Jaki motor ?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Uszaty
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 09:41
Motocykl: yamaha yz 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jaki motor ?

Post autor: Uszaty » ndz, 29 gru 2013, 12:16

Jak w temacie zastanawiam się nad kupnem 250 w 2t lub 4t w okolicach września, gdyż muszę uzbierać wpierw pieniądze.
Ale zanim zacznę chciałbym się was poradzić czy jest sens kupować taki motor ? Wcześniejszej jeździłem na 125 w 2t ale od tego czasu miałem trochę przerwy. Mam 180 cm wzrostu przy 67 kg wagi. Chciałbym też się poradzić w co typować myślę że będę miał koło 7 tyś (chodzi o to czy yamaha, kawsaki etc.) Crossem mam zamiar jeździć i po torze i bezdrożach.
" Gdzieś między strachem a chaosem jest jasność, której nie liczni tylko kiedykolwiek doświadczą "

Sherman
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 20
Rejestracja: wt, 29 paź 2013, 08:32
Motocykl: Kawa KX250F/Husky TC250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa/Zalesie Górne
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki motor ?

Post autor: Sherman » śr, 1 sty 2014, 21:34

Proponują na początek przemyśleć co chcesz robić docelowo i jaki masz budżet na co dzień, bo zakup samego motura to tylko jeden z wydatków, które musisz ponieść, żeby tym potem jeździć. Poklikaj i zorientuj się, jakie są ceny olejów, filtrów, części eksploatacyjnych itd. Pomyśl, że będziesz musiał wymieniać olej co 6-8 mth, oleje w zawieszeniu co 15 mth, opony co kilkanaście wyjazdów. Pomyśl, że jeżeli nie wymienisz tłoka co ileś tam mth, to będziesz miał do wymiany cały cylinder itd. Klocki hamulcowe, łożyska w kołach, wahaczu, główce ramy i kołysce też się zużywają. Kosze sprzęgłowe się ząbkują, tarcze się zużywają, czasem może paść skrzynia. Do tego ciuchy - kask za 300 zł nie ma żadnej wentylacji i jest ciężki, nakolanniki za 200 zł chronią niewiele lepiej niż kawałek szmaty owiniętej okół kolana, bez porządnych butów nawet nie ma sensu wyjeżdżać w domu. Przemyśl to wszystko i dopiero potem odpowiedz sobie na pytanie, co chcesz docelowo robić? Masz możliwość dowożenia motocykla na tory i regularnego treningu? Sam zakup "crossówy" za maksymalną posiadaną kasę najczęściej kończy się tak, że dołączasz do radosnego grona weekendowych upalaczy, którzy na zdezelowanych sprzętach bujają się polnymi drogami za stodołą i wkurzają okolicznych mieszkańców. Przemyśl to wszystko naprawdę dobrze, a jak będziesz miał sprecyzowaną wizję i wydzielony budżet na zakup motocykla daj znać, na pewno dużo Ci tu każdy poradzi. Tylko musisz wiedzieć, czego chcesz :)

ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki motor ?

Post autor: ForestRider » śr, 1 sty 2014, 22:52

Witam. W twoim przypadku nie ma wyboru idealnego. Jeśli zależy Ci na poprawianiu techniki jazdy to 250 w 4t, po prostu jazda dla fanu to w 2t. Pozdrawiam
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

Autor tematu
Uszaty
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 09:41
Motocykl: yamaha yz 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki motor ?

Post autor: Uszaty » czw, 2 sty 2014, 00:25

Sherman zdaje sobie sprawę z wydatków i kosztów, w poprzednim sprzęcie robiłem wszystko na czas (dla chcącego kasa na wszystko się znajdzie), co do stroju, ochraniaczy i kasku to sprawa zamknięta bo wszystko sobie zostawiłem i teraz leży w szafie ;D. A co do jazdy to jak napisałem po czym mam zamiar jeździć jestem z Wałbrzycha... tor jest i to niby nie byle jaki komercyjny WSM o wszystko zadbał :D ale nie wykluczam jazdy po bezdrożach bo jest to bardziej wymagające według mnie ;D ewentualnie jak postawią basen z gąbką to jeszcze chciałbym się szarpnąć o freestyle a przynajmniej spróbować :).Jednym słowem sprzęcik musi być uniwersalny, żeby dawał sobie radę w każdej dziedzinie przynajmniej w stopniu dostatecznym. I będę jeździł regularnie nie jestem "weekendowym upalaczem" ;D, motocross, fmx itd do jedyne pasjonujące mnie sporty którym oddaję się bezgranicznie ^^.
" Gdzieś między strachem a chaosem jest jasność, której nie liczni tylko kiedykolwiek doświadczą "

Kre_K
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 455
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 13:36
Motocykl: cyryfy
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki motor ?

Post autor: Kre_K » czw, 2 sty 2014, 12:55

uzbieraj kase i potem sie zastanawiaj
p.s czy leci z nami admin?
---------------------------

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”