Motocykl do lasu 2t czy 4t.?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
michalmx1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pn, 10 cze 2013, 16:00
Motocykl: Suzuki RM 250/Honda CRF 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Motocykl do lasu 2t czy 4t.?

Post autor: michalmx1 » pn, 10 cze 2013, 22:34

Witam, jestem tu nowy więc nie ogarniam jeszcze wszystkiego i z góry przepraszam za błędy. :)
Mam 17 lat, wzrostu 176 cm i 70kg wagi, doświadczenie z motocyklami mam :) chciałbym kupić motocykl najchętniej chciałbym kupić kx 125 tak za 4 tyś ale jeszcze tyle kasy nie mam, ostatnio byłem oglądać mtx 125 ale niestety gość był chory i za mtx chciał 2200 podkreślę że stan nie był dobry coś z gaźnikiem nie tak i jeszcze 86 rok więc odpuściłem, kolega powiedział mi o innym motocyklu cagiva 350 ale nie wiem jaki to jest model czy t4 czy jaki nie mam pojęcia byłem jeździłem wszystko fajnie opony przód tył nowe pali na strzał nie słychać żadnych szmerów z silnika do wymiany tylko napęd ale to za jakiś czas, i ten gość chce za nią 1700 zł. i teraz cagiva jest mojego kolegi ojca, i pytałem o nią jeden kolega mówi silnik jest dobry chodzi ładnie wszystko pięknie i w ogóle (ale ten kolega trzyma się dobrze z synem tego gościa co ma cagive to raczej nie powie co w nim jest że się psuje i wgl) to sobie myślę fajnie w końcu coś kupię ale inny kolega zadzwonił do mnie i mówi nie kupuj tego to jest złom i wgl że sypie się co chwilę to naprawia i tutaj już jestem w kropce nie wiem co zrobić może doradzicie mi co zrobić, podpowie ktoś kto ma taką maszynę czy te silniki są wytrzymałe czy mają jakieś wady..
Motocyklem chciałbym w większości jeździć po lesie ale od czasu do czasu do czasu chciałbym zawitać na tor.
A co do tego kx-a to kasy na razie nie mam ale idę do pracy także spokojnie odłożę 4 tyś do końca lipca. ;)
I nie wiem czy czekać czy teraz kupować .
Z góry dziękuje za odpowiedź. :)

levis
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 323
Rejestracja: pn, 1 kwie 2013, 22:41
Motocykl: 1990 Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu 2t czy 4t.?

Post autor: levis » wt, 11 cze 2013, 07:55

a utrzymanie motocykla w ogóle bierzesz pod uwagę ??

to nie jest motocykl szosowy, że zalejesz wahę i dojedziesz...

wg mnie powinieneś poszukać sobie coś ala dt125 jeżeli chcesz więcej jeździć niż grzebać i zbierać hajs na części...

Autor tematu
michalmx1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pn, 10 cze 2013, 16:00
Motocykl: Suzuki RM 250/Honda CRF 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu 2t czy 4t.?

Post autor: michalmx1 » wt, 11 cze 2013, 13:30

[quote="levis"]a utrzymanie motocykla w ogóle bierzesz pod uwagę ??
Nie rób ze mnie jakiegoś laika bo wiem co to jest 2t i wiem że to znaczy wydatek.
jeżeli chcę kx 125 2t to raczej biorę pod uwagę utrzymanie. :)

a dt wiem że po jakimś czasie by mi się znudziła, nie chcę żeby zrozumieliście mnie że jakoś tu się wywyższam, że już jestem dobry i wgl ale wiem że z takim sprzętem po zdobyciu lepszych umiejętności nie pojeździłbym z kolegami. ;)

Ale chciałbym aby ktoś się wypowiedział co do tej cagivy . :)

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu 2t czy 4t.?

Post autor: tobiasz86 » wt, 11 cze 2013, 18:03

Dobrze CI levis radzi, z 4 klockami to tylko dt125 jeśli chcesz pojeździć.
wiem że z takim sprzętem po zdobyciu lepszych umiejętności nie pojeździłbym z kolegami. ;)
Ale na dt masz szanse te umiejętności zdobyć, na cagivie która jest dwa razy cięższa od Ciebie już nie koniecznie.
Jeśli jakaś 350 4t to dr350, łatwiej coś wyrwać jeszcze w miarę nie zajechanego i więcej części na wtórnym.
Nie rób ze mnie jakiegoś laika bo wiem co to jest 2t i wiem że to znaczy wydatek.
jeżeli chcę kx 125 2t to raczej biorę pod uwagę utrzymanie. :)
Dwudziesto kilku letni rumpel 4t może okazać się dopiero kosztowny...

Albo kup dt125 (na tą chwilę najrozsądniejsza opcja) albo składaj na jakąś lepszą, zdrowszą sete bo 4k to trochę mało, chodź ta słabo nadaje się do lasu.

Autor tematu
michalmx1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pn, 10 cze 2013, 16:00
Motocykl: Suzuki RM 250/Honda CRF 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu 2t czy 4t.?

Post autor: michalmx1 » wt, 11 cze 2013, 19:17

Robotę mam nagraną tylko czekam na telefon i całe wakacje będę robił to więc więcej kasy mogę zdobyć ale także jest jeszcze jeden wariant sprzedam skuter to zarobie jakieś 1,8k, więc pewnie będę jeszcze zbierał i kupie coś powyżej 2000 r. to może już będzie lepsza opcja niż starsze modele. ;)

colman
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: czw, 6 sty 2011, 18:37
Motocykl: Suzi RM250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olszanica,Podkarpacie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu 2t czy 4t.?

Post autor: colman » wt, 11 cze 2013, 21:45

kupuj 2t i najlepiej nie niżej jak 2003 rok uwierz mi kupić grata a potem dokładać dokładać i jeszcze raz dokładać i patrzeć jak kumple jeżdżą to aż serce ściska , ja raz taki błąd zrobiłem i mam nauczkę do końca swojego życia miałem pierwszy motor : cagive wmx 125 z 1987 roku dość fajnie się tym jeździło lecz jak coś nawaliło to szukaj potem części na stronach internetowych dla zabytkowych motocykli :rolleyes: , ostatnio przez 2 lata jeździłem na yamaszca yzf 250 z 2003 roku powiem szczerze że trafił mi się motorek po zawodniku i dość długo nie musiałem nic robić i fajnie się jeździło po lasach ale to do czasu trzeba było robić korbę tłok rozrząd zawory napinacz łancuszka a potem regulacje zaworów co chwilę no masakra aż w końcu sprzedałem , teraz zbieram na 250 2t coś z 2006 roku i to raczej będzie moto dużo tańsze w utrzymaniu niż 4 Pak tak mi się wydaje :)

Autor tematu
michalmx1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pn, 10 cze 2013, 16:00
Motocykl: Suzuki RM 250/Honda CRF 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl do lasu 2t czy 4t.?

Post autor: michalmx1 » wt, 11 cze 2013, 22:39

W końcu jakaś odpowiedź która mnie jakoś ustawiła na odpowiedni tok myślenia. :D

pewnie tak zrobię dozbieram tak do 6k i coś będę szukał, myślę że na wakacjach kupię już ten upragniony motocykl. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”