Cross vs Quad?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Chamskipro
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 25 wrz 2015, 20:26
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Cross vs Quad?

Post autor: Chamskipro » pt, 25 wrz 2015, 20:46

Witam. Postanowiłem założyć nowy temat ponieważ ten post będzie trochę inny niż reszta.

Po pierwsze

Zastanawiam się między Quad'em a Cross'em

Po drugie

Zastanawiam się nad pojemnością. Ważę ok 90 kg i mam 180 wzrostu (oraz 17 lat), więc wydaje mi się że 125 cc byłoby na mnie za słabe.

Ogólnie nie jestem znawcą, orientuję się tylko powierzchownie, dlatego chciałbym poznać wasze zdanie.

Jeżeli cross to dlaczego? Czy 2 suw czy 4 suw?
Jeżeli quad, to dlaczego? Czy 2x4 czy 4x4?

Co do quada, uważam, że szybko bym ogarnął bo raczej tam są automatyki i półautomatyki,
Co do Crossa, wiem do czego służy sprzęgło i jak je obsługiwać bo jeżdżę kupę czasu samochodem. Bardzo często jeździłem trójkołowcem, więc ogarniam zmianę biegów, jednak zdaję sobie sprawę że crossa nie można porównywać do trójkołowca.

Cena jaką chciałbym przeznaczyć na (używaną) maszynę to 3.000 zł (Nie interesują mnie chińskie pojazdy). Jeździłbym ogólnie po drogach leśnych, gdzie jest dużo podjazdów i dziur, chociaż od czasu do czasu chciałbym wyjechać także maszyną na zwykłą drogę. Jeżeli jesteście w stanie, to bardzo mi zależy, żeby zaproponować mi bezpośrednio jakiś model. Maszynę zamierzam kupić na drugi rok jak uzbieram hajs.

Podkreślam. NIGDY WCZEŚNIEJ NIE MIAŁEM STYCZNOŚCI Z QUADEM ANI CROSSEM, dlatego chciałbym abyście zaproponowali mi pojemność, która nie będzie ani za słaba, ani za mocna, bo w końcu to ja mam prowadzić maszynę a nie ona mnie : )

P.S Tak dodatkowo dodam, ze Yamaha DTK mi się podoba (cena, wygląd, opinia innych) oraz Quad Bashan :)

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Cross vs Quad?

Post autor: kris514 » pt, 25 wrz 2015, 22:27

Bashan to chiński sprzęt. W tej kwocie szukaj jakiegoś soft enduro ( np. yamaha dt 125). Crossa w 4t nie kupisz, a na temat quadów się nie wypowiem bo się nie znam. 125 powinna radzić sobie z Twoją wagą.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Awatar użytkownika
Przym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 211
Rejestracja: pt, 10 lip 2015, 19:22
Motocykl: EXC 300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Garwolin (Mazowieckie)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Cross vs Quad?

Post autor: Przym » pt, 25 wrz 2015, 22:46

Oczywiście że "cross". Quadem nie wjedziesz wszędzie bo jest szerszy :) zresztą za 3k nie kupisz chyba nic innego niż chińczyk.

Autor tematu
Chamskipro
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 25 wrz 2015, 20:26
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cross vs Quad?

Post autor: Chamskipro » sob, 26 wrz 2015, 11:39

Przym pisze:Oczywiście że "cross". Quadem nie wjedziesz wszędzie bo jest szerszy :) zresztą za 3k nie kupisz chyba nic innego niż chińczyk.
Ogarniałem trochę na olx, powiem Ci, że sporo jest takich crossów np. Yamaha DT 125 Jakieś kawasaki, hondy i inne takie starsze crossy.

Awatar użytkownika
Przym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 211
Rejestracja: pt, 10 lip 2015, 19:22
Motocykl: EXC 300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Garwolin (Mazowieckie)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Cross vs Quad?

Post autor: Przym » sob, 26 wrz 2015, 16:53

No zgadza się, miałem na myśli quady.

Awatar użytkownika
Wojtkuuu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: sob, 29 mar 2014, 10:09
Motocykl: SX250F'13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cross vs Quad?

Post autor: Wojtkuuu » ndz, 27 wrz 2015, 10:08

Mam ponad 180 cm wzrostu i ok 93kg wagi, jak pierwszy raz siadłem na zdrową sx125 i odkreciłem manete do spodu na torze to kopara mi opadła. Mocy Ci nie zabraknie na tor mx ale do enduro bedzie słabe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”