Który wybrać? Honda CRF 450 08' vs. Kawasaki KX450F 09'

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
MAJKUSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 24 mar 2013, 17:40
Motocykl: CRF 450 08', URAL, WSK, GSXR
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kleszczele/Białystok/Hajnówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Który wybrać? Honda CRF 450 08' vs. Kawasaki KX450F 09'

Post autor: MAJKUSS » czw, 30 sty 2014, 18:09

Witam, jak w temacie, chciałbym zasięgnąć opinii tych, którzy coś wiedzą lub mają kogoś kto wie:). Mam ogromny dylemat, na wiosnę kupuję motocykl i do tej pory CRF była numerem jeden, rocznik 2008 lecz teraz pooglądałem Kawę i bardzo mocno się zainteresowałem tym motocyklem i stąd mój temat. Czytałem wiele, ile się dało, na forum i nie tylko ale o kawie dość mało jest jeszcze informacji a co do porównania to już tym bardziej. Miałem przyjemność zasięgnąć opinii kolegi z forum lecz chciałbym usłyszeć innych. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam,
Michał

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Który wybrać? Honda CRF 450 08' vs. Kawasaki KX450F 09'

Post autor: ecik » pt, 31 sty 2014, 10:13

Przejedź się jednym i drugim jeżeli masz możliwość.

Ogólnie każdy motocykl jest trochę inny. Zwróć uwagę jak każdy z nich oddaje moc, jak się prowadzi (tu akurat dużo czynników na to wpływa). Kolejną rzeczą i zarazem najważniejszą to stan techniczny w jakim znajduje się motocykl.

Ogólnie KXF'y mają plastiki oryginalne w bardzo słabej jakości. Taki motocykl 5-6 letni natomiast już na 99% będzie miał zmienione.

Mamy rok 2014 to te motocykle już mają 5-6 lat :)

piotrasss87
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 69
Rejestracja: pn, 14 paź 2013, 19:47
Motocykl: CRF250R 09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Który wybrać? Honda CRF 450 08' vs. Kawasaki KX450F 09'

Post autor: piotrasss87 » pt, 31 sty 2014, 11:34

Ja bym celował w CRF-e.Jesli motocykle sa w podobnej kondycji to taki wlasnie byłby moj wybór. Swoją opinie opieram na porownaniu ktore jakis czas temu widziałem jesli chodzi o pojemność 450cc to honda zostawiła wszystkie pozostałe marki mocno w tyle.Jak odgrzebie materiał podeślę link.

Autor tematu
MAJKUSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 24 mar 2013, 17:40
Motocykl: CRF 450 08', URAL, WSK, GSXR
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kleszczele/Białystok/Hajnówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Który wybrać? Honda CRF 450 08' vs. Kawasaki KX450F 09'

Post autor: MAJKUSS » sob, 1 lut 2014, 11:06

Będę wdzięczny, chciałbym wybrać dobrze ale te dwa motocykle to mnie rozdzierają na pół. Niestety na chwilę obecną nie mam możliwości przejechania się kxf. Tak więc jak będzie ktoś coś miał to śmiało, bo walczę z dylematem:)

Autor tematu
MAJKUSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 24 mar 2013, 17:40
Motocykl: CRF 450 08', URAL, WSK, GSXR
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kleszczele/Białystok/Hajnówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Który wybrać? Honda CRF 450 08' vs. Kawasaki KX450F 09'

Post autor: MAJKUSS » wt, 4 lut 2014, 20:48

I po dylemacie, czytając wiele postów zarówno z mojego tematu jak i innych doszedłem do wniosku, że zostaje przy mojej pierwszej myśli czyli Hondy Crf 450 2008 rok. Tak więc jeżeli ktoś posiada ciekawy egzemplarz to za ok 2-3 miesiące jestem bardzo zainteresowany kupnem. Zainteresowanych proszę o mail, PM.
Pozdrawiam,
Michał

barszcz91
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: ndz, 6 mar 2011, 20:01
Motocykl: Honda xr 600R 95r/crf 450r 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suwałki
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Który wybrać? Honda CRF 450 08' vs. Kawasaki KX450F 09'

Post autor: barszcz91 » ndz, 9 lut 2014, 23:15

witam
ja akurat w tamtym miesiącu stałem się posiadaczem crf 450R 08' zarejestrowana nie do końca szczęśliwym z powodu remontu.
ogólnie moto ładne, ładnie się zbiera nie ma problemu z częściami ale jak będziesz kupował to koniecznie sprawdź płytki zaworowe jeżeli gościu będzie ci twierdził że płytki są grube, niedawno zaworki wymieniane, po remoncie itp bo zawory to pół biedy ale jeżeli okaże się że głowica wychodzona szczególnie gniazda ssące co akurat w hondzie najczęściej siadają 2 ssące i prowadnice od wydechu co akurat w moim przypadku tak aktualnie jest co koszty są duże. Moja crf ma 6 lat akurat głowica miała prawo się posypać.

druga sprawa dobrze by było czy nie został uszkodzony czop wału od strony magneta bo są przypadki jak u mnie, że poprzednio niekompetentna osoba ściągała wał ściągaczem od etz śrubą centralną zaklepuje kanał smarujący razem z punktem do centrowania a potem tego wału dobrze nie wycentrujesz

ogólnie polecam crf ze względu na wygląd, wagę, prowadzenie, dużo informacji, dostępność części i cenę

a i jak już zakupisz czy będziesz kupował nigdy nie dawaj do odciny na zimnym silniku bo możesz se narobić bigosu jak ostatnio znajomy załatwił swoją crf co skończyło się wybuchem

Autor tematu
MAJKUSS
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 24 mar 2013, 17:40
Motocykl: CRF 450 08', URAL, WSK, GSXR
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kleszczele/Białystok/Hajnówka
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Który wybrać? Honda CRF 450 08' vs. Kawasaki KX450F 09'

Post autor: MAJKUSS » pn, 10 lut 2014, 17:34

barszcz91 pisze:witam
ja akurat w tamtym miesiącu stałem się posiadaczem crf 450R 08' ,.....
To jest właśnie całe sedno udanego zakupu, w sumie często jest to swego rodzaju loteria ale postaram się przy zakupie sprawdzić tyle ile pozwoli sprzedający i ile dam radę we własnym zakresie. Jak na razie brak ofert ale może jest to troszkę "martwy" okres ale jestem dobrej myśli, że uda się kupić od kogoś z forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”