Kawasaki KX250F czy KLX 450 R

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
nonnotis
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: sob, 9 kwie 2016, 14:42
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kawasaki KX250F czy KLX 450 R

Post autor: nonnotis » sob, 9 kwie 2016, 15:15

Witam.
Proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Od pewnego czasu intensywnie myślę nad zakupem crossa lub enduro. Wiem , że takich postów było już co nie miara dlatego postarałem się zawęzić pytanie do dwóch modeli. Otóż biorę pod uwagę dwa jak w temacie czyli KX250F oraz KLX 450 R (gaźnik). Aby uprzedzić dodatkowe pytania napiszę coś o mnie. Mam już wiek średni bo 42 lata 174 i normalną wagę 77 kg . Nigdy nie jeździłem na motocyklach z wyjątkiem motorowerów w dzieciństwie :) , jednak należę do ludzi , którzy wiele rzeczy chcą w życiu spróbować. Jeśli chodzi o teren to mam możliwości jazdy (dosłownie zaraz za płotem ) po pustych polach, lasach lekko pofałdowanym terenie oraz co najważniejsze ogromnych ciągnących się kilometrami pustych hałdach . Biorę pod uwagę używaną KX 250 z 2014 z zachodu (autentyczne 20 mth. od bliskiego znajomego za ok 16000 zł- dokładnie znam ten motor ) oraz nową KLX 450 za ok 27000zł. O tym , że serwis w enduro w KLX nie jest tak często wymagany w porównaniu do crossa to już wiem , że jest cichszy (co dla mnie ma znaczenie) to też wiem . Wiem również , że KLX jest cięższy . Generalnie parametry tych moto są podobne , nawet skok zawieszenia jest bardzo zbliżony. Główna moja wątpliwość jest taka czy decydując się np na KX'a faktycznie go wykorzystam. Który będzie łatwiejszy do opanowania ? Albo czy z drugiej strony jednak te 127kg KLX'a nie będzie dla mnie za dużo ( o ile w ogóle ta różnica będzie mieć znaczenie) , czy będę nim w stanie przeskoczyć jakiś mały rów itp. Jazda po torze raczej mnie nie interesuje chociaż to może się zmienić - nigdy nic nie wiadomo. Ale nawet jeśli, to nie mam ambicji bycia pierwszym na torze więc nawet gdybym się zdecydował na kx to i tak niewiele na torze by mi to dało. Proszę o konstruktywne uwagi. Dzięki. Marek

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F czy KLX 450 R

Post autor: motorider7 » ndz, 10 kwie 2016, 19:51

Witaj Marku.
Fajnie nam wszystko opisałeś , a powiedz nam jeszcze czy w gre wchodzą tylko te 2 modele ?? widze że cena nie gra dla ciebie większej roli bo albo chcesz kxf za 16k albo klx za 27k , W twojej sytuacji nie wybrał bym ani jednego ani drugiego .. dlaczego ?
Wybrał bym napewno enduro bo podejrzewam że większość czasu bedziesz latał po bezdrożach i lasach a nie torze , ale z ręką na sercu nie wybrał bym klx. Wolałbym Ktm exc, gas gasa albo bete w tych pieniądzach i niewątpliwie będzie to lepszy wybór. Są to motocykle lepsze i lżejsze. Jeżeli upierasz sie tylko na tych dwóch modelach i 11k różnicy miedzy tymi dwoma różnymi motocyklami ( kxf cross i klx enduro ) nie robi ci różnicy bierz KLX.
Obecnie Honda CRF 250x 2006

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F czy KLX 450 R

Post autor: robsztix » pn, 11 kwie 2016, 22:17

Potwierdzam słowa przedmówcy, na jazdy po bezdrożach dużo lepsze jest enduro, mocy i w jednym i w drugim Ci na pewno wystarczy na długo, ale nawet z racji tego by się nie zrazić zbyt częstym serwisowaniem (co dla laika w temacie może być nie lada wyzwaniem i pochłaniać dużo czasu i pieniędzy) bierz enduraka i jeśli nie jesteś uparty tylko na KLX porozglądaj się też za innymi fajnymi hard-endurakami, bo w tej kwocie masz naprawdę spory wybór i możliwości. Nie zapomnij o budżecie na porządny strój do jazdy.

GRUUBBYY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 18:07
Motocykl: KLX 450 R
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F czy KLX 450 R

Post autor: GRUUBBYY » śr, 13 kwie 2016, 11:10

Od kilku dni mam nowego KLX 450, przedtem siedem lat jezdziłem na DRZ 400 E.
Co do wagi tego motocykla jest nieodczuwalna a w zasadzie wydaje sie o wielle lzejszy w porównaniau do DRZ (119 kg).Chodzi tu o rozmieszczenie srodka cięzkości. KLX450 to w zasadzie KX 450 F z roczników 2006 -2009 tyle ze z rozrusznikiem i swiatłami. Oczywiscie silnik jest zdławiony wydechem i ustawieniem gaznika oraz innym wałem mimo tego jest bardzi zrywny i moze dla początkującego wydawać sie agresywny. Oczywiscie wszystkim idzie jezdzić tyle ze nalezy to robić z głową i na początku sie wjezdzić bez szalenstw.
https://www.youtube.com/watch?v=d4Cch1H7uSs&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=RmD0KA-vlSw&feature=youtu.be

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”