Jakie HardEnduro

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
JoBx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: wt, 11 gru 2012, 13:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jakie HardEnduro

Post autor: JoBx » sob, 3 sie 2013, 08:21

Witam,
chciałbym w najbliższych dniach dokonać zakupu motocykla hardenduro.
Wybór padł na Enduro z rodziny husqvarna model TE. W grę wchodzą roczniki 2007-2011. W 2007 jest jeszcze stosowana starsza konstrukcja (gaźnikowy model).

Na początek pytanie. 250 czy 450? Możliwe że motocykl również będzie miał kupione koła sm i czasami będę nim wyjeżdżać na ulice lecz główny cel zakupu to dobra zabawa w terenie i monotonnie tam będę ujeżdżał maszyne. Najbardziej kręcą mnie lasy, podjazdy itp. Konkretne Enduro.
Z masą 73 kg i 182 cm wzrostu jestem w stanie ogagrnąć szatana który drzemie w 450? Czy jest to po prostu nierealne :D?
Chodzi mi głównie o aspekt czy większa pojemność mnie nie przerośnie, ponieważ bardziej myślałem o niej z powodu na enduro a nie krótkie odcinki na torze motocrossowym.

Drugie pytanie rozchodzi się nie o pojemność a różnice między modelami według rocznika. Wie ktoś jak jeździ się Gaźnikowym modelem a tym na wtrysku? Jakie są różnice? Spalanie jest znacząco inne? Faktycznie jest lżejsza i lepiej się ją prowadzi?

Liczę na wyczerpujące i pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Lukip
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: ndz, 12 maja 2013, 20:53
Motocykl: Suzuki RMZ 450 2007
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gryfino
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie HardEnduro

Post autor: Lukip » ndz, 18 sie 2013, 19:08

Moim zdaniem wzrost, oraz masa nie ma znaczenia, co do pojemności motocykla, głównie liczą się umiejętności nabyte, a jeśli ich w ogóle nie posiadasz, to moim zdaniem myślę, że powinieneś zacząć od mniejszej pojemności np. 250 w 4T. Chociaż jeszcze z trzy miesiące temu byłem w podobnej sytuacji co Ty, to jednak zdecydowałem się na pojemność 450, mianowicie było to Suzuki RM-Z. Jest to logiczne, że początki są ciężkie, wsiadasz i nie wiesz co się dzieje, lecz trzeba być, że tak powiem pewnym siebie, bo inaczej się nie nauczysz, nie opanujesz tej mocy, gdy nie poczujesz tej adrenaliny, nie wiem może się ze mną nie zgodzicie, lecz piszę to na własnym doświadczeniu.

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie HardEnduro

Post autor: andrzej555 » pn, 19 sie 2013, 09:31

Przy twojej wadze 250 4t.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

KULEK.
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 193
Rejestracja: śr, 18 lip 2012, 11:41
Styl jazdy: Super Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie HardEnduro

Post autor: KULEK. » pn, 19 sie 2013, 11:13

Bierz 250 i nie będziesz żałował chyba, że założysz koła supermoto to wtedy ta pojemność jest za mała.
Co do gaźnika i wtrysku to wtrysk ma lepszą reakcję na gaz, trochę mniej pali różnica 0,5-1 L w porównaniu do gaźnika.
Z góry polecam od siebie Huske TE 250 i nie pchaj się w 450 jak chcesz jeździć enduro bo się tylko umęczysz z tym motocyklem a chyba nie o to w tym sporcie chodzi.

Fajka
VIP
VIP
Posty: 259
Rejestracja: ndz, 1 kwie 2007, 14:11
Motocykl: HUSQVARNA TE 250 '08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suchorze / Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie HardEnduro

Post autor: Fajka » wt, 22 paź 2013, 11:07

W 100% polecam Huske TE250 a przede wszystkim na wtrysku.Na pewno będziesz zadowolony.

DOMIELSON
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 82
Rejestracja: sob, 23 cze 2012, 10:01
Motocykl: yzf 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie HardEnduro

Post autor: DOMIELSON » wt, 22 paź 2013, 12:55

Ja taki temat przerobiłem już w głowie. Najlepszym rozwiązanie jest 450 na wtrysku. Już pisze dlaczego. Wtrysk pozwala na zmianę map, co daje nam dostosowanie pracy silnika pod powiedzmy umiejętności. Natomiast jak chcesz sm stroisz na moc. Myślę że zdrowy kompromis który będę sprawdzal w przyszłym sezonie.

Maxym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: czw, 3 sty 2013, 18:02
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: okolice Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie HardEnduro

Post autor: Maxym » wt, 22 paź 2013, 13:17

Bo widzisz problem jest tego typu gdzie bardziej chcesz jeździć tym motorem, bo jak częściej masz jeździć po lasach itd to bierz 250 ponieważ jest bardziej poręczna, a jak po asfalcie na sm to bierz 450.

A zmiana map to chyba jest zapłonu a nie wtrysku.
Więcej grzechów nie pamiętam...

levis
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 323
Rejestracja: pn, 1 kwie 2013, 22:41
Motocykl: 1990 Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jakie HardEnduro

Post autor: levis » wt, 22 paź 2013, 17:36

a jakie masz w ogóle doświadczenie z crossami?

Prawda jest taka, że niedoświadczonych rajderów, to nawet 125 2T może sponiewierać ...

Pomyśl może jeszcze nad jakimś 200 2T ?

Maxym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: czw, 3 sty 2013, 18:02
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: okolice Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jakie HardEnduro

Post autor: Maxym » wt, 22 paź 2013, 18:05

Może to fakt, ale znam ludzi którzy powolutku zaczynali właśnie od 250 4t i pomalutku pomalutku się uczyli z głową. No i się wyrobili lecz są tacy co się potrafią zabić :?
A 200 2t, to super sprzęt do enduro bo waga i zwrotność 125 a dół ma mocny, jakbym wcześniej pomyślał o tym to sam bym pewnie na exc 200 pomykał...
Więcej grzechów nie pamiętam...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”