Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Jaro5
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 200
Rejestracja: pt, 7 gru 2012, 22:28
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódzkie Poddębice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: Jaro5 » sob, 19 sty 2013, 20:51

Jak czytam niektóre posty to aż mnie strzyka w d...
Ja wiem natomiast że nawet na Polskim rynku są okazje tylko brak wam cierpliwości.
Sam niedawno parę takowych widziałem w sieci lecz nie miałem potrzeby aby je kupować ponieważ nie handluje tylko śmigam.
tak więc nie mówcie że nie ma okazji, bo jest ich sporo, tylko troszkę cierpliwości i coś się znajdzie :D

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: mbartekx88 » ndz, 20 sty 2013, 00:05

Paskal pisze:hahahaha z tym spalaniem w secie to nie przesadzaj
Napisałem to w karykaturze, żeby był jasny i zrozumiały przekaz. Nie latam na szosie... Po lewej stronie masz napisane czym jeżdżę.
macio pisze: Nie chce kupowac motoru za 5000zl, poniewaz za tyle kupuje sie motor dla rocznika mi wystarczy 94.
Nie masz racji. Im młodszy rocznik, tym mniej właścicieli, mniej nabite mth (motogodzin).(Zaraz będą się znawcy wypowiadali, że dziadek kupił crossa, w latach 90 i stał w garażu, a ten z 08 był użytkowany w sezonie przez 12 zawodników naraz i jest bardziej zajeżdżony...) Przez 20 lat nie wiadomo w jakich rękach był motor, co się z nim działo, jak był naprawiany, użytkowany itd. W tak starych motorach pourywane śruby, popękane kartery, uszczerbienia materiału to norma. Później rozkładasz silnik i nie można go złożyć/rozłożyć bo to zapieczone, a tamto się urwie i mechanik osiwieje. Części też nie można dostać tak od ręki, głównie chodzi mi o kartery. Oczywiście trafiają się dziewice w nienagannym stanie, są tego dowody na forum, ale czy akurat ci uda się nie wejść na minę.
Teraz trochę kosztów, aby przybliżyć sytuację w kwestii finansów:
- cylinder minimum 400
- tłok 300
- kroba 400 + 100 przebicie
- kosz sprzęgłowy coś używanego z tarczami 400
- amorki, 100 uszczelniacze + 60 olej
- łożyska na wał 300
ceny są podane na szybkiego, mogę się mylić, są orientacyjne...

Do tego jeszcze strój: buty, nakolanniki, buzer, kask.

Nie odbierz tego tak, że cie zniechęcamy, bo każdy kto się w tym wątku wypowiedział gorąco ci kibicuje, żebyś śmigała wyczynową maszyną w tym sezonie.

Nie miałem nigdy Dt, ale czy przypadkiem nie da się kupić silnika z Dt 125 i zamontować go w miejsce tej 80 ccm ?

Edit:
Jaro5 pisze: Ja wiem natomiast że nawet na Polskim rynku są okazje. Sam niedawno parę takowych widziałem w sieci lecz nie miałem potrzeby, aby je kupować ponieważ nie handluje tylko śmigam.
A to ciekawe. Opowiedz nam o sposobie sprawdzania stanu technicznego motocykla przez internet. Jestem tego bardzo ciekawy.

Autor tematu
maico
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: wt, 1 sty 2013, 11:50
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: maico » ndz, 20 sty 2013, 08:50

Dzieki za porady. A wiec ja wiem ile kasy trzeba wlozyc na remont silnika, wielokrotnie patrzalam jak moj brat naprawia motory. W 2012 naprawial niemieckiego crossa gdzie musial sprowadzic z niemiec nowy korbwod i tlok (z polski) wydal jakies 1000zl z malymi pierdolami i jeszcze naprawiony nie jest do konca. Ale mniejsza z tym nie zgodze sie z tym ze powyzej 90 roku nie ma czesci do motoru, rozumiem jesli ponizej tych lat. To normalne ze cross moze byc juz wtedy niezle wylatany i kupujac do naprawy nie tylko bedzie silnik do remontu ale tez inne pierdolki. Ale nie oszukujmy sie jesli jakis koles jezdzil po torze crossem kilka dni w tygodniu i tak przez kilka sezonow to tez bedzie nie tylko silnik do remontu. Hehe.
Byla taka opcja zeby wlozyc silnik od 125 dt ale znowu przerabianie wszystkiego wiec raczej nie. I jak powiedzial jeden z uzytkownikow "czekam na okazje".
Pozdrawiam

