KTM,GASGAS,TM,HUSQVARNA,HUSABERG - z czym to się je ?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
KTMowyManiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: śr, 26 wrz 2012, 19:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM,GASGAS,TM,HUSQVARNA,HUSABERG - z czym to się je ?

Post autor: KTMowyManiak » śr, 29 sty 2014, 02:03

Witajcie ! Piszę z takim pytaniem, ponieważ o niektórych z tych motocykli mało Ja wiem i niezbyt wiele pisze w działach (min. Gas Gas). Otóż zauważyłem niedawno motocykle GasGas oraz TM - dwa niesamowite (chyba) motocykle.
Otóż chciałem porównać Setki (125) w Enduro roczniki/modele 2014. Czyli :

KTM EXC 125
HUSQVARNA / Husaberg - TE 125
Gas Gas - EC 125
TM - EN 125

Moje pytania :
1. Dostępność części.
2. Moc porównanie ( czy np Gas/TM mogą konkurować z Husą,ktm,husqą - wiadomo już to jest jedna firma.
3. Zawieszenie
4. Ogólne (co możecie powiedzieć o tych markach, doznaniach - przez posiadaczy, tych co znają moto itp itd)

KULEK.
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 193
Rejestracja: śr, 18 lip 2012, 11:41
Styl jazdy: Super Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM,GASGAS,TM,HUSQVARNA,HUSABERG - z czym to się je ?

Post autor: KULEK. » śr, 29 sty 2014, 12:51

Dostępność części do Husqvarn jest znakomita, gdyż zamawia się z Włoch wszystko co tylko chcesz i cale dużo taka przyjemność nie kosztuje. Przykładem może być korek wlewu paliwa, który zamiennik kosztuje prawie 200 PLN a oryginał z Włoch tylko 42 PLN, więc różnica na pewno jest.
Ostatnio zmieniony śr, 29 sty 2014, 15:35 przez KULEK., łącznie zmieniany 1 raz.

mihal_91
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: sob, 29 sty 2011, 21:00
Motocykl: Ktm sx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Słopnice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM,GASGAS,TM,HUSQVARNA,HUSABERG - z czym to się je ?

Post autor: mihal_91 » śr, 29 sty 2014, 14:49

KULEK. pisze:Pierwsze co zaznaczę to jak można porównywać sety 2T z 4T ?
Przykład Husqvarna TE 125, która jest czteropakiem.
Czyżby? http://www.husqvarna-motorcycles.com/enduro/te-125.html

Autor tematu
KTMowyManiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: śr, 26 wrz 2012, 19:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM,GASGAS,TM,HUSQVARNA,HUSABERG - z czym to się je ?

Post autor: KTMowyManiak » śr, 29 sty 2014, 14:51

Pd kiedy husqa czy husaberg jest 4 pakiem ? Wow ! Skąd masz takie info ????
http://www.husqvarna-motorcycles.com/enduro/te-125.html
http://www.husaberg.com/bikes/enduro-2- ... 25-eu.html
Nie słyszałem jeszcze o motocyklu markii husaberg/husqvarna z dyfuzorem 4T... Moze nie jestem super mechaniorem ale 4t ma kolektor.


Po za tym zaznaczyłem, że chodzi tylko o nowki rok/model 2014 ! Husqa i czesci z wloch ? To chyba tylko ebay ? Z tego co wiem tzn podobno każdy salon ktm w pl ma mieć husqe - od kiedy ktm ją przejął. Najbardziej mnie ciekawi porównanie KTM HUSABERF HUSQVARNA vs. TM GAS GAS.

KULEK.
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 193
Rejestracja: śr, 18 lip 2012, 11:41
Styl jazdy: Super Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM,GASGAS,TM,HUSQVARNA,HUSABERG - z czym to się je ?

Post autor: KULEK. » śr, 29 sty 2014, 15:34

Spokojnie, nie doczytałem, że chodzi o modele 2014.
Modele TE 125 poniżej 2013 roku były 4T.

Na razie nie ma takich informacji, że Husqvarna będzie w salonach KTM i na to bym nie liczył.
Co do części to żaden ebay, tylko przedstawiciele Husqvarny w Polsce.
Polecam: Sikorskiego i Mleczka, u których ściągniesz odpowiednie części.

Maxym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: czw, 3 sty 2013, 18:02
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: okolice Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM,GASGAS,TM,HUSQVARNA,HUSABERG - z czym to się je ?

Post autor: Maxym » śr, 29 sty 2014, 22:08

Z czystym sercem mogę polecić Gas gasa i husqvarnę, TM dobre opinie mają za granicą ale jest ich w Polsce na tyle mało że prawie się o nich nie słyszy.

Gas gas ma w standardzie prawie zawsze lepsze zawieszenie niż konkurencja ( zazwyczaj Ohlins lub Marzochi )
Mocy nie brakuje w żadnym z ww motorów, są to enduro więc nie moc się tu liczy najbardziej!
Gas gas ma taką wadę że jak kupisz nowy to szybko traci na wartości bo jest mało znany.
Ale jest taki plus że GG jest stosunkowo niedrogi i do tego moim zdaniem ma chyba najlepszy stosunek ceny do części jakie w nim masz ( np: zawieszenie , koła zazwyczaj excel, wydech zazwyczaj FMF, i hydrauliczne sprzęgło )
Polacy nie doceniają takich firm a szkoda bo na zachodzie dużo częściej się je widuje a to chyba o czymś świadczy. Z tych mało znanych firm enduraków to mogę Ci jeszcze Sherco i Beta nasunąć.
Więcej grzechów nie pamiętam...

Autor tematu
KTMowyManiak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 27
Rejestracja: śr, 26 wrz 2012, 19:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraina
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM,GASGAS,TM,HUSQVARNA,HUSABERG - z czym to się je ?

Post autor: KTMowyManiak » pt, 31 sty 2014, 09:44

Maxym pisze:Z czystym sercem mogę polecić Gas gasa i husqvarnę, TM dobre opinie mają za granicą ale jest ich w Polsce na tyle mało że prawie się o nich nie słyszy.

Gas gas ma w standardzie prawie zawsze lepsze zawieszenie niż konkurencja ( zazwyczaj Ohlins lub Marzochi )
Mocy nie brakuje w żadnym z ww motorów, są to enduro więc nie moc się tu liczy najbardziej!
Gas gas ma taką wadę że jak kupisz nowy to szybko traci na wartości bo jest mało znany.
Ale jest taki plus że GG jest stosunkowo niedrogi i do tego moim zdaniem ma chyba najlepszy stosunek ceny do części jakie w nim masz ( np: zawieszenie , koła zazwyczaj excel, wydech zazwyczaj FMF, i hydrauliczne sprzęgło )
Polacy nie doceniają takich firm a szkoda bo na zachodzie dużo częściej się je widuje a to chyba o czymś świadczy. Z tych mało znanych firm enduraków to mogę Ci jeszcze Sherco i Beta nasunąć.

Na taką odpowiedź liczyłem. Dzięki ! Co do Gas"a - nie mam zielonego pojęcia czy istnieje w PL jakiś dealer jeszcze ...

A porównując te 3 motocykle z gamy 125"tek czyt. GAS GAS , TM oraz SHERCO, który byłby najlepszą opcją ? Z tego co wiem do TM / SHERCO na 100% są części i dealerzy w PL, a TM ma chyba tą samą zwieche co GAS GAS.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”