Cross do lasu/ na łąki do kwoty +/- 5000zł

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
moquai
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: wt, 14 wrz 2010, 20:54
Motocykl: EXC-R 530
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cross do lasu/ na łąki do kwoty +/- 5000zł

Post autor: moquai » czw, 16 lut 2012, 19:23

Kup DRZ400. Naprawdę w sam raz. Ja znalazłem za 5800pln rocznik 2001, sprzedałem za 5200 (moto bez rejestracji). Jeździłem sezon i dała mi naprawdę dużo wrażeń ,nie było górki gdzie by nie wjechała. Oddaje moc spokojnie, nie ma pierdolnięcia. Można się na takim moto dużo nauczyć a i pokory nabrać jak porządnego dzwona zaliczysz.

dzk1990
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: pt, 21 sie 2009, 11:48
Motocykl: Cagiva T4 350E
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Parczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Cross do lasu/ na łąki do kwoty +/- 5000zł

Post autor: dzk1990 » pt, 17 lut 2012, 16:43

witam.na Twoim miejscu skupilbym sie jednak na 4T. dlaczego? tak jak wyzej pisali koledzy-koszty utrzymania (spalanie, remonty). poza tym 4T w przeciwienstwie do 2T fajnie ciagnie od niskich obrotow. ja uzywam moto dokladnie do takich celow do jakich Ty potrzebujesz. oto moje typy na idealne moto dla Ciebie :) :
1. Honda XR400-najtrwalszy motocykl z jakim mialem do czynienia (gdyby wszystkie moto takie byly to serwisy moglyby zbankrutowac :lol: ) ,trwala, prosta, niezawodna i oszczedna konstrukcja. silnik chlodzony powietrzem i olejem z chlodniczka olejowa (wbrew temu co niektorzy twierdza nie jest latwo ja przegrzac).jest rowniez XR250 (katowalem taka 3 lata bez zadnej awarii). kwota zakupu XR400 od ponad 5 tys zl wzwyz (za naprawde ladna trzeba zaplacic 7)
2.Suzuki DR350-charakterystyka podobna jak przy XR, z tym ze DR'ka jest troche slabsza. ceny wachaja sie duzo w stosunku do siebie ze wzgledu na stan techniczny
3.Kawasaki KLX300-rowniez zywotna konstrukcja w dodatku lekka w prowadzeniu.ceny ladnych egzemplarzy od 5 tys zl
4.Suzuki DRZ400-rowniez uchodzi za bezawaryjne, jednak moim zdaniem mimo wszystko wymaga troche wiecej uwagi niz w/w motocykle.jego zaleta jest elektryczny rozrusznik.wystepuja wersje S (slabsza i zywotniejsza) i E (mocniejsza).cena zakupu godnego egzemplarza ok 6 tys i w gore :wink:
5.mniej popularne motocykle np XT350, Cagiva T4 350E. stare, proste, dobre konstrukcje. jedyny problem w ich przypadku to dostepnosc czesci. te ostatnie motocykle kupisz zdecydowanie najtaniej wiec warto sie nad nimi zastanowic.

sam obecnie jezdze na wspomnianej Cagivie i jak narazie mam bardzo dobre odczucia co do tego sprzetu.silnik chlodzony powietrzem i olejem z chlodniczka olejowa.rozrusznik elektryczny i nozny.pewnie za chwile zostane zlinczowany ale smiem twierdzic ze jest mocniejsza od DR 350 (jezdzilem wszystkimi motocyklami o ktorych pisze).jedyny problem to dostepnosc czesci, choc mozna sobie i z tym poradzic.czesci kupuje sie na zamowienie badz na ebayu.moja cagiva sluzyla w jednostce wojskowej we francji wiec jej stan jest naprawde b.dobry a w dodatku kupilem ja za smieszne pieniadze.dlatego warto sie zastanowic nad czyms w tym rodzaju.

co do samego poszukiwania i kupna moto to spodziewaj sie ze znalezienie ladnego egzemplarza sposrod tych ktore Ci wymienilem moze nie byc latwe (kto ma ladna sztuke rzadko sie jej pozbywa).dlatego musisz sie uzbroic w cierpliwosc i nie napalac sie jak tylko cos sie trafi.zorientuj sie w cenach czesci eksploatacyjnych zebys podczas ogledzin mogl sobie wyliczyc ile $ na pierwszy rzut oka bedziesz musial dolozyc.a najlepiej jak napisano wyzej, wez sobie kogos doswiadczonego jako doradce.pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”