czy jest sens kupować 2t?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
domin159
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 11 gru 2011, 11:45
Motocykl: SUZUKI DR 350 se 96r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

czy jest sens kupować 2t?

Post autor: domin159 » wt, 20 gru 2011, 15:58

witam.
mam 16 lat, ten sezon przejeździłem na dr 350 i myślę że dobrze mi idzie. myślę nad zakupem jakiegoś crossa 2t tylko zastanawiam się czy jest sens. nie chcę aby się okazało że sprzedam motor w idealnym stanie, objadę całą Polskę i się okaże, że zostanę z niczym. kolejny dylemat to czy 250 czy 125? 250 podoba mi się moc, jego reputacja (każdy wie że 250 2t to morderca) oraz to, że nie będę musiał zmieniać w przyszłości na inne moto. 125 2t też fajne i można trochę powybierać bo jest tego troszkę. kolejny dylemat to czy do 6500-7000zł kupię coś w czym tylko zmienię olej i ewentualnie jakieś duperele i będę latał czy jednak trzeba będzie pomyśleć o nowym tłoku itp., ponieważ czasami jak czytam opisy i ktoś pisze, że tłok zmieniony przed sezonem więc można wsiadać i latać to ręce opadają.

ArtekSzef1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 49
Rejestracja: sob, 17 gru 2011, 11:18
Motocykl: rm 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krzyszkowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czy jest sens kupować 2t?

Post autor: ArtekSzef1 » śr, 21 gru 2011, 10:00

Ja bym ci doradził 125, za tą kase ktorą masz wyrwiesz coś ładnego marka obojętna.
sam planuje kupić 125, w 250 lepiej się nie ładuj za mocne, i ciężej trafić coś dobrego.
Na 125 więcej się nauczysz i sprobojesz czegoś nowego, mysle ze nie pożałujesz tej decyzji Pozdrawiam. :D

Peti
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: śr, 14 gru 2011, 15:29
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czy jest sens kupować 2t?

Post autor: Peti » śr, 21 gru 2011, 19:50

Mogę ci to samo doradzić byłem oglądać honde cr 250 w kiepskim stanie się znajdowała, dużo pracy przy niej było i zrezygnowałem 2 dni później kupiłem aprilie rx 125 i jestem strasznie zadowolony, w tej samej cenie a stan techniczny o klase lepszy. Jeśli chodzi o moc to zdecydowanie cr ale jak dasz rx 125 gazu to się można zdziwić pozytywnie. Ja cię zachęcam do enduro, decyzje musisz podjąć i tak sam powodzenia

Kyio
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: czw, 1 sty 2009, 05:56
Motocykl: honda cr125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czy jest sens kupować 2t?

Post autor: Kyio » śr, 21 gru 2011, 20:20

tez polecam 125, jak cos to mam do sprzedania honde cr 125 rok 2007, kupiona w 2009 roku. Honda jest w bdb stanie, jesienia byl zmieniony tlok, zrobione przednie zawieszenie oraz wymienione lozyska wahacza i kiwakow, a dodatkowo nowy naped x ringowy za 400 zl. Z dodatkow to klamka sprzegla sunline nielamliwa oraz adapter + wieksza tarcza przedniego hamulca. Jak cos to pisz na pw. Od remontu wyjezdzilem jakies 10 mth.

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: czy jest sens kupować 2t?

Post autor: sebek1516 » śr, 21 gru 2011, 20:34

Gdzie chcesz jeździć tym motorem?
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
domin159
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 11 gru 2011, 11:45
Motocykl: SUZUKI DR 350 se 96r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czy jest sens kupować 2t?

