Moto do lasu za ok. 10-12 tys.

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Moto do lasu za ok. 10-12 tys.

Post autor: Niosąca » pn, 6 kwie 2015, 17:52

Witam serdecznie wszystkich Riderów :)
Dawno mnie tu nie było. Miałam sporą przerwę w jeżdżeniu, ale przymierzam się właśnie ponownie do kupna motocykla. Zmieniły się warunki, więc pragnę zasięgnąć Waszej porady :wink: ale do rzeczy...

Do tej pory miałam DR 125, CR 125 i ostatnie moto to YZF 250. Jeździłam w terenie i na torze. Teraz potrzebuje moto z homologacją i raczej w las i w teren, niż na tor(chociaż toru zupełnie nie wykluczam). Tak jak w tytule chciałabym się zamknąć max. w 12000. Nie wiem jeszcze dokładnie ile uda mi się uzbierać. Mam 26 lat, 177 cm i 57 kg.

Osobiście od jakiegoś czasu rozglądam się za Suzuki DRZ 400. Chodzi mi po głowie, czy to nie za ciężkie moto, ale pod względem mocy byłoby chyba ok no i jest chyba jednak mniej wyżyłowane i tańsze w utrzymaniu niż np. EXCF 250 czy WRF 250? Czy się mylę?? :)
Z drugiej strony przy mojej jeździe (nie piłującej) to i w tej ceerze i yzecie też nie miałam aż tak częstych wymian.. No bo z jednej strony chciałabym żeby nie było zbyt drogie w utrzymaniu i nie trzeba było dużo przy nim robić, a z drugiej tęskno mi za typowymi crossówkami <3 :) Sęk w tym, że wcześniej u siebie w mieście przy CR mi robił zawsze chłopak, a przy YZF miałam znajomego mechanika to i części taniej załatwił i tanio za robocizne :) Teraz jestem w Krakowie i będę musiała praktycznie ze wszystkim chodzić po serwisach... Co myślicie? :)

Awatar użytkownika
marcin4
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 16 gru 2007, 09:08
Motocykl: KTM SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Moto do lasu za ok. 10-12 tys.

Post autor: marcin4 » pn, 6 kwie 2015, 19:03

Witam Koleżankę.
Co do Drz odpuść temat. Motocykl dość sporo waży, po co masz się siłować z motocyklem. Jazda ma być czystą przyjemnością :D Doskonałym wyborem dla Ciebie jak sama wspomniałaś było by enduro exc-f 250 , wrf 250. Możesz też się rozejrzeć za Crf 250x. Motocykle te i tak mają wystarczającą moc dla przeciętnego amatora. Mają bardziej miękko zestrojone zawieszenie niż yzf, więc biorąc pod uwagę Twoją wagę będzie to duży plus :D Jeśli chodzi Ci po głowie pomarańczowa 250 to powyżej 2006 roku już z nowym silnikiem. Jeśli kupisz motocykl w miarę zadbany to wcale nie będziesz za dużo biegać po serwisach. Pozdrawiam

Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do lasu za ok. 10-12 tys.

Post autor: Niosąca » pn, 6 kwie 2015, 19:56

No waga i poziom zwinności mnie właśnie przy tym DRZ martwią. No ale jak tak się naczytam o tych DRZ czy XR jakie to silniki trwałe i nic nie trzeba wymieniać, to mnie to nieco przekonuje :wink: Na pewno DR 125 było dla mnie za krowiaste i oczywiście za słabe. Jednak cały czas się obawiam o te koszta przy hard enduro typu EXC i WR... Raczej zależałoby mi na tym żeby tam wymieniać filtry, oleje itp... No ale trochę czasu na zastanowienie mam, więc będę czekać na dalsze opinie :)

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do lasu za ok. 10-12 tys.

