Motocykl Enduro zakup

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
wrx
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 4 mar 2012, 18:59
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Motocykl Enduro zakup

Post autor: wrx » śr, 15 sie 2012, 00:00

Przymierzam się do zakupu motocykla, sprecyzuje pokrótce zastosowanie maszyny:

Moje doświadczenie: YAMAHA DT 125 – użytkowałem dwa lata, wcześniej ujeżdżałem HONDĘ XL 600, od dwóch lat nie jeździłem.

-Eksploatacja codzienna. Przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi areałami ( Prowadzę gospodarstwo rolne- areały oddalone od siebie nawet do 150 km) Jazda przede wszystkim w lekkim terenie, drogi szutrowe, leśne, niekiedy przejazdy przez błoto. Dojazdy drogami asfaltowymi ok. 100-150 km.

-Od czasu do czasu dłuższy wypad weekendowy 300-500 km (ze względu na brak czasu, myślę, że raz na miesiąc)
Użytkowanie wyczynowe odpada, ewentualnie od czasu do czasu trudniejszy teren jeśli się natrafi na leśny trakt po opadach, w miarę możliwy do przejechania, (bez topienia maszyny w błocie)

Zastanawiam się pomiędzy:
-Yamahą Xt 660Z TENERE
-BMW SERTAO / BMW G650 GS

A może jakiś inny model polecacie ?
Oraz przede wszystkim nówka czy używany ? z jednej strony dosyć wysoka cena, ale jeszcze byłbym wstanie przełknąć a z drugiej można otrzymać sprzęt o wiele taniej, a jeśli nie trafie na minę i wykona się niezbędny serwis to tylko pozostaje połykać kilometry.
Przebiegi roczne do 8- 10 tys km.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

253barek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 320
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl Enduro zakup

Post autor: 253barek » pn, 20 sie 2012, 16:56

te motory które podałes wg.mnie są za duże i za ciężkie bo jak przyjdzie wjechac w las cięższy teren to to nie ma szans
ja bym sie zastanowił może nad hard enduro typu exc 530 albo suzuki drz 400
jeśi masz na nowy motocykl to i pewno na utrzymanie bys miał a taki motor da wiele frajdy no i nie jest za ciężki
a może ktm 690 lub bmw G650 xchallenge to już na pewno powinno Ci odpowiadać

mikozniak
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 134
Rejestracja: śr, 20 paź 2010, 16:14
Motocykl: Yz250f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl Enduro zakup

Post autor: mikozniak » pn, 20 sie 2012, 17:15

Albo to co miałeś wcześniej, czyli Honde Xr 600 lub 400. Masz jeszcze np Kawasaki KLX 250.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”