DYLEMAT - co wybrać ?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Marek27
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pn, 19 lis 2012, 18:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

DYLEMAT - co wybrać ?

Post autor: Marek27 » sob, 1 gru 2012, 21:08

Proszę o radę mam zamiar kupić swój pierwszy motocykl i wybór padł na dwa motocykle:
MZ 125 SM
vs

ZIPP TRACKER 250 ?

Możecie wymienić plusy i minusy obydwu motocykli? Jak przedstawia się wysokość siedziska? Jestem dość wysoki 180 cm wzrostu.
Motocykla, chciałbym używać do jazdy w lekkim terenie leśnym - szutry, utwardzone drogi.
Z góry dzięki za radę.

davidvip
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 211
Rejestracja: sob, 7 sty 2012, 02:38
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: DYLEMAT - co wybrać ?

Post autor: davidvip » ndz, 2 gru 2012, 02:54

Witaj, do rzeczy:

Jeżeli chodzi o MZ 125SM moto dobre ale jeżeli chcesz kupić chinola ZIPPa to też nie jest zły wybór zwłaszcza że ma to być Twój pierwszy motocykl.

O MZ zbytnio nie mogę Ci wiele powiedzieć jednakże ja mam chinolka o pojemności 125 (astona) mam go ponad rok i do tej pory o dziwo chodzi i nic się w nim nie działo (prócz odkręcających się śrub tylnej zębatki oraz bardzo słabej jakości łańcuch (seryjny).

Motorkiem śmigam w każdym terenie od asfaltu po hardenduro hah ;D.

Kiedyś słyszałem, że kupno chinola to loteria albo kupujesz i to cały czas jeździ i są nie do zajechania a drugi będzie się rąbał co chwilę...

PS. Motorkiem nie jeździłem na przeglądy gwarancyjne (co poczyniło się do jej utraty). A. Nie chciało mi się. B. Dawali mega zrąbany olej :(.
Wymian i przeglądów dokonywałem sam choć wymiana oleju pierwszy raz od nowości po ok. 1000KM to nie jest zbyt dobry pomysł gdy serwisówka mówi o 200KM hehe ale nic się nie stało :D.

Oraz części są stosunkowo tanie do tego typu motorków aczkolwiek czas oczekiwania na niektóre części jest przerażający nawet 2 miesiące :). Ale tłoki itp to raczej mają od ręki (zależy od serwisu).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”