Co kupić jako pierwszego crossa

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
ETZPOWER94
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 28 lip 2013, 23:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: ETZPOWER94 » czw, 24 paź 2013, 18:25

Witam.
Od jakiegos czasu noszę się z zamiarem zakupu quada LTZ 400, ale ostatnio doszedłem do wniosku że bedzie dla mnie trochę za drogi.
Poszperałem trochę na allegro, tablicy i zauwarzyłem że crossy 250 2t nie sa takie drogie i do 4000-5000 kupił bym już ładną sztukę.
Tylko teraz po kolei.
Od kilku lat jeżdze motorami do 20km, ostatnio od roku jeżdzę po lasach, jakieś drifty itp.
Cross służył by mi do właśnie takiej jazdy, gdzieś pojeździć, poszaleć, pobawić sie.
Waże ok 70kg, mam 187cm wzrostu.
Myślę że 250 2t będzie dla mnie najlepszy, dlatego ze jest tańszy niż 4T, mniej skomplikowany, wszelkie naprawy przeprowadzał bym sam.
Czytałem dosć spokro że maszyna jest mocna i tego sie trochę obawiam, ale myślę że z początku bym się nauczył na nim jeździć, a później powoli zaczynał jazdę bardziej crossową.
Co o tym myślicie? Co mi doradzićie.
Głównie myślałem nad Hondą CR 250, Suzuki RM 250, KTM SX 250.
Myślałem też o 125 ale myślę że za jakiś czas będzie to dla mnie za mało.
Proszę o jakieś wskazówki.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: Majster128 » czw, 24 paź 2013, 18:35

Jeśli chcesz myśleć o jeździe w terenie to 250 2T jak najbardziej ale tylko w wersji enduro, np EXC.
Kupując teraz crossa 250 2t w teren popełniasz błąd.

Autor tematu
ETZPOWER94
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 28 lip 2013, 23:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: ETZPOWER94 » czw, 24 paź 2013, 18:38

Dodam jeszcze że chodzi w motocyklu o moc, musi isć, musi być aż za dużo bo to lubię.
Cross będzie mi służył głównie do pojeżdzenia tu i tam, chce czuj jego moć jak rwie ziemie z pod koła
Mógł Byś powiedziec dlaczego błąd?

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: Majster128 » czw, 24 paź 2013, 18:43

Na enduro będziesz miał moc, ale oprócz tego przyjemność z jazdy. W crossie charakterystyka silnika, przełożenia skrzyni, jak i zawieszenie nie będą Ci na rękę.
Możesz sobie kupić nawet exc 300.

Lam3r
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: pt, 27 lip 2012, 15:17
Motocykl: EXC-F 350
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: Lam3r » czw, 24 paź 2013, 19:15

Błąd dlatego, że to jest cholernie narwane. Takie moto przy odrobinie przyczepności na każdym biegu wyjdzie na koło przy gwałtowniejszym odkręceniu manetki. Chwila nieuwagi i możesz zrobić sobie krzywdę.

Oprócz tego zakup może i jest tani (już pomijam fakt, że za 4-5k kupisz raczej padło, w które będziesz musial wlozyc na start 1-2k żeby to latało), ale za to jazda nie jest tania. 250 2T ma wir w baku. Dodatkowo to, co napisał Majster - to jest crossówka i jej przeznaczeniem jest tor. Na leśnych/polnych drogach ten motor będzie sie zwyczajnie męczył a ty razem z nim.

Idealnym wyborem dla Ciebie byłby ktm exc 200/250 ale enduraka ciężko wyrwać za taką kase. A z ciekawości - czym dokladniej jezdzileś najpierw? Jestes dosyć szczupły, nie myslałeś o czymś typu DT 125? Zdrowa sztuka z jakimś lepszym wydechem na prawde fajnie jedzie i też da sie poszaleć, a jezdzisz tym za darmo...

