Zakup nowszego moto (2T) po RMX 250 pomoc, opinie

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
Luki-Suzuki
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 92
Rejestracja: śr, 30 mar 2011, 13:48
Motocykl: Suzuki RMX 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zakup nowszego moto (2T) po RMX 250 pomoc, opinie

Post autor: Luki-Suzuki » ndz, 1 kwie 2012, 20:38

Witam jako że sprzedałem swoje dotychczasowe moto Suzuki RMX 250 2T i planuje zakupić coś nowszego. Szczerze mówiąc bylem bardzo zadowolony z RMX-a pomimo że był z rocznika 89r ale nic się nie psuło itd. Gadałem z różnymi ludźmi związanymi z MX i mówili że starsze motory są dużo lepsze i mocniejsze niż nowe nie wiem jak to do końca jest bo nie miałem nowego moto jeszcze. Przebywam w Anglii i powiem że jest tam spory wybór moto bo MX jest bardzo popularny tylko dziwi mnie fakt że np motory z rocznika 2003-2004 np honda crf250 czy yamaha yz250 chodzą po 1500-1600 funtów co wydaje mi się bardzo tanio (ja swojego rmx-a sprzedałem za 1000funtów i to po 3 dniach aukcji na ebay-u zainteresowanie było mega wielkie) i mam takie pytanie czy te nowsze motory psują się bardziej i są bardziej awaryjne niż starsze jakich roczników nie kupować proszę o opinie ludzi którzy mieli styczność bo trochę czasu spędziłem na forum czytając posty ale opini jest mnóstwo. Biorę pod uwagę honda, yamaha, kawasaki, suzuki może wezmę np RM 250 tylko że ceny są dużo większe tego samego rocznika niż np hondy cr czy crf. Teren w jakim będę śmigał to tak jak dotychczas pagórki, pola podmokłe tereny nie wybieram się na tor w najbliższym czasie napewno. Z góry dzięki za wszelkie opinie podpowiedzi.
Załączniki
rmx.jpg
rmx.jpg (134.07 KiB) Przejrzano 6385 razy
rmx.jpg
rmx.jpg (134.07 KiB) Przejrzano 6385 razy

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zakup nowszego moto (2T) po RMX 250 pomoc, opinie

Post autor: tobiasz86 » pn, 2 kwie 2012, 14:23

Jeśli chodzi o enduro, a o tym piszesz to w 2t nie ma wielkiego wyboru. Może KTM EXC 200/250, cross typu CR czy RM raczej słabo się nadają na twoje potrzeby, ale to nie znaczy że się nie da. Co do nowszych motorów to tak jak mówisz, może nie tyle częściej się psują co częstszych remontów wymagają.
ps. CRF to 4T

Autor tematu
Luki-Suzuki
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 92
Rejestracja: śr, 30 mar 2011, 13:48
Motocykl: Suzuki RMX 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zakup nowszego moto (2T) po RMX 250 pomoc, opinie

Post autor: Luki-Suzuki » pn, 2 kwie 2012, 17:43

a czemu wymagają częstszych remontów co są słabiej zrobione? sorki za pytania ale nie jestem wyjadaczem w MX i nie mam dużej wiedzy na ten temat wiem po prostu z cen bo obserwuję że młodsze są bardzo tanie w porównaniu do starszych modeli. Patrzałem też na KTM-a ale czemu te motory ktore wymieniłem się nie nadają używałem rmx-a 2T i nie narzekałem.

ForestRider
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 189
Rejestracja: wt, 26 sty 2010, 20:38
Motocykl: Kxf 250
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zakup nowszego moto (2T) po RMX 250 pomoc, opinie

Post autor: ForestRider » pn, 2 kwie 2012, 18:15

No właśnie miałeś rmx a to jest enduro. Ja też bym na twoim miejscu szukał enduro zawsze to większy bak, inna charakterystyka silnika. I zbytnio bym się nie przejmował opinią że nowsze trzeba częściej serwisować choć ja pierwszy raz o tym słyszę. Pozdrawiam
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.
,,Żyję na krawędzi, żeby nie zajmować dużo miejsca" :D
,,Lots of people are fast on a tuesday...not many are fast on saturday" Jeremy McGrath

