Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Elu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: wt, 22 maja 2012, 17:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: Elu » czw, 21 mar 2013, 22:56

Cześć jest to moj 1 post na tym forum ale przegladam je od dłuzszego czasu, rozgladam sie za jakims sensownym motocyklem juz dlugi czas moj budżet to jakies 7-8 tysiecy (moze wiecej zalezne jest to od tego ile uda mi sie zarobic), moj wzrost to 175 cm waga 65-68 kg wiek 21 lat. Z doświadczeniem u mnie raczej slabo wylacznie jakies przejazdzki na motocyklach kolegow nie mialem jeszcze swojego crossa. Na poczatku myslalem o jakims 450 4t gdyz ma to byc motor glownie do jazdy w terenie ale z forum dowiedzialem sie juz ze za ta kase nie ma sie co pchac w takie moto bo moze mnie pozniej to drogo kosztowac. Kolejnym pomyslem bylo 125 2t (tej opcji nie odrzucilem jeszcze) ale ostatnio moja uwage zwrocil ktm exc 250. Jak myslicie czy ta decyzja byla by dobra? Moto chce jak najlzejsze dlatego nie szukam czegos typu suzuki DR czy innych cięzkich endurakow. Jezeli macie jeszcze jakies inne propozycje piszcie chetnie je rozwaze.
Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: sebek1516 » czw, 21 mar 2013, 23:14

Parametrami jesteś podobny do mnie wiec na tor odradził bym Ci 250 2T ale w teren? Hmm...
Trochę brak Ci umiejętności i pewnych mięśni, które w takcie jazdy na crossie się wykształcają i pozwalają trzymać się na tyle mocno, aby Cię 250 2T nie zgubiła :lol: :lol: No koniec żartów.

Z taką kasą 4T odpada ponieważ to twój pierwszy motocykl, nie masz obycia z nimi (mechanika + dbanie o nie) więc przypadkiem możesz w koszty polecieć. Na siłę można 250 4T 2004 ale czy warto ryzykować? Jak na pierwszy moto 125 2T nawet w teren wystarczy, pamiętajmy że to ma być pierwszy motocykl w teren, wiec technika a nie 2 i do końca, "przejechałem".
Nie musisz wydawać całej kasy. Co na rynku wtórnym jest, tego Ci nie powiem, ale myślę że jakieś 2004 dorwiesz i na strój zostanie.
Może też źle Cię oceniłem, ile tych przejażdżek było? Pyr pyr po drodze? Wcześniej jakieś pojazdy?
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
Elu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: wt, 22 maja 2012, 17:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: Elu » pt, 22 mar 2013, 00:05

No przejazdzek bylo kilka glownie na dojazdowka i jakis zaoranych polach wokolo nich. Jezdzilem tez jakis czas temu quadem ale tez glownie po polach. Czyli moje doswiadczenie w cięzkim terenie jest rowne zerowi. A co sadzisz o tym ktm'ie o ktorym pisalem wyzej? Jest to niby enduro wiec przelozenia powinien miec inne niz typowa wyczynowa 250 2t.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: sebek1516 » pt, 22 mar 2013, 00:26

250 2T jaka by nie była prostuje ręce ale wszystko zależy do tego ile masz oleju w głowie i czy szybko załapiesz o co w tej całej jeździe chodzi ;) Bo dla Ciebie 250 2T będzie miała nadmiar mocy i jak okaże się za mocna do lasu bo będziesz ze ścieżek wypadał to skończy się na łąkach albo całkiem zrezygnujesz. Chociaż jak dla siebie na połachanie sie po terenie 250 2T by była fajna :D
Niech ktoś inny rzuci nowe światło.
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
Elu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: wt, 22 maja 2012, 17:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: Elu » pt, 22 mar 2013, 00:33

No mysle ze mam na tyle oleju w glowie zeby czuc respekt do takiego moto :D a i jeszcze mam takie pytanie jak duzo pali taka 250 czy pracujac za te 1500 zl miesiecznie da rade troche na niej pojezdzic?

kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: kamil250 » pt, 22 mar 2013, 00:43

Na każdym motocyklu jakim kupisz będziesz jeździł i dasz radę, ale jednak im słabszy tym więcej się nauczysz.
Mocny motocykl będzie Cię bardzo męczył i zamiast trenować godzinę na torze, na większym po 2 kółkach będziesz miał dość.
Polecam ci 125 lub 144 2t. Jest to bardzo dobry motocykl, ponieważ na początku się bardzo dużo nauczysz a z czasem możesz robić tuning to membrana to wydech to big-bore, itp itd. Będziesz się uczył, dorabiał kasę, tuningował i to jest dobra alternatywa.
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

Autor tematu
Elu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: wt, 22 maja 2012, 17:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: Elu » pt, 22 mar 2013, 01:05

Tylko to ma byc moto raczej w teren bo nie mam nawet pojecia czy w mojej okolicy sa jakies tory

Awatar użytkownika
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: piotrgurski » pt, 22 mar 2013, 01:10

Jak teren to bierz 250 tylko licz się z tym że nie pali mało ale warto za to zapłacić. Na tor to takie moto to zupełna pomyłka dla początkującego.
ADV/Adventure

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: ecik » pt, 22 mar 2013, 09:17

Jak głównie w teren i jesteś typowo początkującym riderem to 125 2T (takie moje zdanie).
250 2T cię sponiewiera (brutalna prawda).

Szukaj coś świeżego. Ja bym patrzał na YZ 125 od 05 (alu rama) w górę lub SX 125 od 07 (nowa buda :D). Za tą kasę coś idzie wyrwać (oczywiście zostaw coś na przegląd, remont).

Pamiętam swoją pierwszą przejażdżkę na CR 125 kolegi (wtedy jeździłem na DT 80) - dla mnie to był kosmos, a przejechałem się tylko na prostej drodze z dziurami po lesie ^^

Wiadomo, że taka 125 2T na prostych polnych drogach to jest mało dlatego odradzałbym wykręcania jej w takich warunkach. Za to jakieś podjazdy, łuki to super sprawa :).

luchac
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: śr, 27 lut 2013, 14:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: luchac » pt, 22 mar 2013, 09:46

Jak bym był na twoim miejscu wybrał bym 125 2t, rok 03,04 w cenie około 6500zł kupisz coś fajnego.
Resztę kasy bym zostawił na wszelki wypadek, nie mówie ze 250 2t to zły pomysł sam takiego mam ale wcześniej był jeden sezon na kmx 125.
Dla mnie 250 2t był dobrym wyborem , wiekowo i wagowo jesteśmy podobni ale to twój wybór. :D

Autor tematu
Elu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: wt, 22 maja 2012, 17:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: Elu » pt, 22 mar 2013, 11:27

ecik pisze:
Wiadomo, że taka 125 2T na prostych polnych drogach to jest mało dlatego odradzałbym wykręcania jej w takich warunkach. Za to jakieś podjazdy, łuki to super sprawa :).
No właśnie moi kumple maja enduraki więc bez ganiania po polnych drogach napewno się nie obejdzie dlatego wolał bym ta 250 gdyż nie będzie się ona "męczyła" tak jak 125 przy takiej jezdzie

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moto do jazdy głównie w terenie HELP

Post autor: ecik » pt, 22 mar 2013, 12:12

Elu pisze:
ecik pisze:
Wiadomo, że taka 125 2T na prostych polnych drogach to jest mało dlatego odradzałbym wykręcania jej w takich warunkach. Za to jakieś podjazdy, łuki to super sprawa :).
No właśnie moi kumple maja enduraki więc bez ganiania po polnych drogach napewno się nie obejdzie dlatego wolał bym ta 250 gdyż nie będzie się ona "męczyła" tak jak 125 przy takiej jezdzie
No to już masz argument ^^
Także decyzja dokonana :).

PS. 250 2T na prostych to jest petarda :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”