CR-pomocy

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: CR-pomocy

Post autor: Majster128 » czw, 4 kwie 2013, 09:58

andrzej555 pisze:Ja jeżdze crossem po lesie i jak na razie wad niezauważyłem,natomiast zalet jest dużo,jedyny minus to brak rozrusznika,akurat mam yamahe w ktm i ten problem miałbym z głowy.
Podaj te zalety.

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CR-pomocy

Post autor: tobiasz86 » czw, 4 kwie 2013, 12:19

Majster128 pisze:
andrzej555 pisze:Ja jeżdze crossem po lesie i jak na razie wad niezauważyłem,natomiast zalet jest dużo,jedyny minus to brak rozrusznika,akurat mam yamahe w ktm i ten problem miałbym z głowy.
Podaj te zalety.
Jedyna zaleta to waga, wszystko inne to wady! :lol:

kedar
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: sob, 18 sie 2012, 14:56
Motocykl: Honda cr 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CR-pomocy

Post autor: kedar » czw, 4 kwie 2013, 12:22

kierownice do tej crki ma wiec mogł by ci ja dołozyc;)

fmxmulisha
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 40
Rejestracja: śr, 25 lip 2012, 19:50
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CR-pomocy

Post autor: fmxmulisha » czw, 4 kwie 2013, 16:35

Majster128 pisze:
fmxmulisha pisze:Koleeeedzy, przeróbka do fmx nie jest nie wiadomo czym, nowa gąbka, air box i jest normalny cross :roll:
Widać, że nie masz pojęcia o przeróbkach do fmx. Jak pojechałbyś tym moto w las przedramiona by Ci spuchły jeszcze przed wjazdem.
Jaro5 pisze:co macie na myśli 2t ,4t?
Dwusuw/czterosuw.
jeżdżę i nie puchną ;)
"Quod Me Nutrit, Me Destruit"

Xaarkes2
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 101
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 22:06
Motocykl: KX 250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CR-pomocy

Post autor: Xaarkes2 » pt, 5 kwie 2013, 10:45

Brroda pisze:Panowie dzieki bardzo za odpowiedzi i podpowiedzi, odpuszczam ta cr'ke , Z tego co wiem na moje latanie dobra bylaby wr'ka ale nie widze nic dla siebie narazie na allegro z moja gotowka, mam max 10 tysia na moto , jak kupie za wszystko to mi na wymiane oleju zostanie co najwyzej pare groszy a gdzie tam jakis remont a pwenie zaraz wyskoczy, ta koza mi sie jeszcze bardzo podoba ale jak ktos wyzej napisal ze na moja jazde nie da rady, co o tym mota sadzicie??
http://moto.allegro.pl/yamaha-yz450f-20 ... 46994.html
Koszty utrzymania tego diabla sa takie straszne ?? Gdybym zrobil silnik maxx remont za jakies 4 tys.z tego co wiem to ile to wytrzyma normalnej jazdy po lasach i polach nie katowania i dbania o sprzet 2-3 sezony da rade przy jezdzie 5-7 godzin tygodniowo?? Na zarejestrowaniu mi raczej nie zalezy a yz jest tanszy w zakupie przynajmniej niz wr'ka. Doradzcie cos bo dalej nie wiem co kupic a xt'ka mam juz dosc i silowania sie z tym kowadłem :rolleyes:
Wątpię, że dasz rade utrzymać tą 450. Jeżeli będziesz jeździł te 5-7h tygodniowo (Jakieś 3mth) to rocznie wyjdzie 3x45=135mth. Więc na sezon jakieś 2 tłoki do tego 2 łańcuszki, korba, czasami wpadnie cylinder do wymiany, zawory (ogromny koszt), łożyska na wał. Do tego może wpaść zawieszenie, łożyska i masa innych rzeczy. Możesz się ograniczyć do 1 tłoka na sezon, ale przez to możesz uszkodzić cylinder, co wiąże ze sobą koszty. Jak widzisz pare ładnych tysięcy będziesz musiał wyłozyć na utrzymanie. Ta 450-tka miała remont rok temu. Jak koleś dużo jeździł to na starcie możesz się wpakować w koszty. Najlepiej szukaj hard enduro jakiegoś exc, albo wr-kę ;)

Jaro5
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 200
Rejestracja: pt, 7 gru 2012, 22:28
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódzkie Poddębice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CR-pomocy

Post autor: Jaro5 » pt, 5 kwie 2013, 14:10

Jeżeli to co gość pisze w ogłoszeniu jest prawdą to możesz to sobie oblukać
http://allegro.pl/yamaha-wr-450-yz-wr-k ... 02494.html
tu masz nastepną
http://allegro.pl/yamaha-wr450f-i3152580261.html

Autor tematu
Brroda
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: wt, 3 lip 2012, 21:49
Motocykl: RN22, XT600
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TKA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CR-pomocy

Post autor: Brroda » pt, 5 kwie 2013, 21:24

Panowie tak sobie zdaje powoli sprawe ze nie sztuka kupic, sztuka miec na wkladanie w moto kasy ktorej mi sie nie przelewa. Chyba kupie xr400 bo dobre kozy , a na moje latanie w zupelnosci wystarczy skoro xt kloc dawal nawet rade na las poza tym ze waga mnie mordowala. Z tego co czytalem na forum to xr rodzina to dobre wozidla,( kumpel ma i troche jezdzilem) Nie ma ktos do sprzedania xr400 czasami??
Ps. dzieki wszystkim za dobre rady :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”