ArtekSzef1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 49
Rejestracja: sob, 17 gru 2011, 11:18
Motocykl: rm 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krzyszkowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zakup nowszego moto (2T) po RMX 250 pomoc, opinie

Post autor: ArtekSzef1 » pn, 2 kwie 2012, 18:55

"Luki-Suzuki"]a czemu wymagają częstszych remontów co są słabiej zrobione? sorki za pytania ale nie jestem wyjadaczem w MX i nie mam dużej wiedzy na ten temat wiem po prostu z cen bo obserwuję że młodsze są bardzo tanie w porównaniu do starszych modeli. Patrzałem też na KTM-a ale czemu te motory ktore wymieniłem się nie nadają używałem rmx-a 2T i nie narzekałem.
Dlatego że silniki są bardziej wyżyłowane ,ja kupiłem 3 tygodnie temu rm 250, 2004 rok w bardzo dobrym stanie za 6300zł.

Autor tematu
Luki-Suzuki
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 92
Rejestracja: śr, 30 mar 2011, 13:48
Motocykl: Suzuki RMX 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zakup nowszego moto (2T) po RMX 250 pomoc, opinie

Post autor: Luki-Suzuki » pn, 2 kwie 2012, 18:57

ale czemu np RM 250 roczniki 2000-2001 są droższe niż Cr-y 2003-2005? RMX-ów dużo nie ma dlatego patrzę RM-y ktorych w Anglii jet bardzo dużo są bardo popularne. Wiadomo chcęjak najmłodszy motor ale jeśli np 2001 z Suzuki ma być lepszy np od Hondy czy Yamahy z 2003-2004 to węzme Suzi tylko nadal nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi czemu tak jest a przekopałem sporo forum google itd.

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zakup nowszego moto (2T) po RMX 250 pomoc, opinie

Post autor: tobiasz86 » pn, 2 kwie 2012, 19:11

I zbytnio bym się nie przejmował opinią że nowsze trzeba częściej serwisować choć ja pierwszy raz o tym słyszę.
to a takim razie mam prośbę do autora. Napisz proszę, jak długo jeździłeś swoim rmx'em mnij więcej km/Mh/sezony i co w tym czasie robiłeś przy nim, głównie chodzi mi o silnik i z ciekawości zużycie paliwa i zobaczymy jak wypada na tle dzisiejszych 2T
Enduro: Jak kolega wyżej napisał, główna różnica to inna charakterystyka- lepszy dół i elastyczniejszy silnik, często inne przełożenie skrzyni, miększe zawieszenie, koło tył 18", większy zbiornik paliwa, oświetlenie/instalacja, trochę dłuższa żywotność silnika niż w typowym crosie.
Niestety minusem jest trochę większa waga.
PS. A czy 4T w ogóle nie wchodzi w grę? Są też fajne maszynki bardzo żywotne: xr400, drz400, dr350 i inne

Autor tematu
Luki-Suzuki
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 92
Rejestracja: śr, 30 mar 2011, 13:48
Motocykl: Suzuki RMX 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zakup nowszego moto (2T) po RMX 250 pomoc, opinie

Post autor: Luki-Suzuki » sob, 14 kwie 2012, 20:50

a więc tak moto kupiłem od znajomka i on robił cały remont silnika i zawieche a potem złamał nogę i juz nie mógł jeżdzić wiec kupiłem go ja. Miałem go ponad rok i zrobiłem tylko przednia zawiechę oczywiście (zresztą u kolegi z forum 20 Racing) wymieniałem olej w skrzyni filtr powietrza ale nic z silnikiem przejechane miał około35mth. Mój to wlaśnie był enduro koło 18", duży bak cała instalka elektryczna byla ale było oświetlenie pościągane. Przeglądam ciągle jakieś moto najbardziej myślę nad kolejnym Suzuki albo Honda może jakaś Kawa KTM-a raczej nie chce wygląd mi sie nie podoba i Yamahy też raczej nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”