Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
jarma_89
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 10 maja 2012, 08:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: jarma_89 » wt, 29 maja 2012, 17:20

Witam, szukam pierwszego moto, jestem nastawiony na 125 2t, doświadczenia brak. Mieszkam w IRL, ceny maszyn są bardzo różne, w ogłoszeniach są roczniki 98 po 1700e a obok 05 za 1200e więc rozbieżność jest spora. Nie jestem nastawiony na żadną konkretną markę, pytanie brzmi czy w rocznikach powiedzmy od 00 do 05 wystrzegać się jakiegoś konkretnego modelu? Czy jakiejś marce w tych latach trafił się felerny rzut? Czy może co rok, wszyscy wypuszczali tak samo dobre maszyny. Kolejne pytanie, może ktoś rzucić okiem na te ogłoszenia i napisać czy roczniki podawane przez sprzedawców pokrywają się z rzeczywistością
http://www.donedeal.ie/for-sale/motorbikes/3407135
http://www.donedeal.ie/for-sale/motorbikes/3379124
http://www.donedeal.ie/for-sale/motorbikes/3357536
http://www.donedeal.ie/for-sale/motorbikes/3417372
Na razie nie biorę żadnego z tych motorów pod uwagę, chce się tylko dowiedzieć, czy wałki na rocznikach są tak samo powszechne jak w PL. Z góry dzięki za pomoc

davidvip
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 211
Rejestracja: sob, 7 sty 2012, 02:38
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: davidvip » wt, 29 maja 2012, 22:32

Cześć:

http://www.donedeal.ie/for-sale/motorbikes/3407135 to jest 250ccm :)

Hmm, dobry wybór to może YAMAHA YZ 125 (od 05r.) na alu ramie.
Ale widziałem że też pokazałeś YZ z 04r. ja mam 03r. i chodzi naprawdę dobrze (tylko, że trochę w nią wpakowałem).

01r. hmm nie znam, nie wiem co tam się działo...

Pamiętaj by też mieć na strój bo jest bardzo ważny!

Autor tematu
jarma_89
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 10 maja 2012, 08:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: jarma_89 » wt, 29 maja 2012, 23:33

Te ogłoszenia wrzuciłem tylko tak poglądowo, wiem że to ćwiartka, chodziło o to żeby ktoś sprawdził czy sprzedawcy są szczerzy i roczniki z opisu pokrywają się z rzeczywistością, czy jednak są wałki tak jak w PL. Dzięki za ospowiedź

kl06g12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 45
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 18:34
Motocykl: Cr125'05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: kl06g12 » śr, 30 maja 2012, 16:33

http://www.donedeal.ie/for-sale/motorbikes/3379124 to na pewno nie jest 2002 tylko coś z roku 2000 lub nizej :)

Kre_K
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 455
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 13:36
Motocykl: cyryfy
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: Kre_K » śr, 30 maja 2012, 18:41

ogolnie kazdy z tych motocykli ktore podales ma ma walek na roczniku.
bierz to,co jest w najlepszym stanie za jak najmniejsza cene
:)
---------------------------

Autor tematu
jarma_89
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 10 maja 2012, 08:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: jarma_89 » śr, 30 maja 2012, 20:52

dzięki wielkie za pomoc
a jak z modelami z roczników 00-05 były takie, które sypały się częściej niż inne?
jak na razie najlepsze opinie chyba zbiera YZ

Kre_K
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 455
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 13:36
Motocykl: cyryfy
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: Kre_K » śr, 30 maja 2012, 22:18

temat kupna pierwszej crossowki jest tak zlozony,jak samo pojecie mechaniki takiego motocykla.
nie mozna powiedziec bierz cr bo rm to gówno,chociaz opinii takich tutaj jest pelno.
kupujac motocykl musisz zwrocic uwage na jego stan,przebieg (mysle,ze przy 8 letniej maszynie bedzie to kosmiczna ilosc mth) stopien 'wydymania' elementow.
zwroc uwage na stosunek wlasciciela do maszyny.jak bedzie to pan Mieciu gdzies tam mieszkajacy pod Ukraina i stosujacy sciski stolarskie zamiast prasy do lozysk lub mixolu,nie spodziewaj sie rewali po tym sprzecie,ale jak trafisz na chlopaka sumiennie serwisujacego (polecam motocykl po zawodniku) sprzet,zajawkowicza,ktory nie szczedzi kazdej zlotówki na swoje hobby-prawdopodobienstwo kupienia trupa spada.
---------------------------

