Gdzie kupić moto ? (kraj) XR

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Bzyka
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: sob, 2 sty 2010, 21:37
Motocykl: TDR 125.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Okolice Czę100chowy.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Gdzie kupić moto ? (kraj) XR

Post autor: Bzyka » wt, 27 lis 2012, 17:55

Siemka, na nowy sezon planuje dosiąść jakieś enduro (najchętniej XR 600). Ale...... W Polsce ten motor nie jest tak bardzo popularny jak np. DR i ciężko kupić dobrą sztuke w dobrych pieniądzach, a jak każdy raczej wie jest to porządny sprzęt i całe szczęście lżejszy od DR ;). Do głowy mi przyszedł pomysł aby kupić takie enduro za granicą i tu pojawia się moje pytanie.... Gdzie by się wybrać po taki motocykl ?? Nie mam pojęcia w jakich krajach jak cenią sobie motocykle i gdzie by było najbliżej. W gre wchodzi raczej tylko moto z dokumentacją ponieważ mam zamiar je zarejestrować w kraju ( i przez to nie wiem czy opłaca się sprowadzać bo dojdą dodatkowe opłaty).

Kwotę w jakiej chciał bym się wymieścić to 5-6 tys. i Nie wiem czy jest z czym iść do ludzi ;D. Biorę również pod uwagę motocykle uszkodzone (silnik) ale to już jak by było za grosze żeby opłacało się remontować ;)

Jak wgl szukać sprzęta za granicą ? czy może jednak szkoda zachodu na bawienie się w podróżnika za motorem ?

Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie lub wiedzę na temat sprowadzania motocykli to prosił bym o pomoc :roll: bo ja to jeszcze młody człowiek jestem i nie za specjalnie światowy :mrgreen:

Pozdrawiam ;)
CZ 125/516 :(

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić moto ? (kraj) XR

Post autor: tobiasz86 » śr, 28 lis 2012, 18:55

Z taką kwotą to szukaj w kraju, chodź będzie ciężko, za granicę się nie opłaca bo połowę stracisz na podróż i inne wydatki.

Kaza888
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 106
Rejestracja: śr, 20 kwie 2011, 15:13
Motocykl: CR250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Leszno
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Birthday
Status : Offline

Re: Gdzie kupić moto ? (kraj) XR

Post autor: Kaza888 » śr, 28 lis 2012, 19:00

Znane mi strony to www.mobile.de, http://www.autoscout24.de/, ebay! Jak ja szukałem swojej sztuki to niestety na zachodzie ceny były dużo wyższe niż w Polsce. Nie najgorszym rozwiązaniem jest kierunek czeski. Moim zdaniem jeśli nie masz kogoś znajomego za granicą lub kogoś kto zna tamtejszy rynek to nie opłaca się ściągać sprzętu w tej cenie. Mówię ogólnie, nie o konkretnym modelu.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Gdzie kupić moto ? (kraj) XR

Post autor: sebek1516 » śr, 28 lis 2012, 19:46

Jakbyś chciał coś z Niemieć to znajomy jeździ na busach dojczland - poland do Lublina i może by pomógł bo ma powiedzmy po drodze.;)
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
Bzyka
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: sob, 2 sty 2010, 21:37
Motocykl: TDR 125.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Okolice Czę100chowy.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić moto ? (kraj) XR

Post autor: Bzyka » śr, 28 lis 2012, 21:51

Rodzinę mam w Angli i Dani. Ale raczej sprowadzenie jednego motocykla jest nie za bardzo opłacalne ;/ Chyba że akurat ktoś z nich by wybierał się do Polski i miał by jak spakować taki upominek dla mnie ;D

Na dzień dzisiejszy chyba zostanę na poszukiwaniu moto w kraju ale to nie na gwałt. Ale jeśli ktoś by miał jakieś info co do dobrego dostępu i przystępnej cenie zza granicy to z chęcią wysłucham ;)
CZ 125/516 :(

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić moto ? (kraj) XR

Post autor: Czepek » śr, 28 lis 2012, 22:15

Jak szukałem yz to brałem też pod uwagę czechy, ceny może nie z dramatyczną przepaścią, ale fakt faktem, że tam jest tego więcej.
Nie mam żadnych znajomości więc szukałem po stronach np. motoinzerce.cz (chyba tak) i powiedzmy w krajowej cenie moto były dużo bardziej zachowane (tylko z fot i opisów, bo nie byłem nic oglądać)
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

CZACHA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 11 wrz 2011, 11:38
Motocykl: Honda Crf 450R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić moto ? (kraj) XR

Post autor: CZACHA » czw, 29 lis 2012, 10:28

Jak powiedziano wyżej w de jest drożnej chyba ze długo szukasz albo od handlarza bierzesz hurtem.Moim zdaniem xr lepiej kupić w pl jeszcze jak ja szukałem 400 to pamiętam ze 600 można było znaleźć za jakieś śmieszne pieniądze,raz nawet widziałem z zawiechą od CRF chyba.Popytaj handlarzy czy by ci danego modelu nie ściągli jak ja pytałem nie było z tym problemu.
!!!!!KLIKNIJ NA LINK TO NIC NIE KOSZTUJE WESPRZYJ FUNDACJE!!!!
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj
Możesz pomagać każdego dnia to nic nie kosztuje

Autor tematu
Bzyka
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: sob, 2 sty 2010, 21:37
Motocykl: TDR 125.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Okolice Czę100chowy.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić moto ? (kraj) XR

Post autor: Bzyka » czw, 29 lis 2012, 15:53

Z tego co widzę to w czechach tego troche jest (więcej jak u nas) i to w normalnym pieniądzu. Myśle że warto wziąć pod uwagę ten kraj bo w sumie mam niedaleko ;)
CZ 125/516 :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”