Pierwszy cross

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Wiru
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 16 gru 2015, 00:07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Pierwszy cross

Post autor: Wiru » śr, 16 gru 2015, 00:17

Witam, jak w temacie zastanawiam się nad kupnem pierwszego motocrossa
Wiek: 18
Wzrost: ~190
Waga ~80-85kg

Tyle z technikaliów
Zastanawiałem się najbardziej nad suzuki Drz 400 S lub nawet bardziej nad SM i dokupić do tego kostki. Z tego co wiem to moto to jest naprawdę wdzięcznym wynalazkiem i nie wymaga remontu silnika co miesiąc, jednak jest on stosunkowo drogi, ponieważ trudno znaleźć cokolwiek sensownego poniżej 8tys dlatego nie wiem czy tak drogie moto jest mi na początek potrzebne. Pomyślałem o KTM 250 jednak ceny tego moto też niespecjalnie są mniejsze od 6-7 tys. Macie jakieś pomysły? Narazie najbardziej się sklaniam ku suzuki.


Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: Pierwszy cross

Post autor: KaLi » śr, 16 gru 2015, 16:41

Suzuki drz to nie cross jak coś, a KTM 250 napisałeś ale czy sx, sx-f czy exc itp już nie. Rozumiem, że dopiero zaczynasz i nie ogarniasz tych nazw. Pamiętaj, że musisz jeszcze mieć pieniądze na jakiś strój i ochraniacze, a w motocyklu po kupnie też będzie pewnie coś do wymiany. Na Twoim miejscu skłaniał bym się właśnie ku Suzuki drz 400, KTM exc 400, Yamaha Wr 400, Honda xr 400. Te motocykle są mniej wymagające pod względem serwisowym niż typowe crossówki, na pewno nie są też tak narwane jak 450 ale swoją moc też mają. Na początek mógłbyś także pomyśleć o kultowej już Yamaszce Dt 125, po odblokowaniu dała by Ci sporo frajdy lub coś starszego jak Suzuki dr 350. Natomiast odradzam Ci na początek kupno typowego wyczyna np : sx-f 250, yz 125 no chyba, że będziesz jeździł od razu po torze to setka by była dobrym pomysłem, zapomnij też o klockach jak xt 600 itp. Rozumiem, że na początek chcesz jeździć enduro, lasy. pola itp ?
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”