Post autor: motorider7 » śr, 8 kwie 2015, 20:58

Sam mam crf 250x i POLECAM . Jest dużo lepsza na jazdy po lasach niż moja poprzednia Crf 250r chociaż była mocniejsza. Exc250f polecam bo kolega miał . CRF to wdzieczny motor, który będzie służył dużo dłużej niż wersja R czyli cross
Drugi z kolei kolega miał drz 400 i chwalił sobie ale on ważył koło setki.
Jeździłem na tej drz kilka razy i fajne moto ale cięższe sporo od crf i Crf jest bardziej zręczna , zwinniejsza a to ważny atut w terenie.
Obecnie Honda CRF 250x 2006

Awatar użytkownika
marcin4
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 16 gru 2007, 09:08
Motocykl: KTM SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Moto do lasu za ok. 10-12 tys.

Post autor: marcin4 » czw, 9 kwie 2015, 07:53

Jeśli chodzi o koszta utrzymania to nie myślałaś czasem nad 2t? Mam tutaj na myśli exc 125 lyb exc 200. Exc 200 jest szczególnie fajnym motocyklem, lekkim, fajnie oddającym moc i łatwo się prowadzi. Koszta utrzymania też nie będą duże.

Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do lasu za ok. 10-12 tys.

Post autor: Niosąca » czw, 9 kwie 2015, 15:45

Przeszło mi to przez myśl, tylko kolega mi odradzal to na dluzsze trasy. Nie wiem czy mial racje? No i spalanie chyba spore? (nie pamiętam juz jak ta moja Hondzina paliła). Spodobała mi się też ta polecana Honda CRF 250X. Niestety bardzo ich mało :/ I wliczając w to benzynę myslicie, ze EXC 200 wyjdzie taniej od takiej Hondy? DRZ 400 raczej wykluczam jak poczytałam o wadze tych moto (chyba, ze moooze wersja Y lub w ostateczności E).

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do lasu za ok. 10-12 tys.

Post autor: andrzej555 » czw, 9 kwie 2015, 18:15

Koleżanko nie napisałaś wagi,kup najlepiej coś typu wr250 ,2t odpuść ,wibracje kierownicy,zero jedynkowa praca silnika,troche to w exc mniej czuć,gazowanie na zjazdach,brak hamowania silnikiem, no i trzeba lubić 2t,ja osobiście miałem kilka i wole 4t.Co do remontów to drogie hobby nawet bez remontów kilkaset złoty miesięcznie na zwykłe dbanie trzeba wydać.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

GRUUBBYY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: śr, 30 sie 2006, 18:07
Motocykl: KLX 450 R
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Świecie
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Moto do lasu za ok. 10-12 tys.

Post autor: GRUUBBYY » pt, 10 kwie 2015, 10:38

Najlepiej by był jakbyś pojezdziła sobie kilkoma motorami i porównała jak sie jezdzi,bo kazdemu co innego pasuje. Moge porozmawiać z kolegami z mojego stowarzyszenie czy byłaby możliwośc udostepnienia ci kilku motocykli.Mamy wnaszym stowarzyszeniu:
-DRZ 400 E
- 250 2T EXC
-350 EXC wtrysk
- 450 EXC gaznik
- 450 EXC wtrysk
- 525 EXC gaznik
-WR 450 wtrysk
Niestety zadnych 250 enduro nie mamy.
Jakby co prosze o kontakt. Mieszkam w kujawsko-pomorskim miejscowośc -Swiecie nad Wisłą
Działamy jako stowarzyszenie pod nazwą Obywatelska Inicjatywa Offroadowa
http://www.offroad-swiecie.home.pl/

Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do lasu za ok. 10-12 tys.

Post autor: Niosąca » pt, 10 kwie 2015, 20:01

Świetny pomysł, byłabym bardzo wdzięczna :) Odezwę się.
Andrzeju, swoją wagę podalamw pierwszym poście - 57 kg. Kiedyś wazylam 63, ale schudlam i jakos nie mogę niestety wrócić do tej wagi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”