Standardowy "problem" początkujacego

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Jack21_2007
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 8 mar 2013, 09:13
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Standardowy "problem" początkujacego

Post autor: Jack21_2007 » pt, 8 mar 2013, 23:18

Jako ze jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym powitać wszystkich szanownych forumowiczów i forumowiczki (jeżeli takowe tu są). A teraz czas zacząć moją opowieść pt. "urzekła mnie twoja historia" (to tylko dla cierpliwych a liczę ,ze takich tutaj się paru znajdzie). Z grubsza to wygląda tak: chce kupić motor tylko powiedźcie mi jaki :)
Ale może trochę bardziej szczegółowo: mój pierwszy motor jaki miałem to mz150. Pojeździłem nim jeden, może 2 sezony i została sprzedana po czym kupiłem mz251. Całkiem fajny motorek ale po przejeżdżeniu dwóch sezonów zaczęło mi w nim brakować mocy i to co na poczatku wydawało się silne i szybkie stało się z czasem powolne i ospałe wiec sprzedałem i ten motor a teraz po kilku latach przerwy zdecydowałem ,ze chce kupić kolejnego jednoślada. Chciałbym motor przeznaczony wyłącznie do jazdy po polach, lasach i ogólnie po pagórkowatym ale nie jakimś bardzo ciężkim terenie. Zależy mi tez na tym aby motocykl był bez papierów/rejestracji abym nie musiał jeździć nim na przeglądy i płacić oc skoro i tak będę się nim poruszał po niepublicznych drogach. Przy wyborze motocykla pewnie by się przydało wziąć pod uwagę mój wzrost -prawie 190cm i wagę - jakieś 85kg. Istotne tez jest aby po miesiącu użytkowania nie zaczęło mi w nim brakować mocy. Budżet jaki chciałem na ten cel przeznaczyć to około 3000zł choć jak będzie trochę drożej to może mocno płakał nie będę. Poza tym mogę dodać, że skłaniam się bardziej w stronę enduro niż cross. Podoba mi sie np xt600 albo DR650 ale to właśnie Was chce spytać o rady, sugestie czy linki z propozycjami na allegro. Pozdrawiam tych co dotrwali do końca;]

kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Standardowy "problem" początkujacego

Post autor: kamil250 » sob, 9 mar 2013, 02:39

Ciężko w tej cenie kupić cokolwiek. Jeśli nawet znajdziesz to remont cię wyniesie sporo.
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Standardowy "problem" początkujacego

Post autor: Enduros70 » sob, 9 mar 2013, 10:48

Również późniejsze serwisowanie to nie to samo co Mz.

Autor tematu
Jack21_2007
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 8 mar 2013, 09:13
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Standardowy "problem" początkujacego

Post autor: Jack21_2007 » sob, 9 mar 2013, 12:30

Więc wygląda na to, że musiałbym sięgnąć trochę głębiej do kieszeni. Tylko pytanie jak głęboko. Jaką kwotę orientacyjnie powinienem szykować aby kupić coś do jazdy i zaraz po zakupie nie musieć bawić się w remonty?

Fragerenduro9
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 21 lut 2012, 20:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Standardowy "problem" początkujacego

Post autor: Fragerenduro9 » sob, 9 mar 2013, 18:10

Nikt Ci tego nie powie za ile kupisz motocykl do którego nie będziesz musiał nic dokładać , na początku może być to motocykl z salonu aczkolwiek wydaje mi się , że nie na twój budżet. Równie dobrze możesz kupić jakąś Yamahe DT 125 za 4k i przejedziesz 30k. bez żadnych problemów a równie dobrze możesz kupić motocykl " po remoncie , od zawodnika " za 15k i po paru MTH będziesz musiał władować kilka tysiaków. Najważniejsze to dobrze oblukać sprzęt by nie trafić na przysłowiową " minę ". Myślę , że około 4-5k. musisz przeznaczyć co najmniej na sam motocykl na który nikt nie da Ci gwarancji, że w tej cenie kupisz coś do czego nie będziesz dokładał.
Pozdrawiam

Autor tematu
Jack21_2007
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 8 mar 2013, 09:13
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Standardowy "problem" początkujacego

Post autor: Jack21_2007 » ndz, 10 mar 2013, 15:15

No ok, wezmę te rady pod uwagę. A co w temacie xt600 - z tego co czytałem to są dość niezawodne motocykle ale tak naprawdę ja się nie znam wiec gdybyście mieli jakieś inne propozycje dla mnie w tym temacie to chętnie bym o nich poczytał. Z resztą jak coś wypatrzę w ogłoszeniu co mnie zainteresuje to i tak pewnie spytam Was o zdanie na ten temat jeśli będzie to coś innego niż xt

hadrian
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: wt, 5 mar 2013, 13:35
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Standardowy "problem" początkujacego

Post autor: hadrian » pn, 11 mar 2013, 08:16

Najlepiej pokaż konkretne modele, jeśli coś Ci wpadnie w oko to będzie można doradzić

Kre_K
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 455
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 13:36
Motocykl: cyryfy
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Standardowy "problem" początkujacego

Post autor: Kre_K » pn, 11 mar 2013, 15:39

dozbieraj i kup dr 350 bez kwitu
---------------------------

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”