Enduro do 5k zł

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Awatar użytkownika
Autor tematu
Dekadent
VIP
VIP
Posty: 252
Rejestracja: wt, 26 cze 2007, 15:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Enduro do 5k zł

Post autor: Dekadent » ndz, 3 mar 2013, 14:12

Witam.

Stoję przed wyborem motocykla. Wybór padł na enduro 4t do 400cm3.
Budżet to 5k zł :( Wytypowałem pare motocykli takich jak DR350, LC4 400, KLX 250.
Z tym że jest problem, albo jest ich mało albo drogo. A chce uniknąc sytuacje ze kupie moto i bedzie stało bo trafie na mine.
Może macie jakieś doświadczenie co sprawdzac przy zakupie itd. Słyszałem że w DR głowice padają bo są na panewkach.
Albo macie inne typy?
Wymagania to 4T, możliwość rej. No i w sumie to szystko 8)

Pozdrawiam.
"A tak naprawdę za plecami wszyscy życzą Ci porażki."

Fragerenduro9
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 21 lut 2012, 20:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Enduro do 5k zł

Post autor: Fragerenduro9 » ndz, 3 mar 2013, 14:55

Kolega ma Suzuki DR 350 od... 10 lat i... 0 problemów :)

ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Enduro do 5k zł

Post autor: ja23 » ndz, 3 mar 2013, 15:49

Sam szykuje się do zakupu dr 350 i faktycznie jest ich mało a to dla tego że są nie zniszczalne i mało kto chce oddać tak wiernie moto. śledzę różne fora i pierwszy raz słyszę o zacierających się głowicach :rolleyes: być może to pechowy przypadek nie właściwy olej powodów może być multum. Proponuje nie słuchać się jedną opinią. napisz coś więcej gdzie będziesz tym moto latał ile ważysz. Dr 350 ma słabe zawieszenie na tor do hard enduro zbyt mała moc 27-33 km zależnie od wersji.
Zerknij też na tt600 ttr600 xr400

Awatar użytkownika
Autor tematu
Dekadent
VIP
VIP
Posty: 252
Rejestracja: wt, 26 cze 2007, 15:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Enduro do 5k zł

Post autor: Dekadent » ndz, 3 mar 2013, 16:12

Latać mam zamiar po polnych drogach + na asfalt, ogólnie taka jazda rekreacyjna, napewno nie bede skakał bo i waga moto za duża jak i złe doświadczenie mam co do skoków :mrgreen: Moja waga to 75kg i 190cm. Ogólnie chce moto zeby w weekendy posmigac i pozwiedzać widoki a czasem troszke poszalec. Ewentualnie zabrac kogos i gdzies pojechac.
Myślałem tez o lc4 600 z tym że nie wiem jak ze spalaniem bo nie ukrywam ze chce ekonomiczne moto.

PS dzięki za odp
"A tak naprawdę za plecami wszyscy życzą Ci porażki."

ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Enduro do 5k zł

Post autor: ja23 » ndz, 3 mar 2013, 17:55

Z tego co widzę lc4 jest więcej i w/w kwocie dostaniesz wizualnie ładną sztukę, z częściami też nie ma większego kłopotu lecz są troszkę droższe.Jeden jak i 2 motocykl nadają się jak najbardziej na takie wypady. w lc4 masz większą moc i to prawie 30koni więcej jak w dr :shock: wagowo lc4 jest parę kilo cięższy no i przez co delikatnie większe spalanie w granicach 5-7l dr 350 4-6l dane z for-uf. Według mnie do weekendowych wypadów był by lepszy dr więcej + mniejsze spalanie lżejszy tańszy w eksploatacji ale to już twój wybór. Poza tym wiem co potrafi nie całe 60 koni z wagą 95 kg a tym bardziej 75kg :D w każdym bądź razie bardziej pasuje do twoich oczekiwań dr 350 ale każdy lubi co innego. pzdr myślę ze choć troszkę pomogłem.

