Soft Enduro na oku

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Ciastuś <3
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: pn, 5 lis 2012, 18:33
Motocykl: Gilera RCR '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: EPI
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Soft Enduro na oku

Post autor: Ciastuś <3 » wt, 13 lis 2012, 18:16

Nie wiedziałem dokładnie, gdzie umieścić ten wątek, bo nie potrzebuję wiedzy jakie mi moto potrzebne, tylko czy dane moto jest godne polecenia (?).

Mam na oku Husqvarnę WRE 125 z 2001 roku za 5000zł (po neg.). Moto jest w trakcie generalnego remontu tzn.: regeneracja silnika (chyba tuleja żeliwna), łożyska NTN, łożyska w kołach, napęd, uszczelki, tłok Wossnera, korba Proxa jest w środku w dobrym stanie podobno, opony 70%. Gość wszystko wymienia i ma na tu faktury, więc nie jest to ściema. Ja teraz tylko chcę wiedzieć, czy jest to opłacalne za 5000zł? Mam takie pytanie, bo znalazłem też Huskę taką samą tylko, że z 2006 roku za cenę 5300 (po neg.), tylko, że w niej nie wiadomo jak z remontem, a jeśli mnie on wyjdzie to może mi nie wystarczyć kasy... Więc lepiej kupić starszę moto, ale w pełni sprawne (żeby jeździć bez obaw 2 sezony), czy nowsze i robić pewnie remont :/. Jeden i drugi jest raczej w spoko stanie wizualnym (w tym młodszym lekka wgniotka w dyfuzorze), wiadomo kilka rysek jedno i drugie. Starsza Huska jest odchudzona do jakichś 100 kg, a to co właściciel pozdejmował mi da + takie duperele, jak: opony kolce, oleje (chociaż są wszystkie pełne), faktury, stare części itp... Poradźcie mi proszę.

Jeśli w złym dziale to przepraszam, proszę przenieść.
http://www.youtube.com/user/PawlakMX
Zapraszam do oglądania i komentowania filmików.
Subskrypcje miło widziane :)

kamil250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 411
Rejestracja: pn, 1 lis 2010, 19:02
Motocykl: CRF 450 2005 na sprzedaż
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Soft Enduro na oku

Post autor: kamil250 » wt, 13 lis 2012, 19:20

Ceny są bardzo zbliżone do siebie, praktycznie takie same a masz moto 5 lat nowsze. Wgniotka na dyfuzorze to nie problem:
viewtopic.php?f=27&t=27709&p=185283#p185283
Moto starsze, więc pewnie inne elementy motocykla będę też bardziej wyeksploatowane, np. łożyska w zawieszeniu, tym bardziej, że jak piszesz gość jeździł nim także w zimie po śniegu-soli, więc warto to wziąć pod uwagę. Co do silnika to dowiedz się, czy w tym nowszym moto jest tuleja czy nicasil. Jeśli silnik by ładnie chodził a na cylindrze byłby nicasil to brałbym raczej moto z 2006. Wszystko oczywiście zależy od stanu, ale to już musisz na miejscu ocenić.
tel: 696 485 831 e-mail: kamil126_1996@tlen.pl

Autor tematu
Ciastuś <3
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: pn, 5 lis 2012, 18:33
Motocykl: Gilera RCR '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: EPI
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Soft Enduro na oku

Post autor: Ciastuś <3 » wt, 13 lis 2012, 19:42

Nie... On nie jeździł w zimę :D Te kolce miał tak sobie. On je kupił na wiosnę chyba, albo wcześniej ale rozebrał. Coś takiego. A z tym nowym to właściciel prawie nic o nim nie wie, dlatego nie wiem co robić :/
http://www.youtube.com/user/PawlakMX
Zapraszam do oglądania i komentowania filmików.
Subskrypcje miło widziane :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”