Jaki cross dla amatora 125cm3 -jak sprawują się stare crossy

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
soko
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: śr, 3 cze 2015, 11:13
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jaki cross dla amatora 125cm3 -jak sprawują się stare crossy

Post autor: soko » czw, 27 sie 2015, 16:15

Witam , chce kupić crossa na tor pojemność 125 cm3 . I teraz pytanie?

1)Jak sprawują się stare crossy po 2005 r ?
2)"Do amatorskiej nauki po torze" .czy lepiej kupić 3-4 letni motor(10000-13000zł) ,czy lepiej 2005-2010(6000-7000zł) ?
3)jak z wasego doświadczenia sprawują się starsze cross czy są dużo bardziej awaryjne , czy można je doprowadzić do stanu bardzo dobrego i mieć identyczna radochę jak na nowszych motorach , czy to jednak już mocno zużyte crossy i nie warto ładować w nie kasę .
4)Jaka jest żywotność cylindrów i tłoków.Czy żywotność tłoków cylindrów jest podobna dla yamahy ,ktm , hondy .

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki cross dla amatora 125cm3 -jak sprawują się stare cr

Post autor: kris514 » czw, 27 sie 2015, 19:10

1 dobrze
2 Według mnie styknie ta tańsza alternatywa.
3 Mam moto z 2004r i po prostu nie ma awarii jedynie trzeba pilnować serwisowych czasów wymian.
4 Dla każdej marki jest to podobne.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Jaki cross dla amatora 125cm3 -jak sprawują się stare cr

Post autor: wicherek666 » pt, 28 sie 2015, 00:13

1. Jak kupisz egzemplarz który nie okaże się wielką niespodzianką, to sprawować się będzie właściwie. Trzeba tutaj zaznaczyć że krosówki starszej daty potrafią być często tańsze w obsłudze niż najnowsze modele.
2. Ja bym szukał zdrowszej sztuki, próbując zaoszczędzić na ewentualny remont zakupionego motocykla.
3. Można, zobacz co ludzie robią np. z Honda CR500, wszystko tak naprawdę zależy od chęci oraz zasobności Twojego portfela.
4. Jak wyżej, jeśli już znajdziesz motocykl który cię interesuje, warto zapoznać się ze zmianami które zostały wprowadzone względem wcześniejszych modeli oraz z opiniami użytkowników. Dostępnością i cenami części zamiennych - tutaj pozorne oszczędności podczas zakupu potrafią niejednokrotnie wpędzić w maliny.

kwiatu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: ndz, 6 wrz 2009, 15:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki cross dla amatora 125cm3 -jak sprawują się stare cr

Post autor: kwiatu » pt, 28 sie 2015, 01:21

soko pisze:Witam , chce kupić crossa na tor pojemność 125 cm3 . I teraz pytanie?

1)Jak sprawują się stare crossy po 2005 r ?
2)"Do amatorskiej nauki po torze" .czy lepiej kupić 3-4 letni motor(10000-13000zł) ,czy lepiej 2005-2010(6000-7000zł) ?
3)jak z wasego doświadczenia sprawują się starsze cross czy są dużo bardziej awaryjne , czy można je doprowadzić do stanu bardzo dobrego i mieć identyczna radochę jak na nowszych motorach , czy to jednak już mocno zużyte crossy i nie warto ładować w nie kasę .
4)Jaka jest żywotność cylindrów i tłoków.Czy żywotność tłoków cylindrów jest podobna dla yamahy ,ktm , hondy .
dwa lata temu stalem przed podobnym wyborem, zdecydowalem się na motor starszy - 2006 KTM, w którego wpakowałem mnóstwo kasy której już nie wyciągnę, osobiscie wolałbym kupić teraz coś nowszego - jak też planuję zrobić.

1 - myślę ze sprawują się podobnie jak te obecne, jednak zawieszenia i silniki się zmieniają, na korzyść dla tych nowszych crossów
2 - zależy jakim budżetem dysponujesz, zainwestuj napewno w ubrania, to jest najwazniejsze, za resztę szukaj motocykla, i odłóż około 1000-2000zł na ewentualne naprawy.
3 - można doprowadzić je do bardzo dobrego stanu, jednak suma sumarum kosztowało mnie to mniejwięcej tyle co kupno motocykla z 2012roku (a mam 2006)
4 - zywotność zalezy od uzywania, przy mocno amatorskiej jezdzie warto co 40mth zmienić tłok, cylinder i korbę ja osobiście robiłbym co 4ry tłoki - przechodzić co każdą selekcję - co 40mth

Powodzenia :)

PS. ta zabawa wciąga :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”