450 w fullu do lasu i na żwirownie co wybrać ?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Szpadyzor
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pn, 24 cze 2013, 23:15
Motocykl: KTM sx 200
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

450 w fullu do lasu i na żwirownie co wybrać ?

Post autor: Szpadyzor » wt, 15 kwie 2014, 21:11

Cześć chłopaki , w najbliższym czasie zamierzam przesiąść się jakieś moto z klasy 450 tylko nie wiem który czteropak będzie najlepszą opcją do endurzenia po lasach :rolleyes: Obecnie śmigam na ktm sx 200 którym jeździ się jak rowerkiem z silniczkiem :D ale niestety nie nadaje się do mojej jazdy-mega spalanie :( jeżdżę tylko w weekendy i robię z kumplami duże przebiegi(mam dosyć wożenia 5 litrów wachy w plecaku...) Do przeznaczenia mam 11000 tyś. , szukam tylko i wyłącznie fullcrossa od 2007r. w górę tylko dlatego że nie mam zamiaru jeździć 10 letnim szrotem w enduro. Proszę was o doradzenie czy warto rozglądać się za moto na wtryskach ? , czy np. te 4 biegowe skrzynie (sx i rmz) nadają się na taki teren ?? Ogólnie który z moto będzie najlepszy dla moich potrzeb ? Z góry dzięki za godne odpowiedzi :) Pozdrawiam

p.s. jeśli do 2T zaczną stosować wtrysk to na pewno do nich wrócę 8)

crouch196
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: sob, 27 mar 2010, 21:37
Motocykl: KTM EXC300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 450 w fullu do lasu i na żwirownie co wybrać ?

Post autor: crouch196 » śr, 16 kwie 2014, 16:48

10 letni szrot enduro...?! A myślisz, że 5 albo nawet 3 letni jak to nazywasz "full cross" będzie w idealnym stanie i nic nie będziesz musiał w nim robić...? Nie chcę żebyś odniósł wrażenie, że coś Tobie zarzucam, ale też trochę jeżdżę w enduro crossem i nie dlatego, że nadaje się do tego lepiej tylko dlatego, że kupiłem go docelowo na tor, a że mnie nie stać na 2 motocykle to i tym sobie raz na jakiś czas wybiorę się z chłopakami do lasu. Napisze tylko tyle, że jak bym miał jeździć tylko typowo w enduro (piszesz, że tak robisz) to wolałbym za te pieniądze kupić typowe nawet 15 letnie enduro niż 3 letniego crossa. Zawias w takim crossie (w pełni sprawny) ustawiony nawet na najmiększe nastawy daje po kilku godzinach nieźle w kość. Nie będę pisał, że wszystko da się w nim zmienić (zawieszenie, przełożenia, światła itp.) bo to oczywiste, ale po co to zmieniać jak można wyrwać coś ładnego w Enduro np.WR, EXC (swoją drogą w naszej ekipie jeździ EXC 520 z 2002r. i pomimo wieku jest w świetnym stanie i ma takiego kopa, że strach za nim jechać tak sypie kamieniami). Decyzja należy do Ciebie, ale za 11tys można wyrwać coś ładnego w enduro tylko trzeba szukać, jednak jeśli Twoim wyznacznikiem jest rocznik to faktycznie lepiej kup sobie crossa.

Autor tematu
Szpadyzor
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pn, 24 cze 2013, 23:15
Motocykl: KTM sx 200
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 450 w fullu do lasu i na żwirownie co wybrać ?

Post autor: Szpadyzor » śr, 23 kwie 2014, 13:32

Ok dzięki za sprostowanie tematu , ogólnie będę patrzył coś w enduro bo jeździłem ostatnio exc 450 znajomego i o niebo lepiej tym się eksplorowało las (fajniej) :wink: Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”