Post autor: domin159 » śr, 21 gru 2011, 22:16

Peti
chyba przesiadka z dr-a 350 na apke 125 to było by nieporozumienie w tym przypadku ponieważ dr jest o wiele mocniejszy i ogólne lepszy od niej. rx 125 to coś jak dt a takie coś mnie kompletnie nie interesuje.

sebek1516
chcę jeździć głównie po żwirowni, czasami przejadę się po lesie ale raczej nie żadne długie proste. jak jeżdżę po żwirowni to głównie zakręty, podjazdy i skoki. w sumie najbardziej lubię skakać. dr mi się wydaje do takiej jazdy za ciężki i trochę mu brakuje zawieszenia.

czy w polsce w ogóle da się znaleźć crossa 2t po remoncie, do jazdy, a nie do remontu? krew mnie zalewa jak widzę w opisie tłok zmieniony przed sezonem albo co lepsze dwoma, wsiadać i jechać. a jeszcze gorzej jechać po trupa przez pół polski i na miejscu próbować się opanować żeby nie zrobić krzywdy oszustowi.

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czy jest sens kupować 2t?

Post autor: Czepek » śr, 21 gru 2011, 22:36

domin159 pisze:
czy w polsce w ogóle da się znaleźć crossa 2t po remoncie, do jazdy, a nie do remontu? krew mnie zalewa jak widzę w opisie tłok zmieniony przed sezonem albo co lepsze dwoma, wsiadać i jechać. a jeszcze gorzej jechać po trupa przez pół polski i na miejscu próbować się opanować żeby nie zrobić krzywdy oszustowi.
Na pewno nie w tej kasie. Chyba, że wycackany rocznik ~99.
Nikt Ci ideału za grosze nie puści, wiem po sobie bo swojego kata też nie miałem zamiaru oddawać po "kursie allegro" , bo niektóre i nawet 05 stały po 6,5 tyś. jak widać, ktoś to docenił.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Ce eRa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 233
Rejestracja: śr, 29 kwie 2009, 22:00
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czy jest sens kupować 2t?

Post autor: Ce eRa » śr, 21 gru 2011, 22:46

A zastanawiałeś się nad exc?
Piszesz, że będziesz przeważnie ujeżdżał żwirownie, a tu chyba bedzie dobre enduro bo ma światło i na luzie bez strachu bedziesz mógł wieczorem/nocą wracać na chatu.Za te pieniądze kupisz jakąś setkę.
250 to teoretycznie też nie jest złe rozwiązanie, bo będziesz miał moc w zapasie(albo i nie :p), utrzymanie wyjdzie trochę taniej bo nie będziesz musiał tak często np:zmieniać tłoka i może spalić mniej paliwa jak będziesz używał niższego zakresu obrotów.Ale czy masz na tyle oleju w głowie żeby się na niej nie zabić?To zależy tylko od Ciebie.Te ok. 60 koni to nie jest takie hop-siup.
A ten pomysł z Apką... pozostawmy bez komentarza...

Da sie kupić moto w dobrym stanie.
Ja planuje sprzedać swój wychuchany, wyremontowany w stanie bdb+- egzemplarz z 2000r za 6500, ale to dopiero latem.Nie wiem czy ktoś to doceni, ale pożyjemy zobaczymy... :lol:

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czy jest sens kupować 2t?

Post autor: Czepek » śr, 21 gru 2011, 22:54

exc w porównaniu do crossówek są strasznie drogie. Przykładowo ja za mojego wołalem 7,8 tyś za 03 rok, co prawda wychuchany, ale za ta kase mozna by mieć sx ~06.
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Autor tematu
domin159
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 11 gru 2011, 11:45
Motocykl: SUZUKI DR 350 se 96r.
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: czy jest sens kupować 2t?

Post autor: domin159 » pt, 23 gru 2011, 22:29

panowie, przemyślałem sprawę i chyba ten sezon przelatam na dr-ce bo jeszcze mi wystarcza a na przyszłą jesień sprzedam dr-ke i przed zimą kupię jakieś 250 2t do remontu, a to czy to będzie hard enduro czy cross to już zdecyduję później.

dziękuję za odzew. pozdro.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”