Jak dobrać cross dla dziecka?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Pekiniec
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 14 cze 2013, 08:11
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jak dobrać cross dla dziecka?

Post autor: Pekiniec » pn, 17 cze 2013, 07:49

Moje młode wpadło na genialny pomysł pt. cross. Tatuś co prawda pomyka od kilkunastu lat z komarami na zębach ale turystycznie i po twardych nawierzchniach. Z cross'em niewiele miałem do czynienia, tym bardziej przy młodzieży.
Ale do rzeczy. Smyk 7 lat, niesłusznego wzrostu. Kilka dni temu siadł pierwszy raz w szkółce (Cross Lublin, polecam) na takie coś małe, motopodobne. I polknąl bakcyla. Pytanie - jak dobrać motocykl dla tak malego dziecka? Na jakie parametry zwracać uwagę? Jak wogóle mierzy sie kolejne rozmiary? Czy jest sens kupowac takiego mikropęda (pewnie maksymalnie jeszcze na przyszły sezon bo zaraz wyrośnie) czy lepiej nabyć trochę umiejetności w szkółce i kupić już większy rozmiar?
Poratujcie trochę, bo informacji dla zwariowanych tatusiów niewiele. Konkrety zaczynają sie przy kilkunastolatkach a nie takich smykach jak mój...

levis
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 323
Rejestracja: pn, 1 kwie 2013, 22:41
Motocykl: 1990 Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak dobrać cross dla dziecka?

Post autor: levis » pn, 17 cze 2013, 09:59

Pekiniec pisze:Moje młode wpadło na genialny pomysł pt. cross. Tatuś co prawda pomyka od kilkunastu lat z komarami na zębach ale turystycznie i po twardych nawierzchniach. Z cross'em niewiele miałem do czynienia, tym bardziej przy młodzieży.
Ale do rzeczy. Smyk 7 lat, niesłusznego wzrostu. Kilka dni temu siadł pierwszy raz w szkółce (Cross Lublin, polecam) na takie coś małe, motopodobne. I polknąl bakcyla. Pytanie - jak dobrać motocykl dla tak malego dziecka? Na jakie parametry zwracać uwagę? Jak wogóle mierzy sie kolejne rozmiary? Czy jest sens kupowac takiego mikropęda (pewnie maksymalnie jeszcze na przyszły sezon bo zaraz wyrośnie) czy lepiej nabyć trochę umiejetności w szkółce i kupić już większy rozmiar?
Poratujcie trochę, bo informacji dla zwariowanych tatusiów niewiele. Konkrety zaczynają sie przy kilkunastolatkach a nie takich smykach jak mój...
To chyba zależy od budżetu. Może KX65 będzie ok ?

Autor tematu
Pekiniec
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 14 cze 2013, 08:11
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak dobrać cross dla dziecka?

Post autor: Pekiniec » pn, 17 cze 2013, 10:57

Możliwe...poczytam.
Fajnie gdyby ktoś wrzucil coś w bardziej ludzkim jezyku: jakie pojemności, moc, jak dobiera sie rozmiar itp.
Gdy "zieloni" znajomi pytają mnie co kupić do turystyki podobnej jak ja preferuję i rzucam skróty myślowe Fajerka, Diversia czy inny Bandzior to robia duze oczy :)
Podobnie ja jestem zielony w crossowej nomenklaturze.
Gdyby ktoś przerabiał już crossowa droge z malymi dzećmi bylbym wdzieczny za podzielenie sie doswiadczeniami :)

CZACHA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 11 wrz 2011, 11:38
Motocykl: Honda Crf 450R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jak dobrać cross dla dziecka?

Post autor: CZACHA » pn, 17 cze 2013, 11:00

Tak jak pisał wyżej zależy od budżetu kx,sx,rm(widziałem kiedyś też cr i yz chyba ale na naszym rynku nie do dostania)wszystko w pojemnościach 65 z 4t to crf 50,pw 50,80.
!!!!!KLIKNIJ NA LINK TO NIC NIE KOSZTUJE WESPRZYJ FUNDACJE!!!!
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj
Możesz pomagać każdego dnia to nic nie kosztuje

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jak dobrać cross dla dziecka?

Post autor: sebek1516 » pn, 17 cze 2013, 11:40

Jak dzieciak jest mały to raczej pw50 albo pw80 do yamahy, są to małe pierdzące czterosuwy ale jadą nawet pod dorosłym ;) Później jak podrośnie albo jeśli już teraz jest za duży to coś o pojemności 65 najprędzej od KTM bo tego najwięcej, no może raz widziałem kawasaki i jakieś małe 4T od hondy ale to kwiatki. W Niedzielę na giełdzie Elizówce gość miał pw80 do sprzedania, stał pod siatką ze szrotem z niemcowni.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”