CRF 450 F zarejstrowana

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
kwasio5
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 00:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: kwasio5 » śr, 7 gru 2011, 14:00

Witam dawno tu nie zaglądałem , ponieważ sprzedałem swoją rm 125 2 lata temu i od tamtej pory była przerwa.
Teraz zastanawiam się poważnie nad kupnem crf 450 ( co do umiejętności to myślę że ją spokojnie ogarnę)
rm miałem w wieku 16 lat i bez problemu wykorzystywałem moc (na torze).
Jestem trochę mechanikowaty i silniki 2t bez problemu poznam czy padaczka , Ale 4T to inna bajka nigdy takiego silnika nie miałem i boję się kupić miny , mechanika od 4T nie znam wiec nie wezmę ze sobą. No co do stanu ramy itp. bez problemu sobie poradzę najbardziej boje się o silnik. Teraz robię prawko , czeka mnie kupno samochodu , po zakupie auta itp. na motor wydam (8tyś) zostanie mi może 2-3tysiące. Nie ukrywam że chcę startować w zawodach (amatorskich). Teraz pytanie do was na co w szczególności zwracać uwagę?(chodzi mi o silnik)
Jestem zainteresowany kupnem tej maszyny
http://allegro.pl/honda-crf-450-r-zarej ... 22943.html
Z racji tego że lubię szperać w necie i szukać haków na sprzedających to :
Znalazłem poprzednie aukcje tego motorka i opisy przeczą wszystkiemu , to co mówił przez telefon itp.
Na wcześniejszej aukcji piszę "motocykl sprzedaje ponieważ wyjeżdżam za granicę jest to okazja"
przez telefon mówi :sprzedaję ponieważ miałem wypadek i rozwaliłem bok auta.
Na innej aukcji :"Możliwość zamiany na ścigacza"
Przez telefon "wymieniany tłok i korba"
Na wcześniejszej aukcji "Nic nie grzebane w silniku"
Jednym słowem to co mi powiedział nie jest zbieżne z tym co pisał na wcześniejszych aukcjach.
Proszę o jakieś rady , Czy może w moim przypadku kupić po prostu jakieś 250 2T około 02roku za 5 -5,5 tyś?
Z góry dziękuje za odp.

Autor tematu
kwasio5
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 00:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: kwasio5 » śr, 7 gru 2011, 14:23

A jeszcze dodatkowo chciałem powiedzieć , że mam do kolesia 150km w jedną stronę niby nie dużo , ale bez waszych wskazówek na co w szczególności zwracać uwagę (chodzi mi o silnik) mogę kupić złom.
Jest jeden wielki mega plus tego motorka jest zarejestrowany ,nawet jak mnie złapią na polu to mi nie dowalą za brak oc itp.
Gdy miałem 15 lat i jechałem bez pole RM to się nie bałem , bo co mi mogli zrobić , jak nic nie miałem na siebie,nie byłem pełno letni żadnego prawka itp. Jeszcze bym się rozpłakał i powiedział że motor zabrałem ojcu i by się rozeszło po kościach a teraz tak pięknie nie będzie. Nastawiam się że motorek będę dowoził na tory samochodem , ale czasami też najdzie ochota pojeździć po polach , lasach itp. w mojej okolicy jest bardzo dużo terenu "wiejskiego".
Szczerze mówiąc jeśli ta crf nie była by zarejestrowana bym ją odpuścił, przez te nie zbieżne informacje.
zajadę oglądać i być może będę szukał dziury w całym, a motor naprawdę będzie ok. Już sam nie wiem co mam myśleć.
Myślicie że 8tyś za taką crf to jest jakiegoś rodzaju okazja ?

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: Majster128 » śr, 7 gru 2011, 14:31

Gość musi mieć niezłe układy na stacji diagnostycznej skoro udało mu się zarejestrować crossa.
Masz 18 lat? Ile ważysz?
Honda ma dwa moto, które nie są takie łatwe do opanowania: CR 250 i ta właśnie CRFa.

Edit: ciekawe co na to policja, gdyby zatrzymała zarejestrowanego crossa z homologacją bez świateł :roll:

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: tobiasz86 » śr, 7 gru 2011, 14:49

Jest jeden wielki mega plus tego motorka jest zarejestrowany ,nawet jak mnie złapią na polu to mi nie dowalą za brak oc itp.
po za drogami publicznymi nie potrzebujesz ubezpieczenia i rejestracji, nie mniej jednak tak jak piszesz rejestracja to wielki +
Myślicie że 8tyś za taką crf to jest jakiegoś rodzaju okazja ?
Ja tam widzę cenę 9500zł i jeśli moto jest w BDB stanie to jest tego warte, zdrowe egzemplarze z takich roczników oscylują przy takiej kwocie, tu jest jeszcze rejestracja.
Edit: ciekawe co na to policja, gdyby zatrzymała zarejestrowanego crossa z homologacją bez świateł :roll:
zatrzymają dowód, właśnie za brak świateł i wtedy zaczną się schody aby go odebrać, bo będzie trzeba przegląd zrobić

Autor tematu
kwasio5
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 00:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: kwasio5 » śr, 7 gru 2011, 15:10

Mam 18lat kończę w styczniu , jestem dosyć dobrze zbudowany , nie jakiś koks ale też nie chudzinka
mam około 1,80m ważę 85kg.
do lasu bym zaczepił światła.

