Moża zrobić crossa z enduro ?

Podaj nam kilka cennych informacji, a my polecimy Ci jaki motocykl będzie dla Ciebie najlepszy.
Autor tematu
cichy_2504t
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: śr, 30 lis 2011, 11:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Moża zrobić crossa z enduro ?

Post autor: cichy_2504t » pt, 2 gru 2011, 18:33

Mam akutalnie ktm sx-f 250 i chciałem się przerzucić na też 250 4t ale w enduro ze względu głównie na to że enduro ma rozrusznik ale dla sprawdzenia przejechałem się takim enduro kolegi i odkryłem że bardzo się różni od crossa . Enduro było trochę słabsze i miał dziwne niskie odroty to znaczy z dolnych obrotów tak gładko przyspieszał zamiast ostro zerwać z miejsca jak cross. Taka charakterystyka silnika enduro jest dla mnie strasznie nudna i tu jest moje główne pytanie czy da się ją jakoś "zaostrzyć" w sensie żeby był bardziej agresywny ? czy szkoda pieniedzy i czasu i lepiej kupić crossa ... ps (Zebatka przednia i tylnia w tym Enduro były takie jak w crossie)

Boro
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 155
Rejestracja: ndz, 7 maja 2006, 10:27
Motocykl: Honda TRX 440ex
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 7 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Moża zrobić crossa z enduro ?

Post autor: Boro » pt, 2 gru 2011, 19:27

Zapewne inaczej zestopniowana szkrzynia biegów. Możesz zmienić charakterystykę silnika montując ostry wałek rozrządu. Stracisz dół ale zyskasz górę. Wałki Hot Camsa mają 3 poziomy. Jednak montując 2 lub 3 stage zalecana jest wymiana sprężyn zaworowych na twardsze i zamontowanie wzmacnianego łańcuszka rozrządu.

trak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 343
Rejestracja: wt, 9 mar 2010, 18:30
Motocykl: SX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań/Czerwonak
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Moża zrobić crossa z enduro ?

Post autor: trak » sob, 3 gru 2011, 19:48

Wszystko mozna tylko kwestia pieniędzy i opłacalności.
Każda zmiana w silniku zawsze ciągnie za sobą inne mniejsze lub większe zmiany.
Kolejna sprawa to wytrzymałość takich modyfikowanych jednostek napedowych.
Wiec jeżeli pytasz czy mozna to oczywiście, ze mozna.
Mozna nawet otwarty parasol z d... wyciągnąć...
W garażu:
KTM SX 125 2t
YAMAHA XJ 600 Diversion
Lucky Star SP 300S
Było:
Kilka rożnych :)

pytlar
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: śr, 29 sie 2007, 23:38
Motocykl: Motobi Wilga 65/50 ;)
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Prabuty
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Moża zrobić crossa z enduro ?

Post autor: pytlar » ndz, 4 gru 2011, 22:01

najwięcej daje taka głupia rzecz jak magneto z cewkami. Miałem GasGasa 250 z dwoma zapłonami. Ten od enduro - duże koło zamachowe, wypełniało miejsce pod pokrywą do pełna. Drugi zapłon - mniej cewek i średnica gdzieś 2/3 tamtego zapłonu od enduro. Różnica po zmianie kolosalna!! Na małym magnecie silnik wkręcał się jak wiertarka i szedł jak głupi na dużych obrotach, typowa 250 w 2t. Zapłon enduro - puszczasz sprzęgło bez gazu i motor jedzie pod górke (spróbuj w crossie 2t puścić sprzegło bez dodania gazu :P ), ciągnął od dolnych obrotów do końca bardzo równo, ale nie było tego fajnego pier*** mocy i silnik miałem wrażenie jak by ze 2 tys obrotów mniej się kręcił...
:)

kotQ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 243
Rejestracja: czw, 24 wrz 2009, 17:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Moża zrobić crossa z enduro ?

Post autor: kotQ » wt, 6 gru 2011, 20:29

nie lepiej zainwestowac w el. rozrusznik. Masz kata tak wiec nie bedzie wiekszego problemu, spokojnie powinienes dostac to w polsce, ale do japoncow np yzf tez mozna dostac, z tego co sie orientuje to trail tech robi takie rzeczy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór motocykla”