Mój pierwszy motocykl do 2000zł

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Spajk
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 12 sie 2015, 15:10
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Mój pierwszy motocykl do 2000zł

Post autor: Spajk » śr, 12 sie 2015, 15:23

Witam , mam zamiar zakupić mój pierwszy motocykl do lasu/łąki . Nigdy nie jeździłem motocyklem ale często jestem w lesie z rowerem i sobie czasem skacze na małych skoczniach :) Mam 14 lat , ważę 55 kg i mam 174 cm wzrostu , w skrócie jestem wysoki i chudy xD Nie wiem jaka pojemność będzie dla mnie najlepsza bo nie znam się na tym ale nie chcę potwora :) Chciałbym małą pojemność bo w moim terenie nie ma za dużo stromych gór itp. . Zamierzam jeździć rekreacyjnie , nie wiem co to homologacja ale wnioskując z " UWAGA!! ZANIM UTWORZYSZ TEMAT W TYM DZIALE - CZYTAJ!!!! " chyba mam jej nie mieć jak chce mieć crossa xD Najlepiej żebym nie musiał do niego za dużo dopłacać po kupnie ale nie wiem czemu niby tani w utrzymaniu to nie cross ... i żeby oczywiście szybko się nie niszczył chociaż raczej tak nie będzie bo nie jestem wariatem :) Proszę o jakieś propozycje i czy w ogóle warto wydawać 2000 zł na pierwszego w życiu crossa .

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Mój pierwszy motocykl do 2000zł

Post autor: Majster128 » śr, 12 sie 2015, 20:02

Homologacja potrzebna jest do legalnego poruszania się po drogach publicznych. Chodzi o kierunki, światła, stop itp.
Wersja Cross nie ma tych zbędnych :) rzeczy.

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Mój pierwszy motocykl do 2000zł

Post autor: robsztix » śr, 12 sie 2015, 21:53

Przy Twoim wieku i wzroście, myślę, że możesz już zapomnieć o 85cc i zacząć karierę od 125cc. Jest to sprzęt, który posłuży Ci do nauki, a jak kupisz coś zadbanego i będziesz dbał to i na lata. Nie jestem w stanie doradzić Ci nic sensownego w budżecie jakim dysponujesz, ale może koledzy z forum będą mogli napisać parę słów o sprzętach w tej kwocie. Ogólnie utrzymanie typowego crossa jest drogie, bo są to sprzęty mocno wysilone i stąd wymagają częstej obsługi, wymiany podzespołów i rzetelnego serwisowania. Może na początek jakieś enduro 125cc? Jeszcze jedno nie napisałeś, czy masz osobną kwotę na strój do jazdy: buty, kask, buzer etc..., a jest to bardzo ważna kwestia jeżeli chcesz zacząć taki sport.

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Mój pierwszy motocykl do 2000zł

Post autor: wicherek666 » śr, 12 sie 2015, 23:12

Szukaj yamaha DT. Za tę kwotę nic lepszego nie kupisz. Stara, dobra, poczciwa MZ dla kogoś o Twoich parametrach i z Twoim doświadczeniem także będzie trafionym zakupem. Choć to już przy odpowiednim setupie i Twoich parametrach może stać się prawdziwym dwusuwowym potworem :D Skoro potrafiłeś napisać tak składnie i zrozumiale post :D omijaj 85cc i szukaj czegoś mocniejszego. 2k, jeśli się uda kupić coś sensownego, posiadającego minimum 14km i poza wyciekami oleju nie stwarzającego problemów, to myślę że na pierwsze moto będzie to rozsądny zakup.

mateusz.adamczyk
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 17 sie 2015, 13:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Mój pierwszy motocykl do 2000zł

Post autor: mateusz.adamczyk » pn, 17 sie 2015, 14:53

Yamaha DT 80 lc2 w zupełności na początek by wystarczyła, mało awaryjna, w miarę mocna jak na tą pojemność, duża dostępność części. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”