Może i cena dobra i widać na zdjęciu motor jak nówka ale , jeśli tam jest jakiś patent w silniku i teraz chce się tylko tego pozbyć ? Na zdrowy rozsądek jest taka możliwość , koleś kupił motor 2 miesiące temu (niby od znajomego) wymienił tłok, korbę i zrobił przegląd silnika a nie wymienił napędu i opony (od tego się chyba zaczyna po kupnie)? Ale tak jak pisałem wyżej to co mówił przez telefon a co pisał na aukcjach to 2 inne bajki.
Kurde jak by to był 2T bym po prostu zajechał i nie zadręczał się pytaniami bez odpowiedzi.
Najbardziej boję się tego że na 4t się nie znam, np. W silniku będzie dziwny odgłos on powie że w 4T tak ma być i mogę się tak napalić że klapki na oczy i motor na przyczepkę a w domu lament.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: Majster128 » śr, 7 gru 2011, 15:24

85 kg już łapie się pod crfe. Napisz skąd jesteś, może będzie tutaj ktoś osłuchany z czterotaktami z twoich stron.

Autor tematu
kwasio5
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 00:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: kwasio5 » śr, 7 gru 2011, 15:33

Motor jest z woj. lubelskiego Józefów okolice Biłgoraja.
Ja mieszkam za Chełmem na wschód . (praktycznie sama granica)

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: tobiasz86 » śr, 7 gru 2011, 15:34

a może po prostu zostań czy 2t, dajmy takie exc200/250/300

Autor tematu
kwasio5
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 00:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: kwasio5 » śr, 7 gru 2011, 15:55

Szczerze mówiąc to tamta crf mnie bardzo kusi ale z drugiej strony jeśli się okaże lipa to będę ją remontował pół roku bo nie będzie funduszy i zamiast jeździć będę wkur.... Mam taką cr250 po drodze do tej crf , CR z wyglądu "do remontu"
Ale koleś zapewnia że od remontu przejeździł 60litrów.

http://allegro.pl/honda-cr-250-cross-fm ... 06181.html

Autor tematu
kwasio5
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 00:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: kwasio5 » śr, 7 gru 2011, 16:17

Z drugiej strony ta cr 250 wygląda koszmarnie rok nie za ciekawy , bardziej mi się podoba 01>, wstyd się pokazać na zawodach w takim stanie wizualnym. Chyba za bardzo się napaliłem teraz na zakup crossa . Z chęcią bym już kupił jakiś motorek w tą niedziele , na 90% w niedziele jadę oglądać tą crf przy okazji rzucę okiem na tą cr 250
Na co w szczególności zwracać uwagę w 4T?

szopson
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 166
Rejestracja: śr, 9 mar 2011, 21:49
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: szopson » śr, 7 gru 2011, 16:21

Witam. Co do tej crfy sam byłem zainteresowany, wcześniej gościu mówił że sprzedaje ponieważ wyjeżdża za granice itd, mówi że nic w motorze nie było robione od nowości bo nie było takiej potrzeby :shock: a z rejestracją mówi że nie było problemu bo w USA ktoś to zarejestrował, wcześniej zapewniał że motor jest w stanie idealnym w ręcz zachęcał żeby przyjechać obejrzeć itd :P wtedy za 10500 chciał ją oddać :) a po głosie wydawało mi się że to młody chłopak ;)
pozdro

Autor tematu
kwasio5
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 00:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 F zarejstrowana

Post autor: kwasio5 » śr, 7 gru 2011, 17:07

Tak to młody chłopak ,szopson tylko potwierdził moje teorie z tymi remontami. Ciekawe o co mu chodzi , mnie najbardziej przeraża to że tak kręci i na siłę chce się jej pozbyć , na aukcjach piszę że wyjeżdża potem że może się zamienić na ścigacza a przez telefon mówi że sprzedaje bo rozbił samochód i weź tu zrozum o co chodzi.
W przypadku tego motoru a raczej sprzedającego szczerze mówiąc wolał bym silnik nie rozbierany najwyżej wsadzę w remont 3tyś ale będę pewny że masz wszystko jak należy. A nie rozbiorę silnik i łożyska na wale z żyletkami bo ktoś za mocno kartery grzał , rozszerzyły się gniazda i łożysko jak w wsk wyjmę ręką . A Ten sprzedający tak kręci że zaraz sam nie będzie wiedział co mówić. Chyba zrezygnuje z kupna tej crf , najwyżej pojadę ją tylko obejrzeć. A jakie jest wasze zdanie ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”