Autor tematu
ETZPOWER94
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 28 lip 2013, 23:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: ETZPOWER94 » czw, 24 paź 2013, 19:20

Jeździłem głownie na MZetach, jedną mam do lasu. Na dwójce jeszcze da sie zerwać na koło.

Mówisz że cross za 4 tyś to padło. Prawie każdy z tablicy opisany jest jako bardzo dobry i myślę że jak by było coś złe to by wyszło przy ogledzinach.

Lam3r
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: pt, 27 lip 2012, 15:17
Motocykl: EXC-F 350
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: Lam3r » czw, 24 paź 2013, 20:30

No właśnie. U nas "każde" moto jest w dobrym stanie, po generalnym remoncie etc. To kpina. Każdy wymyśla bajki i kombinuje po to, żeby sprzedać.

Kupić jest najłatwiej. Poczytaj troche tutaj na forum o eksploatacji tego typu motocykli. To są motory wyczynowe, drogie w utrzymaniu, wymagające regularnego i sumiennego serwisu. Zaniedbanie jakiejś pierdoły bądz głupie przeciągnięcie wymiany oleju czy wyczyszczenie filtra powietrza pózniej niż zwykle może doprowadzić do sieczki w silniku. A u nas ludzie w większości po prostu nie dbają bądz nie potrafią dbać o takie sprzęty.

Nie chce być przemądrzały czy niemiły, po prostu nie chce żebyś sie wpakował na mine bo w efekcie jedynie zniechęcisz sie do tego wspaniałego hobby, a chyba nie o to chodzi. Ja też kiedyś pospieszyłem sie z kupnem 125 bo wszystko było ładnie pięknie, a potem musiałem wpakować w remont jeszcze połowe ceny moto. Dobrze, ze to nie było 4T :lol:

damianio
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: sob, 7 sie 2010, 08:26
Motocykl: LTZ400
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: damianio » pt, 25 paź 2013, 15:57

ETZPOWER94 pisze:Jeździłem głownie na MZetach, jedną mam do lasu. Na dwójce jeszcze da sie zerwać na koło.

Mówisz że cross za 4 tyś to padło. Prawie każdy z tablicy opisany jest jako bardzo dobry i myślę że jak by było coś złe to by wyszło przy ogledzinach.
gdzies Ty sie chlopie uchowal?
zdajesz sobie sprawe ze srednio tlok wymienia sie co 50mth a korbe co dwa tloki? do tego zawieszenie, naped, lozyska, sprzeglo, opony itp. kto sprzeda moto do jazdy za 5tys?

Autor tematu
ETZPOWER94
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 28 lip 2013, 23:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: ETZPOWER94 » pt, 25 paź 2013, 18:58


Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: Majster128 » pt, 25 paź 2013, 19:04

kto sprzeda moto do jazdy za 5tys
ETZPOWER94 chodzi o to, że owszem są takie moto na sprzedaż, ale wg. nas nie jest to moto do jazdy, tylko w 95% do remontu.

Autor tematu
ETZPOWER94
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 28 lip 2013, 23:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: ETZPOWER94 » pt, 25 paź 2013, 19:45

Rozumiem was Panowie.
To co tu kupić żeby było nie do remontu? Nie dam 8000zł za crossa którego można kupić za 4000zł
Według mnie jeżeli większość pisze że jest w porządku i silnik jest w stanie bdb to na pewno nie będzie to trup który nie jedzie.
Wcześniej miałem kupić LTZ 400 które są po 10000, to teraz już boję się go kupić bo jak mam dać 10 000zł i później robić remont za 5000zł to ja wole jeździć eMZetą

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Co kupić jako pierwszego crossa

Post autor: Majster128 » pt, 25 paź 2013, 20:14

ETZPOWER94 pisze:Rozumiem was Panowie.
Według mnie jeżeli większość pisze że jest w porządku i silnik jest w stanie bdb to na pewno nie będzie to trup który nie jedzie.
Jesteś naiwny.
Wszystkie są minutę temu po remoncie, igiełki wypieszczone, jeżdżone po bułki w niedzielę po mszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”