Jakie Enduro na początek ?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
lukasz502
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 16 lis 2014, 10:28
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jakie Enduro na początek ?

Post autor: lukasz502 » ndz, 16 lis 2014, 18:45

Witam, na rozpoczęcie nowego sezonu chcę kupić sobie Enduro, i zakładam że będzie to 4T. Będzie ono służyło głównie do jazdy po lesie i bezdrożach. Szukam czegoś w okolicach 30 km, a cena maksymalna to 5500 zł. Mam 17 lat, 180 cm wzrostu i ważę 70 kg xD. myślę, że znajdzie się ktoś kto mi podsunie jakieś ciekawe propozycje, z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie Enduro na początek ?

Post autor: solaris » ndz, 16 lis 2014, 18:53

Jeździłeś czymś wcześniej? Hm od siebie poleciłbym jakieś enduro pokroju DRZ 400. Najmniejsze kosta utrzymania dla początkującego.
Masz trochę za mało pieniędzy na start na jakieś przywoite hardenduro porkoju CRFX, WR, EXC. Ale spróbuj może coś znajdziesz.

Autor tematu
lukasz502
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 16 lis 2014, 10:28
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro na początek ?

Post autor: lukasz502 » ndz, 16 lis 2014, 19:02

Tak to będzie mój pierwszy zakup tego typu. DRZ 400 odpada, ponieważ nie stać mnie na niego xD ( Brat ma właśnie DRZ 400 Y może da mi się kiedyś przejechać xD ) i tak jak pisałem w opisie chciałbym coś w okolicach 30 KM. Zastanawiałem się nad Suzuki DR 350, ktoś się wypowie może coś na jego temat ? Tylko jeszcze z tego co na necie patrzyłem to jest ich trochę mało :/

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie Enduro na początek ?

Post autor: solaris » ndz, 16 lis 2014, 19:24

Wydaje mi się ze jak najbardziej spoko. Możesz szukać coś jeszcze pokroku Kawasaki KLX KLR, yamaha XT, Honda XR, KTM LC4. Tyle, że do tej kwoty to tylko stare roczniki. Może być tak, że kupisz go do 5k a niedługim czasie włożyżysz prawie jeszcze raz tyle.

Przykładowe moto do Twojej kwoty -> http://allegro.pl/ktm-lc-4-ktm-lc4-i4802324985.html

Autor tematu
lukasz502
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 16 lis 2014, 10:28
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro na początek ?

Post autor: lukasz502 » ndz, 16 lis 2014, 19:35

No właśnie jest dokładnie tak jak piszesz, wolę się nie pchać w podejrzanie tanie tylko kupić nawet coś słabszego, a żeby pojeździć bez większych remontów. I dodam jeszcze że nie jestem zainteresowany KTM'ami ponieważ remonty, są drogie i czytałem też że nie ma sensu kupować starego KTM'a więc chyba jego sobie odpuszczę i będę patrzył głównie na Kawasaki KLX/KLR, yamaha XT, Honda XR i Suzuki DR 350 :)

Lam3r
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: pt, 27 lip 2012, 15:17
Motocykl: EXC-F 350
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro na początek ?

Post autor: Lam3r » pn, 17 lis 2014, 01:53

Koniecznie 4T? Za tą kasę na początek polecam DT 125

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro na początek ?

Post autor: ghollum » pn, 17 lis 2014, 09:58

lukasz502 pisze:....I dodam jeszcze że nie jestem zainteresowany KTM'ami ponieważ remonty, są drogie i czytałem też że nie ma sensu kupować starego KTM'a ....
Remonty są drogie w każdym wyczynowym 4T, nie są tanie w każdym 4T i nie ma znaczenia co to za maszyna ,kiedy przychodzi pora to niestety boli. Starego KTMa można kupić, pytanie tylko jak starego ,jeśli z lat 90tych to faktycznie nie polecam (chyba że jako eksponat), jeśli po 2000 roku to można się zastanawiać, RFSy z tych lat to majtrwalsze wyczynowe 4T. Na twoim miejscu nie odrzucał bym 2T, za kwotę o której piszesz można znaleść coś ciekawego.

Autor tematu
lukasz502
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 16 lis 2014, 10:28
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro na początek ?

Post autor: lukasz502 » pn, 17 lis 2014, 09:59

No właśnie jestem bardziej za 4T bo utrzymanie 2T jest kosztowne.

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro na początek ?

Post autor: ghollum » pn, 17 lis 2014, 14:39

lukasz502 pisze:No właśnie jestem bardziej za 4T bo utrzymanie 2T jest kosztowne.
Utrzymanie każdej maszyny offroad jest kosztowne i tak naprawdę nie ma znaczenia czy to 2T czy 4T, niezależnie co będziemy porównywać czy DR350 z DT125 czy EXC250F z EXC125 to koszy sumaryczne bedą bardzo podobne tylko innaczej rozłożone w czasie. Jedno jest bezsprzeczne 2T z powodu swojej prostej budowy jest łatwiejszy w serwisowaniu i bardziej niezawodny a to też może być źródełm oszczędności, poza tym wymusza szybszą naukę operowania gazem, sprzęgłem i przełożeniami i to właśnie dlatego 2T poleca się na początek.

Autor tematu
lukasz502
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 16 lis 2014, 10:28
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro na początek ?

Post autor: lukasz502 » pn, 17 lis 2014, 17:03

Co raz bardziej przekonujecie mnie do 2T. No to moze teraz mi powie ktoś jak to jest z tą yamaha DT 125 bo kazdy inaczej pisze raz ze ma to 15 KM a inni mowia ze 30 KM osobiscie jak patrzylem to wlasnie bylo te 15 KM i czy to nie jest troche malo ? Oczywiscie cieszy mnie tez fakt ze tych DT jest duzo w pl i wydaje mi sie ze nie bedzie problemow z czesciami itp.

Lam3r
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: pt, 27 lip 2012, 15:17
Motocykl: EXC-F 350
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro na początek ?

Post autor: Lam3r » pn, 17 lis 2014, 17:43

A to będzie Twój pierwszy motor? Czym jezdziłeś wczesniej?

Odblokowana DT ma 18-22 KM. Ale na konie się nie patrzy, pamiętaj też że wartości kucy podawanych w opisach na allegro są wyssane z palca gdyż większość producentów nie podaje w specyfikacji rzeczywistej mocy motocykla. Jak chcesz wiedzieć ile coś ma koni to poszukaj sobie wykresów z hamowni w internecie. Żadna wyczynowa seta nie ma 40-45 koni jak to czasem na allegro bywa.

Rynek używanych części do DT 125 jest ogromny, u nas i za granicą. Do tego prosta budowa 2T i praktycznie utrzymanie tego motocykla ogranicza się jedynie do lania paliwa.

Autor tematu
lukasz502
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 16 lis 2014, 10:28
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie Enduro na początek ?

Post autor: lukasz502 » pn, 17 lis 2014, 19:52

Tak to będzie moje pierwsze moto, wcześniej tylko skuter xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”