Co dla mnie polecicie? 2T czy 4T? Czy poradze sobie?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Rams
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 524
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 22:30
Motocykl: mechaniczna pomarancza
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sta
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co dla mnie polecicie? 2T czy 4T? Czy poradze sobie?

Post autor: Rams » czw, 17 maja 2012, 21:12

Czepiacie się, chciałem to ująć w cudzysłowu. Jazda na 4t jest dużo łatwiejsza niż na 2t.

wo09
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: pn, 2 paź 2006, 19:30
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co dla mnie polecicie? 2T czy 4T? Czy poradze sobie?

Post autor: wo09 » czw, 24 maja 2012, 09:05

Podzielam zdanie kolegi "CZACHA", kwota 7,5 tyś jest za mała na zdrowe 4t. Jeśli chcesz motor w tych pieniądzach to tylko 2t, sam jeździłem 2-taktem teraz jeżdżę 4-taktem i powiem ci, że główna przewaga 4t to mocny dół i większa elastyczność - ale za to większa waga i droższe utrzymanie. Może posłuchasz mojej rady nie pakuj się w 4t w tych pieniądzach, chyba że kupisz od dobrego znajomego i będzie względnie sprawne.

adoado0
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: śr, 24 cze 2009, 15:46
Motocykl: YZ450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Chojnice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co dla mnie polecicie? 2T czy 4T? Czy poradze sobie?

Post autor: adoado0 » czw, 24 maja 2012, 14:12

Zaprzeczam sam sobie? To dlaczego amatorom zawsze nie polecić 2T 250? Jeżeli coś jest zbyt wymagające to może być to granica nie do przeskoczenia, wydaje mi się, że należy dawkować wymagania, to jest tak jakby wrzucić od razu na głęboką wodę. Napisałem na swoim przykładzie, do rozważenia, a nie jako wyznacznik - ja na 250 musiałem się szarpać z motocyklem, a na 450 mogę jechać szybciej, przyjemniej i bardziej skupić się na aspektach technicznych. Ok, zależy co kto rozumie, że się wiecej nauczy. Wydaje mi się, że ciężko określić. Jeżeli kolega ma pojęcie to może kupić 250 2T, zresztą oba są mocne, niemniej dla mnie 4T jeździ lepiej i daje więcej pola manewru dla amatora.

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Co dla mnie polecicie? 2T czy 4T? Czy poradze sobie?

Post autor: andrzej555 » pt, 25 maja 2012, 17:10

jazda na 4t to coś pięknego przerobiłem wiele dwusuwów i nigdy więcej,wszyscy moi koledzy mieli tak jak ja 2t i żaden już nie ma każdy ma 4t ,kolego 4t jest droższe w zakupie ,ale jazda jest o niebo lepsza,droższe w sensie,że za dobry 4t trzeba słono zapłacić
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”