Jakie moto do lasu, łąk i hard enduro

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
KapiRDM
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 22 maja 2015, 19:33
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jakie moto do lasu, łąk i hard enduro

Post autor: KapiRDM » pt, 22 maja 2015, 19:57

Witam

Mam zamiar kupić motocykl enduro. Chciałbym nim jeździć po lasach, łąkach i hard enduro. Mam 17 lat, 187 cm wzrostu i ważę około 75 kilo. Exc-f 250, Wr 250 i Crf 250x raczej odpada bo jest zbyt w drogie w utrzymaniu.
Na sam motocykl mam do wydania około 10-15 tys PLN. Czy KTM Exc 200 byłby dobry na początek? Znajdę coś ciekawego w tej kwocie? Dodam że podstawy na moto mam opanowane (ruszanie, zmienianie biegów i hamowanie).
I jeszcze jedno pytanie. Czy w tym moto z rocznika 2010 dało by sie zamontować elektryczny rozrusznik? Jeśli tak to ilo mogło by to kosztować?

Dzięki za rady i odpowiedź :)

Karol RM 250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: czw, 22 lip 2010, 12:43
Motocykl: RM 125 '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Przemyśl
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie moto do lasu, łąk i hard enduro

Post autor: Karol RM 250 » sob, 23 maja 2015, 11:32

Na początek poczytaj sobie podobne tematy na forum, które są w ostatnim czasie bardzo popularne, a wręcz stanowią ich większość.
Po przeczytaniu ich będziesz miał jakiś tam szerszy pogląd na temat wyboru motocykla.
Dalej odpowiedz sobie na pytanie jak długo jeździsz, na czym jeździłeś do tej pory i w jakim stopniu potrafisz panować nad motocyklem.
Następnie zastanów się jakie cechy, wyposażenie powinien posiadać twój motocykl.
Jeśli zaczynasz dopiero zabawę z jazdą jak w temacie i zależy ci na opanowaniu techniki jazdy to zastanów się nad 125.
Pomyśl nie tylko nad samym motocyklem ale też nad ochraniaczami, kaskiem i tą całą resztą zabawek potrzebnych do bezpiecznej jazdy w terenie.

Ten post jest skierowany nie tylko do Ciebie ale też do innych osób poszukujących pierwszego motocykla.
Z resztą ostatnio czytając tego typu tematy odnoszę wrażenie że osoby szukające pierwszego motocykla oczekują podania jakiejś recepty typu:
kup ten konkretny motocykl a będzie ok i będziesz zadowolony. Kupno motocykla wymaga pewnego rodzaju przemyśleń.
"Jeśli wszystko wydaje się być pod kontrolą - to znaczy że nie jedziesz wystarczająco szybko"

Autor tematu
KapiRDM
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 22 maja 2015, 19:33
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: KapiRDM » sob, 23 maja 2015, 12:36

Do tej pory jeździłem na motocyklach typu Crf 100, yz 85 i exc 125. NA ochraniacze i motocykl mam osobny budżet. Na sam motocykl mam max 15 tys PLN a na ochraniacze około 2-3 tys

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”