Proszę o radę o 250 4T dla niskiej osoby :)

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Damian_eM
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 3 lip 2011, 20:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Proszę o radę o 250 4T dla niskiej osoby :)

Post autor: Damian_eM » śr, 18 lip 2012, 20:48

Witam!

Od pewnego czasu rozglądam się za nowym motorem. Wcześniej jeździłem YZ85 LW. Był to mój pierwszy motor crossowy dlatego chciałem mały i lekki aby dobrze nauczyć się podstaw i techniki jazdy. Teraz rozglądam się za większą pojemnością i tym razem 4T. Dużo czytałem o różnicach między 2T i 4T więc podstawy już znam. Teraz jeżeli chodzi o konkretny model. Planuje kupić Kawasaki KXF 250 najchętniej rocznik 09r. o ile fundusze pozwolą. Jeżeli nie to będę szukał KXF w rocznikach 06-08. Podobno model 06 był bardzo udanym modelem. Na forum też się znalazło kilka pozytywnych opinii. Tylko teraz czy będzię to odpowiedni motor dla osoby która ma zaledwie 165cm i 70kg? Można uznać że będę jeździł amatorsko, niedzielne wypady na tor, las, żwirownie. Rozglądam się również za CRF250 rocznik bliski 06r. Proszę szczególnie osoby które posiadają bądź posiadały KXF o opinie na temat tego modelu.

magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o radę o 250 4T dla niskiej osoby :)

Post autor: magi » śr, 18 lip 2012, 22:20

Jesli chodzi o wzrost to nie jest przeszkada waga tym bardziej,byle bys dostal do podnozkow.Co do kxf 250 z 2006r,kumpel ma juz 3 sezon i sobie chwali lecz,moze warto pomysleco 2t

Autor tematu
Damian_eM
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 3 lip 2011, 20:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o radę o 250 4T dla niskiej osoby :)

Post autor: Damian_eM » śr, 18 lip 2012, 22:54

Czemu warto zainteresować się w tym przypadku 2T? Jak dobrze myślę pewnie chodzi o poj. 125cc. Bo 250 w 2T wyrwałaby mi ręce :lol: Jakieś propozycje odnośnie 125 w 2T? 4T przekonuje mnie tym że jest bardzo "poukładany" co za tym idzie podczas jazdy w każdym zakresie obrotów jest ta moc :)

aju125
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 261
Rejestracja: ndz, 24 cze 2012, 14:04
Motocykl: crf 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o radę o 250 4T dla niskiej osoby :)

Post autor: aju125 » czw, 19 lip 2012, 10:43

Mam dwie CRki125 i jestem z nich zadowolony (miałem trochę problemów ze starszą ale była to kwestia tylko regulacji i zepsutej cewki) Części dostępne raczej bez problemu, te 40 parę koni nawet robi robotę. Przy dobrym podejściu do tematu na 4 biegu umiem to postawić na koło (zębatka przód 11 tył nie pamiętam)
Na początku kupiłem CR250 dlatego że jeżdżę na gsxr 1000 który ma 190koni i te 64~konie w CR mnie rozbawiły do bólu. Fakt jest taki że 1 jazda w lesie to była tragedia. O ile na prostych to faktycznie nie robi wrażenia dla mnie to pierwsze dziury i teren i motor wyjeżdżał mi z pod zadka co chwila, o ilości gleb nie wspomnę. Postanowiłem nauczyć się jeździć na 125 i teraz wiem że to dobry wybór. Idzie mi zdecydowanie lepiej, nawet zaczynam kombinować z nogami przy skokach :rolleyes:
Czasami przejadę się na CRF250 więc jak piszesz 4T, fakt jest bardziej "kulturalny" niż CR250 ale... w terenie dalej "wyrywa ręce" Zresztą, tak jak jeżdżę to i 125 potrafi zdrowo mnie ponieść.
(raczej zawsze odkręcam na maks ;) )
nie ważne to ilu mi pluje, jestem jak xenon iluminuje ^^

Autor tematu
Damian_eM
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 3 lip 2011, 20:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o radę o 250 4T dla niskiej osoby :)

Post autor: Damian_eM » czw, 19 lip 2012, 11:21

Miałem właśnie okazje przejechać się YZ 125 z 05r jeszcze na starej ramie i szczerze na kretym torze strasznie się męczyłem zmianami biegów i trzymaniem jej na wysokich żeby dobrze zbierać bandy. Między yz85 a yz125 odczułem różnice na torze szczególnie jeżeli chodzi o wagę i wielkość (nie ukrywajmy yz85 to malutki cross). Ale nie odczułem aż takiej wielkiej różnicy w mocy (pewnie wynikało to z tego że yz85 ok.30 koni/65kg wagi a yz125 39/95kg wagi). Na mokrym torze kiedy było błoto i stała woda 2T miały ciężko natomiast 4T dawały nawet radę stąd też zainteresowanie 4T. Wiem że dobrego 4T ciężko kupić poza tym cena jest praktycznie dwa razy większa niż za 2T 125, do tego jeszcze zawory i rozrządy. Ogólnie poważniejsza zabawa jeżeli chodzi o serwisowanie ale sama jazda wydaje mi się być nie tyle co łatwiejsza ale bardziej przyjemniejsza :)

Duriv
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 158
Rejestracja: pn, 17 maja 2010, 20:34
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o radę o 250 4T dla niskiej osoby :)

Post autor: Duriv » ndz, 22 lip 2012, 00:32

Sprzęt świetny. Dobrze się prowadzi, wytrzymały i części łatwo dostępne. Akurat sprzedaję. :)
Kręgosłup uszkodziłem, i z rok koniec latania.
http://allegro.pl/kawasaki-kxf-250-kapi ... 29914.html

Kontakt numer w aukcji.
Rysunki techniczne, projekty CAD i inne. Polecam się ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”