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Enduro do 5k zł

Post autor: andrzej555 » ndz, 3 mar 2013, 18:09

Ja bym ci polecił lc4 z silnikiem chyba 620,miałem takowy sprzęt 3 lata i jest to wytrzymałe moto,a co do dr350 to nie na temat napisze ci przygode jednej sztuki ,która może do dzisiaj jeszcze lata i pewnie ma trzy 6 w nadwoziu,jakieś 10 lat temu kumpel sprowadził takową ze Szwajcarii.Wyjechał nią na próbe po podwórku postawił na koło i gleba ,noga zwichnięta,kupił ją od niego brat miał ją kilka tygodni i otwarte złamanie lewej nogi,potem zakupił ją jakiś koleś co miał skład węgla po 2 tygodniach dzwonił,że złamał na niej noge dalszej historii motocykla nie znam ,ale pewnie jest ciekawa.Obyś na nią nie trafił.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Awatar użytkownika
Autor tematu
Dekadent
VIP
VIP
Posty: 252
Rejestracja: wt, 26 cze 2007, 15:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Enduro do 5k zł

Post autor: Dekadent » ndz, 3 mar 2013, 19:50

ja23 szczerze to preferowałem dr ze względu że lżejsze no i tak mi się wydaje że wiekszy dostęp do części z tym że cieżko coś trafic bo na allegro 5szt i cały czas te same :( Chociaż nie chciał bym trafić na tą co opisuje andrzej555 :twisted:
LC4 w tej cenie to same starsze roczniki wiec pewnie i z czesciami ciezko.

PS Jak jest smarowana głowica w dr?
"A tak naprawdę za plecami wszyscy życzą Ci porażki."

ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Enduro do 5k zł

Post autor: ja23 » ndz, 3 mar 2013, 20:31

he he to co Andrzej opisał działo się 10 lat temu tak że bez obawy :lol: smarowanie głowicy jest olejem który znajduje się w ramie ot ciekawostka,oprócz tego masz pompę która ją sparuje,zgodzę się z tobą że bywały zacierki wałka/panewek ale na pewno nie same od siebie,albo brak oleju,kijowy olej,lub brak jakiego kol wiek remontu głowicy.DR jest wytrzymały ale bez przesady. Wejdź na www.tablica.pl tam też są wystawione dr-ki.

Fragerenduro9
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 151
Rejestracja: wt, 21 lut 2012, 20:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Enduro do 5k zł

Post autor: Fragerenduro9 » ndz, 3 mar 2013, 23:06

Co do spalania DR... jest ono... śmieszne! Gdy ja już muszę tankować RM kolega na DRce ma jeszcze 3/4 baku... -_-
Jeżeli chodzi o eksploatacje jest to bardzo oszczędny motocykl :D

Awatar użytkownika
Autor tematu
Dekadent
VIP
VIP
Posty: 252
Rejestracja: wt, 26 cze 2007, 15:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Enduro do 5k zł

Post autor: Dekadent » pn, 4 mar 2013, 10:31

No i chyba sie zdecydowałem na dr ino czy 5k zł za dr to nie za dużo ?
Bo lc4 400 to ponoc nie idzie kupic korby, a lepiej dmuchać na zimne :wink:
"A tak naprawdę za plecami wszyscy życzą Ci porażki."

ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Enduro do 5k zł

Post autor: ja23 » pn, 4 mar 2013, 11:57

Fakt faktem allegro nie ma w sprzedaży korby zaworów łańcucha rozrządu do lc4 400, reszta jest typu jakieś zestawy naprawcze uszczelki napędy itp.Myślę że jak byś się zagłębił w temat poszukiwań to byś znalazł resztę. No a do DR 350 na allegro jest wszystko :D i to mnie cieszy :D sam czekam na zwrot podatku i jadę po jakąś derkę. Uwierz w to że jeżeli wydasz te 5k zl na fajną nie zmęczoną dr-kę i będziesz o nią dbał,chodzi o same przeglądy i podstawowe czynności serwisowe typu regulacje zaworów i wymiany olejów. Śmiem twierdzić że przy takim lait enduro tłok korba łożyska będą do wymiany hmm co jakieś 2-3 lata tak że WARTO zainwestować w dr 350 i na pewno odpłaci się tysiącami przejechanych kilometrów bez jakiej kol wiek większej awarii :D

Awatar użytkownika
Autor tematu
Dekadent
VIP
VIP
Posty: 252
Rejestracja: wt, 26 cze 2007, 15:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Enduro do 5k zł

Post autor: Dekadent » wt, 5 mar 2013, 10:20

No i chyba zdecydowałem się w 90% na DR350, chyba ze trafi sie jakas ciekawa oferta innego moto 8)
Mam nadzieje że nie bede musiał zakładać tematów w dziale Serwis :D
"A tak naprawdę za plecami wszyscy życzą Ci porażki."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”