludzie. na pweno nie odmówią co pomocy . :)

Autor tematu
dellos
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: wt, 21 lip 2015, 23:47
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Husqvarna FC250 czy Kawasaki KX250F

Post autor: dellos » wt, 7 cze 2016, 00:20

Dziękuję za podpowiedzi i kontakty... skorzystam jak tylko uda mi się odebrać na wymarzoną zieleń... :) boje się, właśnie że nowa "teoretycznie" polepszona Kawasaki, będzie cierpiała na "choroby wieku dziecięcego" dopiero pierwszy model z nowej serii. Temu, też czekam na modele na sezon 2018... to już pewno poprawią błędy. A teraz siłownia, dieta, rowerek i dużo czytania :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”