Moto do 6 tys. złotych.

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Jacho121
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 8 mar 2014, 11:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: Jacho121 » ndz, 9 mar 2014, 13:55

Witam na wstępie chciałbym powitać szanowne grono tego o to forum. Tak więc szukam czegoś aby się wyszaleć motoryzacyjnie, ponieważ niestety utraciłem prawo jazdy :) Do rzeczy, z wykształcenia jestem technikiem mechaniki, wkrótce jeśli się uda to również inżynierem, swój garaż mam, podstawowy komplet kluczy jest, doświadczenie w mechanice również, tak więc w przypadku ew. naprawy spokojnie podołam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jeździłem DT80'tką i to było zdecydowanie za słabe, miałem doczynienia z quad'em yamahy - blaster 200cm 2T, oraz cbr600, jakieś doświadczenie z 1śladami mam. Moto głównie do szalenia po polnych drogach, po nabraniu doświadczenia - tor. Mieszkam dosłownie rzut beretem od Doliny CHarlotty, gdzie w majówke ma zostać tam otwarty taki obiekt.
Zależy mi również aby od czasu do czasu wybrać się w jakąś dłuższą trase terenową, eksploracja nowych terenów :rolleyes:
Podsumowując zależy mi na mocnej i zrywnej maszynie, charakterystyką najbardziej odpowiada mi 2T ( ten nieprostolinijny przyrost momentu ) chodź też nie pogardzę 4T, wszystko zależy która maszyna będzie lepiej spełniać moje oczekiwania. Myślałem o ćwiartce 2T lecz przeraziło mnie jego krótka żywotność. Budżet to 5000-6000 tys zł. Wiem, że w takim przedziale pieniężnym nie kupię rodzynka, tak więc Drodzy Forumowicze, pomóżcie :)

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: grayfox » ndz, 9 mar 2014, 14:53

YZF 426, za 6000 można już kupić w przyzwoitym stanie, a jak za jakiś czas wymienisz co trzeba, to sprzęt na lata do turystyki górskiej. Mówię o turystycznej jeździe po górach bez niepotrzebnego pałowania :)

krzysiekg
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 15
Rejestracja: pn, 3 lut 2014, 19:45
Motocykl: wr426
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: krzysiekg » ndz, 9 mar 2014, 16:18

ja kupiłem wr426 za 6tyś tylko że dodatkowe 3 na remont trzeba było dać 8) powodzenia!

luchac
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: śr, 27 lut 2013, 14:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: luchac » ndz, 9 mar 2014, 18:05

Do motocykla wlicz od razu remont za 3,4 tyś ,taka rada z własnego doświadczenia. :twisted:

gouder
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:01
Motocykl: yz450f
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: gouder » ndz, 9 mar 2014, 21:21

Mam husqvarne wr 250 2t na seel jak jesteś zainteresowany. Plus 2t jest taki że na remont wydasz 2x mniej niż na 4t a i podłoża trochę zerwiesz bo przy ponad 50 KM trzeba się nieźle trzymać kiery.

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: grayfox » ndz, 9 mar 2014, 22:20

Panowie, nie mówię, że każda 426 w tej cenie jest dobra tylko, iż da się kupić coś sensownego w tej cenie. Do remontu za nie całe 3 też można kupić i sobie zrobić i mieć pewność.

Autor tematu
Jacho121
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 8 mar 2014, 11:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: Jacho121 » wt, 11 mar 2014, 17:18

Ja w pełni rozumiem, iż w takich pieniądzach nie kupię rodzynka, który nei był ujeżdżany i licze się z tym, że trzeba będzie coś zainwestować. Zależy mi na tym, iż żeby kupić coś w tych pieniądzach, ale żeby było w miare jeżdżące. W trakcie upływu czasu powoli bym sobie remontował to coś na przysłowiową "igłę".

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: motorider7 » ndz, 16 mar 2014, 20:38

ja sprzedałem rok temu wr 400f z 2000 r za 6.200 zł i był tip top tylko opona do zmiany , do dzisiaj jestem spokojny i pewny tego że nikogo nie zaraziłem strupem i chłopak sie cieszy z jazdy. Życze ci powodzenia przy kupnie i nie napalania się . Jeżeli motocykl nie pali dobrze i jest coś niepokojącego NIE KUPUJ .
polecam ci właśnie szukać 426 yamaszki . :)
Obecnie Honda CRF 250x 2006

Autor tematu
Jacho121
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 8 mar 2014, 11:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: Jacho121 » pn, 31 mar 2014, 13:58

Pojechałem ostatnio na giełdę i oglądałem dwie yz 426, jedna za 5500 druga za 5tys. Obie były w opłakanym stanie technicznym, lecz jak to bywa na giełdzie z wyglądu odpicowane jak passaty w komisie. Tak więc teraz pytanie do Was o ewentualne zamienniki dla yz426 które spełnią me oczekiwania, co do silnika, czy 2T, czy może 4T - obojętnie.

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: grayfox » pn, 31 mar 2014, 21:45

Poszukaj może dalej :) A jak 2T do lasu to YZ/RM/SX mają dobry dół jak na 2T, albo po prostu starsze roczniki EXC.

Autor tematu
Jacho121
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: sob, 8 mar 2014, 11:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: Jacho121 » wt, 1 kwie 2014, 11:54

A co z Yamahą yz400f ? Czy nie będzie dla mnie zbyt ociężała ? bo spotkałem się z taką opinią. Co do 2T to bardzo zainteresowała mnie ta rama z Alu w Hondzie Cr125, aczkolwiek mimo wszystko chyba pójdę w stronę Yamahy.

Awatar użytkownika
P.S.
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 230
Rejestracja: pn, 4 kwie 2011, 20:36
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do 6 tys. złotych.

Post autor: P.S. » wt, 7 kwie 2015, 02:45

Mam mierne pojecie jak komu dogodzić , jednak na piaszczyste tereny w takich kryteriach ( na ile czuję )wybrał bym dla siebie lekki dynamiczny motorek w 2t pojemność to już kwestia tego co ogarniesz .Czuję to tak bo raczej nie będziesz się tym gibał po kamienistych potokach , stromych podjazdach , gęsto usianych pniakach w lesie ,itd itd ,gdzie moim zdaniem bardziej sprawdza się 4t ma niżej położony moment obrotowy na którym łatwiej obrabiać takie odcinki .
Dla dobrej zabawy jak dla mnie podstawowym kryterium jest masa motocykla dodaj sobie do wagi twojego ciała 30 % ew wiecej jak się czujesz na siłach a pojemność ? moim zdaniem lepiej przelatać sezon na secie i załapać bakcyla niż wskoczyć w 250 lub więcej 8) i się zniechęcić :) .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”