Krosówka 450 2014 dla dużego zawodnika-amatora?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Krosówka 450 2014 dla dużego zawodnika-amatora?

Post autor: ecik » pt, 25 paź 2013, 11:03

Co do motocykli 450 to myślę, że żaden nie jest przystosowany pod 190cm i 100kg wagi.

W każdym będziesz musiał zmienić kierownicę na wyższą żeby mieć poprawną postawę.
Najlepiej zmienić także siedzenie na takie co jest +2cm wyższe niż seria (niby tylko 2cm a różnica kolosalna).
Z tym siedzeniem to są dwie możliwości.
Pierwsza kupić całe siedzenie
Druga kupić samą gąbkę +2cm wyższą i dać do tapicera w celu podmiany ze standardową.

Ostatnią rzeczą jest tuning zawieszenia lub przynajmniej wymiana sprężyn pod twoją masę.

Jedynie KXF 450 (od 2012 lub od 2013? jak dobrze pamiętam ma regulowane podnóżki góra dół). Jeżeli jesteś wyższy to możesz je obniżyć.
KXF 450 ma też te powietrzne amortyzatory z przodu - trzeba co wyjazd sprawdzać i częściej wymieniać uszczelniacze (profilaktycznie). Widziałem na zawodach jak komuś puściły i mu się z crossówki ścigacz zrobił :).

mlody-esz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 40
Rejestracja: ndz, 21 lis 2010, 22:17
Motocykl: kx450f 12'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Krosówka 450 2014 dla dużego zawodnika-amatora?

Post autor: mlody-esz » ndz, 27 paź 2013, 10:50

Ja mam kawasaki 450 , mam 180cm wzrostu i kierownice ustawiona jak najbliżej siedzenia i podnóżki na górnym ustawieniu i jest dla mnie idelnie wiec mysle ze nie bedziesz mial problemu z ustawieniem jej pod 190cm , a z zawieszeniem ci nie pomoge bo mam standardowe sprężyny , 450 mowicie ze za mocna ale zmieniajac kostke na czarna w kawasaki naprawde przyjemnie oddaje moc , bardzo płynnie w porównaniu do białej gdzie kazde odkrecenie gazu czy to delikatnie czy mocno wyrywa odrazu na koło

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”