Używaj polskich znaków!
Edit:Majster128

Paskal
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 56
Rejestracja: pt, 10 gru 2010, 11:18
Motocykl: suzuki rm 250 K5
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krasnystaw
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: Paskal » ndz, 20 sty 2013, 10:44

mbartekx88 pisze:
Paskal pisze:hahahaha z tym spalaniem w secie to nie przesadzaj
Napisałem to w karykaturze, żeby był jasny i zrozumiały przekaz. Nie latam na szosie... Po lewej stronie masz napisane czym jeżdżę.


tak napisałeś "Po lewej stronie masz napisane czym jeżdżę. " że aż chwilowo się wystraszyłem :D dla mnie to latasz tzw szosową crosówką :D

Bzyka
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: sob, 2 sty 2010, 21:37
Motocykl: TDR 125.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Okolice Czę100chowy.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: Bzyka » ndz, 20 sty 2013, 15:53

mbartekx88 pisze: A to ciekawe. Opowiedz nam o sposobie sprawdzania stanu technicznego motocykla przez internet. Jestem tego bardzo ciekawy.

To jest chyba oczywiste, że jak znajdziesz motor w niskiej cenie i stosunkowo młodym roczniku to już jest okazja.... A takie się zdarzają bo różne ludzie maja przypadki i sprzedają motocykle. Podam nawet przykład chociaż tam był całkiem inny przedział cenowy ;D Całekiem niedawno na allegro sprzedał się KXf i Chyba YZf jeśli dobrze pamiętam, albo RMz za coś około 14 tys z bardzo małym udokumentowanym przebiegiem i to był rok 11 ? 12 jakoś tak. Sprzedały się w mgnieniu oka.


Ale wracając bardziej pod temat to nawet na zdjęciu można złapać okazję ;) wystarczy niska cena, młody rok i wizualnie można zobaczyć czy motocykl nie jest zmęczony i czy było o niego dbane. A to co powie nam sprzedający o stanie technicznym to każdy zinterpretuje po swojemu bądź to sprawdzi.
CZ 125/516 :(

Autor tematu
maico
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: wt, 1 sty 2013, 11:50
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: maico » ndz, 20 sty 2013, 16:13

Zgadzam się z tobą Paskal. Ale i tez dziękuje za opinie innych użytkowników. Jak już kupię ten motor to zrobię zdjęcia i wystawie na galerii w przedziale ,,Wasze foty,,


PS. Wie ktoś może gdzie mogę znaleźć (w jakim przedziale, najlepiej stronę na forum) o tym spalaniu motorów wyczynowych tak orientacyjnie.
Z góry dzięki :D :D :D :D :D :D :D .

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: kris514 » ndz, 20 sty 2013, 19:07

Widzę po sobie że spalanie to jakieś 3(lajtowo po lesie)-5(po torze)l na h
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

iMiron
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: czw, 26 lis 2009, 19:33
Motocykl: cr125r '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: iMiron » pn, 21 sty 2013, 16:09

Jasne że okazje się trafiają. Ale trzeba do nich rozsądnie podejść :wink:

Awatar użytkownika
Dekadent
VIP
VIP
Posty: 252
Rejestracja: wt, 26 cze 2007, 15:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: Dekadent » pn, 21 sty 2013, 16:14

Tak troche po za tematem, seta spali tylko 3 litry na godzine :shock: Zawsze myśałem ze wiecej.
"A tak naprawdę za plecami wszyscy życzą Ci porażki."

Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: Enduros70 » pn, 21 sty 2013, 16:46

Postaw na luzie na trzy godziny, a jedź trzy godziny na pełnym gazie (teoretycznie)
Mnie również po lesie malutko pali, bo nie da się powariować.

Autor tematu
maico
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: wt, 1 sty 2013, 11:50
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: maico » pn, 21 sty 2013, 17:35

Dzięki właśnie o ta informacje mi chodziło a znaleźć tego nigdzie nie mogłam.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dekadent
VIP
VIP
Posty: 252
Rejestracja: wt, 26 cze 2007, 15:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dobry motor dla dziewczyny pomocy!!!

Post autor: Dekadent » pn, 21 sty 2013, 19:04

Zalezy co rozumienie po przez słowo 'jazda po lesie' czy to przeciskanie sie miedzy drzewami czy tez długie proste drogi w lesie?
"A tak naprawdę za plecami wszyscy życzą Ci porażki."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”