Autor tematu
jarma_89
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 10 maja 2012, 08:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: jarma_89 » czw, 31 maja 2012, 02:18

sprawa wygląda tak, szukam moto w IRL, z tego co czytam po ogłoszeniach w 95% sprzedawanych maszyn są nowe tłoki, napędy i płyny a połowa w ogóle jest świeżo po odbudowach silników. Z jednej strony nie wierzę ale z drugiej strony tutaj jest inna rzeczywistość i tak naprawdę duży remont moto zrobię z jedną a samą maszynę (według opisu w ekstra stanie) kupię za 3 wypłaty... z tym, że wypłata jest co wtorek więc ludzi na to stać. Jaka jest ogólna opinia o motorach z UK/IRL? Wiem, że o szosówkach/plastikach mówi się, że rdzewieją ale co o MX? Mieliście kontakt z crossami z wysp w PL? Można o nich powiedzieć, że są bardziej zadbane niż te z PL? I w ogóle to czy motorki na rynek UK/IRL są identyczne jak na reszcię kontynentu czy może są jakieś różnice?

Taki Tam Gar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 236
Rejestracja: czw, 12 kwie 2007, 18:23
Motocykl: Było CRF 250, YZ 125, YZF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: Taki Tam Gar » czw, 31 maja 2012, 15:25

Tam są modele europejskie również. Różnica jest między stanami i resztą świata. Niektóre motory tam mają inny kąt główki ramy i czasami jakieś niuanse. Właściwie te same motory. Co do motorów z UK, do polski faktycznie przyjeżdżają często crossówki w lekko podgnitym stanie, ale na miejscu nie bałbym się tego. W końcu sam to sprawdzisz.
yyyyn? Yyyyyyyyyn?

magi
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 307
Rejestracja: sob, 7 mar 2009, 22:16
Motocykl: Sx 125 2008
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: magi » czw, 31 maja 2012, 15:45

mialem kilka motocykli 2 sx,yz,kx,yzf... i na swoim przykladzie powiem jak to wygladalo u mnie
yz 125 minusy urywajace sie zawory wydechowe mi urwal sie 2 razy robiac w silniku balagan(zniszczyl nicasil,tlok...)Zaraz ktos napsize ze nie dbalem,ze to tylko u mnie,ze zle zlozony,prosze zobaczyc w ogloszeniach ile ludu szuka uzywanych zaworow wydechowych.
kx jesli chodzi o silnik to wszystko jest fajnie rozwiazane mi osobiscie w motocyklach japonskich nie podobaja sie hamulce,charakterystyka zawiezenia.
Sx plusy hamulce,zawieszenie PDS,hudrauliczne sprzegla,charakterystyka silnika,mozliwosc regulacji zaworu wydechowego,piekny design,mi osobiscie bardzo odpowiada pozycja za kiera ktm-a ,zmusza do agresywnej jazdy,(kat glowki ramy)
Jeden lubi jak mu cygani graja a drudzy jak mu buty smierdza decyzja nalezy do Ciebie

Autor tematu
jarma_89
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: czw, 10 maja 2012, 08:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: jarma_89 » czw, 31 maja 2012, 16:19

a miał ktoś z was styczność z supermoto? bo ostatnio do głowy wpadł mi też taki pomysł tylko, że wtedy trzeba by znaleźć jakieś enduro, motor nie robiłby dużych tras, głównie jazda po mieście, czasami jakiś wypad do sąsiedniego miasta oddalonego o 60km, koszty utrzymania powinny być mniejsze, co polecacie do takiej jazdy? Nie chcę nic bardzo ciężkiego, moto ma być jak najlżejsze ale ma mieć wystarczająco dużo mocy, jakieś dt 125 raczej odpadają bo to będzie za słabe, dr 350?

co myślicie o husce 125sm/yamasze dt x 125?
niby odblokowane mają ponad 30koni, przy masie 110kg na kołach supermoto na asfalcie to się naprawdę zbiera czy trzeba się odpychać nogami przy ruszaniu? 23 latek nie będzie wyglądał idiotycznie na takim motorku? może to raczej zabawka dla dzieci

edit by mod: nie pisz post pod postem, ostatni raz poprawiam później będzie spam

adis
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 50
Rejestracja: pt, 26 lis 2010, 20:58
Motocykl: Honda CRM 125 JD10
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Która setka na początek tor, sporadycznie łąka

Post autor: adis » czw, 21 cze 2012, 18:35

Z tego co wiem to DT125 X ma tyle samo kucy co zwykla DT 125. Różni sie tylko wygladem, kołami a tak to to samo. Na Twoim miejscu wybrałbym 4T ze względu na to że chciałbyś czasem pojechać do miasta oddalonego o 60km. Lecz nie wiem jaki przedział cenowy Cię interesuje, bo znalezienie lekkiego taniego enduraka 4T nie będzie łatwym zadaniem.
Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”